Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora w okolicy m. BANIE - jakie znacie i polecacie ?


baju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów

Jakie polecacie jeziora w okolicy miejscowości BANIE?

Jest sporo jeziorek w tamtych okolicach, które warto by było sprawdzić.

Niektóre z nich są udostępnione dla członków szczecińskiego Okręgu PZW od lipca 2011 roku na mocy porozumienia podpisanego z RZGW.

Są to m.inn. jeziora: Strzeszowskie, Swobnickie (Długie), Długie Bańskie (Dłużec).

Ale na mapie jest też sporo innych jezior. I tak w kier. północnym (jezioro Święte, Czyste, Strzeleckie, Mostowe), południowym (Górne, Zielone ?, Grodzkie-Grodziskie, Grzybno, Młyńskie ?, Krzywe, Dołgie, Trzcińskie).

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i wiedzę na temat tych jeziorek ?

Za wszelkie wskazówki dotyczące jezior będę bardzo wdzięczny.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Są to m.inn. jeziora: Strzeszowskie

Przekłusowane i przełowione maksymalnie. Poza płotkami 15 cm max i szczupaczkami 20 cm nie ma tam nic poza bandą biedaków mających domki w ośrodku nad jeziorem i wybierających z wody wszystko co ma płetwy i więcej jak 10 cm długości. Do tego miejscowi kłusole.

Innych jezior nie znam. Na strzeszewskim bywam regularnie od kilku lat. Teraz bardziej rekreacyjnie z kumplami na wypadach integracyjnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu byłem na j. Swobnickim (Długie). Ryba tam jest i to nawet ładna. Największy problem to brak oczek do łowienia. Ale z łódki warto połowić. Gość przy mnie złowił szczupaka prawie 9 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za dotychczasowe informacje,

moze jeszcze Ktos coś doda ?......

A tak wogóle to do zainteresowania się jeziorami k. m.Banie skłonił mnie przeczytany artykuł, który był zamieszczony w wędkarzu (podaje linka):

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article.html;jsessionid=972AD21FB4A896144BD8810AA6A7EABE?id=59

