Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Transport ryb?


Merinossin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;p po przeczytaniu tego wszyscy zwolennicy "no kill" mnie zaatakują ale co tam od jakiegoś czasu zastanawia mnie jeden temat...

Często chodzę ze spiningiem i łapie dość dużo okoni szczupaczków boleni itp... większość ryb wypuszczam do wody, przestrzegam wymiarów ochronnych i wiele razy wypuszczałem spore nawet zdobycze...

Czasami jednak mam ochotę zjeść rybę i zabrał bym np. kilka ładniejszych garbusów z łowiska... problem przejawia się w tym że nigdy nie wiadomo jak ryby będą brały... zdarza mi się że złapie 2 ładne a potem już nic ,a zabierać 2 ryby to szkoda bo i tak z tego pożytku nie będzie... bywają również przypadki, że złapie ładnych kilka garbusów od samego początku łapania ale nie wiem czy złapie więcej i z obawy o bezsensowne zabijanie jednej czy 2 ryb wypuszczam ryby od razu a potem żałuje bo gdybym zebrał wszystkie to było by ich sporo....

Zastanawiam się wtedy czy jest jakiś sposób, żeby łowiąc na spinnig bezpiecznie przenosić ryby tak aby nic im się nie stało i móc je potem wypuścić w przypadku np gdyby połów okazał się kiepski lub sumienie mnie ruszyło...

Problemu tego nie mają oczywiście osoby spinningujące z łodzi lub spławikarze grunciarze i reszta którzy siatkę do ryb mają zawsze przy sobie, a pojawia się on w takim przypadku jak mój kiedy przechodzę wzdłuż rzeki warty czasami po parę kilometrów i często muszę się oddalić od wody na chwile bo jest droga zagrodzona i trzeba obejść...

Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na ten dylemat i jakoś mi poradzicie... wydaje mi się że może nie być sensownego rozwiązania tego problemu ale gdzie się dowiem jak nie tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wiadro ? :] Albo hak do którego dopinasz ryby i do wody.

No myślałem o tym ale tak .... wiadro jest nieporęczne... a nie wiem właśnie czy są takie jakieś np, szczelnie zamykane na ramie do przewieszenia może .... hak odpada bo oddalasz się czasami od wody jak przejść nie idzie a jakbym mógł cały czas ryby w wodzie mieć to bym po prostu mógł iść z siatką do ryb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z RAPR

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy

przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na

sztywnych obręczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żywców jest osobny paragraf

3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w specjalnym sadzyku lub w siatce

Ciekawe co rozumiał twórca tych durnych przepisów pod pojęciem "specjalny sadzyk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie haki o czym wy wogole rozmawiacie? Wyobraża sobie ktoś sporego szczupaka trzymanego na haku w wodzie to juz lepiej od razu w łeb ryby można przechowywac tylko w siatce specjalnie do tego celu przeznaczonej (nie mówię tu o żywcu) a wybierając sie na lazęge ze spinem wiadomo ryb sie nie przetrzymuje jeżeli chcesz wziąć to trzeba uśmiercic i do plecaka innego wyjścia nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.