Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

techniki prowadzenie przynet


Pikus

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Wg. mnie na takiej wodzie musisz "grać gumą". Chwilę prowadzić jednostajnie, podbijać, dać opaść (nie koniecznie do samego dna). Pokombinować po prostu. Tak po prawdzie to musisz wierzyć w to jak prowadzisz przynętę, nie wystarczy, że Ci tu coś nagadamy ;). Kombinuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, jestem niedoswiadczonym spinningista (czyt. w sumie jeszcze nigdy nic nie zlowilem ;/)

i mam pytanie do was bardziej doswiadczonych kolegow:

1 Po ilu (statystycznie bo przeciez nikt tego chyba nie liczy) zwijaniach bez brania zmieniacie przynete (doszliscie do wniosku ze rybkom dzis to nie pasi)

2 Ile razy rzucacie w jedno mniejscie lub ile srednio czasu poswiecacie na oblowienie jednej glowki

Jutro jade na odre i jestem Ciekaw jak wy to robicie

Bd sie koncentrowal na okonio-szczupakach

Raczej bardziej stawiam na obrotowki lecz mam pare gumek :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak :

Staje w w wybranym przez siebie miejscu oczywiście orientuje się mniej więcej na oko gdzie mógłbym się spodziewać szczupaka rzucam tam przez około 15 do 20 min i zmieniam miejscówke

Zapinam gumkę zaczynam od średniej 4g a kończę na 8g

Rzucam najpierw w z dłuż krzaków jeśli tam nie ma efektu rzucam co parę metrów bardziej środka zbiornika

Gumkę zmieniam gdzieś po około 20 - 30 rzutach na których nie zaowocowały efekty ,

polecam teraz kolor gumek czarno - białe szczupaki za nimi szaleją :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

laskika28 napisał/a:

Jak wiązać przynętę ? Bezpośrednio do przynęty czy przez agrafkę . Dotychczas wiązałem przez agrafkę . W którym ze sposobów przynęta lepiej pracuje ?

Z góry dzięki , Pozdrawiam .

Czy możesz bliżej okreslić jakiego rodzaju oraz wielkości są to przynęty? Duże czy też małe? Od tego między innymi dużo zależy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak za wszystkimi , dlatego chcę żeby udzielić mi porady jak małe jak duże itp. Wydaje mi się że małe bez agrafki dla lepszej pracy przynęty ale wiązać nowy węzeł co jakiś czas . Chciałbym żeby mi to ktoś ładnie , jasno wytłumaczył :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uzywasz blystek obrotowych to kretlik z agrafka jest konieczny. Jezeli chodzi o przynety gumowe to mozesz wiazac przynete bezposrednio do zylki. Jest to niezbyt wygodne rozwiazanie, bo za kazdym razem kiedy zmieniasz przynete bedziesz musial wiazac ja na nowo jednak w niektorych przypadkach moze sie okazac niezbedne - na przyklad jezeli lowisz na mikro-gumki a ryby sa szczegolnie wybredne. Prostej zasady tutaj tak naprawde nie ma, wszystko zalezy od ryb i od lowiska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja zawsze uzywam agrafek, oczywiscie jesli na szczupaka to tez przypon odpowiedni, ale malutkie agrefki swietnie sie nadaja do małych wobkow, powierzchniowych robali, wirowek 00, tyle ze ja dosc czesto ,jesli ryba nie bierze, zmieniam przynety wiec jest to po prostu wygodne, jesli juz musze wiazac bezposrednio zyłke do malutkiej przynety to robie luźny wezeł "rapali" . nie zmienia pracy przynety jak wezeł zaciskowy i szybko sie go robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moim zdanie warto zawsze zacząć łowić wygodnie czyli z agrafką. Ja oczywiście staram się używać jak najmniejszych. W czasie gdy rybki nie biorą nawet po wielokrotnych zmianach prowadzenia, zmiany przynęty i kombinacji alpejskich ściągam agrafkę i łowie bezpośrednio z przywiązaną przynętą do żyłki :smile:

Wracając do tematu wątku :twisted:

Mam pytanie...jaka technika u Was się sprawdza podczas łowienia w rzece... czy macie lepsze rezultaty gdy przynętę prowadzicie "pod prąd" czy puszczacie ją z nurtem. Wiem, że różnie może być ale chodzi mi o częstsze sytuacje czyli to co się zazwyczaj sprawdza a nie metoda gdy brania są skąpe :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.