i myślę że w sierpniu chyba zawitam w tamtych okolicach

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, jestem stałym bywalcem na jeziorze Swobnickim. Trochę opisze to jezioro: Jest to spory zbiornik o regularnej linii brzegowej, którą porasta pas trzcin o szerokości od 10-20 metrów. Jezioro jest dość płytkie i do tego jego dno regularne, to znaczy od strony Swobnicy głębokość maksymalna ok 3.5 metra zarówno na środku jeziora jak i przy linni brzegowej, od strony baniewic jezioro jest szersze i do tego głębsze ok 5-6 metrów. Wschodnia część jeziora głębsza niż zachodnia. W płytszych akwenach dużo roślinności podwodnej, gdzie czają się szczupaki (biorą na obrotówkę). Na głębszych i przy ujściach strumieni można znaleźć twardsze dno, gdzie ponoć jest multum sandaczy (ja nigdy nie złowiłem, chociaż regularnie łowię tam z opadu). Na jeziorze tym prowadzi się gospodarkę rybacką, której głównym celem jest odłów sandacza - stąd pewnie brak wyników przez ostatnie 3 lata. Jeszcze 5 lat temu, gdy nie spiningowałem sandacza była potężna ilość, sam widziałem uginające się łodzie rybaka pod ciężarem sandacza wyciągniętego z żaków. Właściwie w okresie jesiennym co tydzień na weekend ze spinningiem łodzią przemierzam wody tego jeziora, spinninguję od niedawna bo dopiero 3 sezon, a wędkuję ze spławikiem tam od dzieciaka czyli jakieś 15 lat . Jeżeli mam odnieść się do artykułu to nie jest on odzwierciedleniem tego co można złowić w tym jeziorze, jednakże z tego miejsca serdecznie pozdrawiam panią Kitajewską, którą znam i darzę szczególnym szacunkiem. W pierwszym sezonie spinningowym na każdym wypadzie udało mi się jakiegoś szczupaczka wymiarowego zawsze złowić. W drugim było podobnie, rekord to ok 65cm. Ale w tym sezonie to totalna porażka, na początku myślałem, ze to wina moich marnych umiejętności, ale po rozmowie z wieloma wędkarzami przekonałem się, ze przyczyna jest inna. Próbowałem wszystkiego, zmieniałem stare wypróbowane miejsca, przynęty i nic. Na kilkanaście wypadów efektem były 3 wymiarowe szczupaki, kilkanaście okoni, z których większość ratowała mi honor. Z tego co zauważyłem, to tej jesieni szczupak i okoń buszowały po trzcinach, na otwartym jeziorze wyciągnąłem jednego szczupaka. Próbowałem wszystkiego aby skusić te bestie z trzcin, niestety nawet żywiec nie pomagał. Na szczęście jest pewna metoda która zawsze mnie ratuje przed porażką, pod kładkami stoją piękne garbusy. Jeżeli miałbym coś napisać dla wędkarzy zainteresowanych połowem ryb spokojnego żeru to polecam wyprawę na leszcza. Jeżeli ktoś chciałby połowić okazy bez długotrwałego nęcenia od 1.5 kg wzwyż powinien wyposażyć się w łódź. Niestety nie dysponuje zbyt dużą ilością czasu dlatego mam opracowaną metodę, od strony wschodniej, na większej głębokości ok 100-150m od trzcin ustawiam się łodzią nęcę kukurydza koński ząb, łubinem z atraktorami i efektem są łopaty już następnego dnia. Można tez podobne sztuki łowić nocą z kładek, w dzień mozna się spodziewać mniejszych sztuk. Spośród innych gatunków na zasiadce można połowić lina, karasia, oczywiście płoć i krapie, raz na ruski rok biorą karpie. Ale moją ulubioną metodą na tym jeziorze jest wędkarstwo podlodowe!!! Uwielbiam przemierzać jezioro ze świdrem i poszukiwać pięknych okonii. Najlepsze miejsca to ujścia źródełek, głębsze partie wody, przy brzegach panuje pustka jedynie malutkie okonki z wylęgu. Polecam również jezioro Zielone (Górne) w najblizszym sąsiedztwie Swobnickiego, którego największym walorem jest krystalicznie czysta woda i głębokość tego niewielkiego jeziora. Najczęstszą zdobyczą jest płoć, lin, szczupak, okoń. Rzadko tam wędkuje, ale gdy ktoś poświeci tam na wędkowanie z pomostu i nęcenie odpowiednio dużo czasu może go zaskoczyć branie potężnego lina, sieji (polecam grunt zarzucony z rosówką możliwie jak najdalej od pomostu). Z opowieści słyszałem o bardzo dużych leszczach na rekord. Pamiętam zarybienie sandaczem jakieś 10 lat temu, więc sztuki już powinny być. Gdyby ktoś chciałby się wybrać na podlodową wyprawę zapraszam, zawsze to raźniej. W tym roku zamierzam przyczaić się na dużego leszcza i poszukać garbusków na Swobnickim lub pierwszy raz wyciągnąć sieje spod lodu oraz pomęczyć półkilowe okonie na Zielonym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za opis jeziorka i wszyskie informacje.

A czy można jeszcze wiedzieć kim jest pani Kitajewska i jaki ma zwiazek z rybkami ? czy ta pani jest włascicielką jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego czy moze wędkarzem i znawcą okolicznych wód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

nie znam rejonu a chciałbym tam zacząć wędkować :mrgreen:

pzw nie opłacam, nie chcem spąsorować wedkarskiej odmiany pzpn-u :twisted:

modek polmo za drogi i nie wiem jak u nich z rybami sie postępuje co to za firma :?: słyszłem ze też budowlana :roll:

wody spółdzielni rybackiej odry dolnej są przetrzepane i powodzie dobiły tą kraine :cry:

