Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wiekszy okon na splawik w rzece


9imar9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Lowię w niewielkiej rzece i jest tam masa okoni. Niestety do dzis nie udalo mi sie zlowic tam 'dorodnego' okazu wszytskie małe. wiec Pytanie moje co zrobic jaka przynete zaostosowac aby zainteresoawal sie tym wiekszy okon a nie drobnica??

Glównie lowie na czerwone robaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Potwierdzam zrobilem kilka błędów w moich postacch między innymi w wyrazie ciezko napisalem przez rz:D przyrodę mialem w podstawówce a w pierwszej klasie technikum biologi nie i tu moze jest pies pogrzebany:D nakopalem juz robaków i między innymi dwie grubości palca zobaczymy jak to sie sprawdzi:)

I dodam ze nigdy sie nie spotkałem z tym aby rosoweczka chodziła sobie na powierzchni ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu wędkarzy tyle opinii. Nikt ci nie napisze na co masz łapać tym bardziej nie znając łowiska. Ja osobiście gdybym wiedział, że na danym zbiorniku jest dużo ładnego okonia to na pewno nie próbował bym go łapać na spławik tylko na spinning. Daje on o wiele więcej możliwości niż stacjonarne łowienie na spławik, ale jak się uparłeś na spławik to nic nie uradzimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ze na spining nigdy nie łowiłem i nie mam jako takiego sprzętu ku tej metodzie.

Dlatego sie uparłem na spławik:D

A swoją droga mam jedna przynete na spining tzn taka malutka pomarańczowa rybkę z gumy z twardą głową czy to byloby jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że na jak jest dużo okonia na zbiorniku to nawet na kukurydzę bierze - nie raz miałem taki przypadek. Jeśli zna się miejsca żerowania okoni to jak najbardziej można im tam wrzucić robaczka. Gorzej jeśli takiej informacji nie posiadamy i zostaje nam szukanie okonia tutaj pomocny okazuje się spining jeśli oczywiście umie się z niego korzystać :mrgreen:

A co do rosówek to nie mówię, że nie złapie się na nie okonia jednak dla mnie to trochę przesada może dlatego tak sądzę, że nigdy nie próbowałem łapać okoni na rosówki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o okonie na spławik, na robaka - tak okonie biorą na mięcho, bo je lubią.

Na spinning też biorą, oczywiście że tak - ale spin nie jest JEDYNĄ słuszną metodą łowienia okoni.

Więc wracając do tematu okoń na spławik w rzece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie na rosówki oczywiście biorą, ja z nimi miałem styczność tylko podczas łownienia metodą gruntową. A jak okoń ogólnie jest to niewiele bedzie miejsc gdzie nie bedzie występował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebys wiedział:D ostatnio chodziłem dzień w dzień na ryby i okońi wyciagalem mase. Sęk w tym ze wielkie to one nie byly(oczywiscie wszystkie wypuszczałem) największy to 22cm. Czy jest możliwość ze po prostu większych tam nie ma ? Bo duże osobniki pływają samotnie bez towarzystwa malenstw. A i dodam jeszcze ze większość okoni złowiona blisko brzegu natomiast dalej spławik ani drgnie. Puszczalem spławik z prądem tez nic. Moge rzec ze próbowałem juz wiele.

A i jest tam dosyć głęboko. Jaki grunt ustawić? Zeby haczyk byl blisko dna czy lustra wody? Gdzie taki duży okoń moze sie znajdować ?? zie taki duży okoń moze sie znajdować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9imar9, Ja mam dla Ciebie taką propozycję: robisz lekki zestaw na spławik (mały haczyk itp.) na to zakładasz małego czerwonego robaka łapiesz kilka małych okoni (najlepsze będą takie 7-12cm) Następnie robisz nowy zestaw (duży spławik 5g.-8g, duży hak - r. 0/1 - 4 powinien być odpowiedni i łowisz piękne okonie na żywca. Połamania kija na taaakim garbusie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.