znalazłem na mapie te nieznane dla mnie obszary :idea: conieco mi opowiadał kolega z pracy ktory tam sie wychował ale to było dawno :lol:

za co kolwiek informavji z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodzic, no ja mimo wszystko opłacam pzw ... i jesli chodzi o rejony pyrzyc to plecam ci jeziro Czarnowo ! to własnie w kierunku Bani ale jezioro piekne zadbane i co mnie cieszy dobrze zarybiane i pilnowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezioro czarnowo - około 30 ha wody , czystej i o zróznicowanym dnie.Brzegi porosniete trzcina ale jest duzo miejsc dla wedkarzy (kładki i miejsca bez trzciny)

Dostep do jeziora 100% droga dookola ... jedynym mankamentem sa wczasowicze w ciepłych porach roku ... sa wszedzie i jest ich duzo ... zwłaszcza ich namioty rozbite przy samej wodzie w najlepszych miejscach :neutral::???: d;atego czesto pływam na pontonie !

Co do ryb - leszcz, płoć , krasnopióra , szczupak , sandacz , okoń i karp (na którego urzadzane sa zasiadki ) no i sum z którym prawdopodobnie miałem do czynienia na spinning (wyciagnął na całkowicie zakreconym hamulcu około 50 m żyłki i popłynał w głebine :!::evil: ) sandacza jakiego tam widziałem (martwego ale nie wiem z jakiego powodu ) oceniłem na oko 80-85 cm i jakieś 6 kg ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając koledze brodzic: W tym sezonie podlodowym udało mi się tylko na jeden weekend wyrwać na "Swobnickie" wędkowanie. Ze względu na ograniczony czas i popsuty świder sprawdziłem tylko jedno pewne miejsce. Przez 2 dni wyciągnąłem na spółkę z wujkiem około 70 płoci, 3 leszczyki i ładnego okonia. 3-godzinne poszukiwania sieji na Zielonym okazały się niepowodzeniem, szkoda bo miałem zamiar w tym roku zapolować na tą rybkę. Niestety tylko latem mam największą szansę ją złowić. Kilku wędkarzy spotkaliśmy ale z tego co mówili to baaardzo słabo. Długie, Zielone i kilka okolicznych jezior przejęło gospodarstwo rybackie miedwie, z tego co wiem to nie ma i raczej nie będzie porozumiena z PZW. No coż, ja tutaj się wychowałem i co by się nie działo i tak będę tu wędkował. Ceny za wędkowanie (link:

http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2〈=pl

) są dosyć wysokie ale w związku z tym mam nadzieję, że skończy się tutaj z rabunkową gospodarką rybaków jaka miała miejsce przez kilka ostatnich lat. Ogólnie sądzę, że zmiana dzierżawcy wyjdzie na dobre wędkarzom, bo to co się działo przez ostatnie 3 lata to była istna masakra. Gdy miałem 10 lat łowiłem więcej niż ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odnośnie jeziora Czarnowo Duże. Byłem tam na majówce, 4 szczupłe w tym dwa małe, jeden 60 drugi koło 70cm. Dodam, że nie da się raczej jeziora objechać w koło, patrząc z wioski na jezioro to prawy, północno-wschodni kraniec zbiornika jest nieprzejezdny. Błoto, wertepy, i strasznie zarośnięte - nikt tamtędy nie przejeżdżał. Piszę o tym dlatego, że lepiej zawrócić niż próbować wyjechać tamtą stroną. Pozostała część drogi bardzo dobra.

Do jeziora wpadają bodajże 2 rowy melioracyjne, dno tam bardzo szybko opada. Kładek dostępnych jest około 10ciu i tyleż, jak nie więcej stanowisk z brzegu.

To dobre jezioro do wypadu z namiotem, czy grillem, bo miejsca nad brzegami sporo, łagodne stoki z trawką.

zdj075.th.jpg

zdj071.th.jpg

zdj070.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.