Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Zegrzyński Karpie i Sumy


z123454

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jak nie ma, jak częściej już przyłowem na spinning jest tam karp 5-9 kg. wiem bo mój kumpel tam się tylko nastawia zawsze na sandały a 30% złowionych przez niego tam ryb to karp na spin....

Pozdrawiam i proszę o dalsze podpowiedzi co do sumów i karpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karp pewnie jest tylko trzeba go przyzwyczaić do kulek itp. W takim zbiorniku nie jest to na pewno łatwe i zwyczajny wędkarz z marszu nie ma co liczyć na karpia moim zdaniem. Nie możliwe ,że karp jest tam tak częstym przyłowem jak piszesz ,a jeżeli tak to idz ze spinningiem i nałowisz karpi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe ,że karp jest tam tak częstym przyłowem jak piszesz ,a jeżeli tak to idz ze spinningiem i nałowisz karpi

W dziesiątkę :lol:

z123454, Zalew Zegrzyński to mój drugi dom, więc bardzo Cię proszę - doskonale wiem co tam pływa. Karpie na pewno są, ale są to pojedyncze sztuki, wręcz niemożliwe do złowienia - owszem czasem się słyszy o karpiu ale to raczej dużo wyżej na Bugu i Narwi - nie tutaj.

A kumpel niech Ci kitów nie wciska łaskawie :D Karpie na spinning - zróbcie filmik instruktażowy - chętnie się nauczę jak wyciągać karpicha na spina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój chłopakowi :razz: widać,że dopiero zaczyna przygodę z wędkarstwem i nie zrażajcie go do chęci pozyskiwania wiedzy i informacji :twisted:

A tak na poważniej to z123454, zastanów się nad czym piszą Ci koleżanki i koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj z123454 dobre miejsce na karpie w okresie zimowym to kępa szuwarów powyżej mostu na Narwi po prawej stronie patrząc w kierunku Pułtuska.Od mostu jakieś 400-600 metrów.Przynęta ochotka i spławiczek na mormyszkę dużo słabsze wyniki.Przerębel wywierć na głębokości 1,5-2,0 metra na blacie obok tych szuwarów , około 10-20 metrów od nich w kierunku środka rzeki.Zanęta popularna na karpie tylko oszczędnie z ilością.Uważaj na grubość lodu bo w tym rejonie są cieńsze i grubsze miejsca tafli.Przerębel proponuję rozkuć na większy aby nie było problemu przy wyjmowaniu ryby jak ci się poszczęści.Najlepszy okres to pierwszy lód (pamiętaj o grubości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe ,że karp jest tam tak częstym przyłowem jak piszesz ,a jeżeli tak to idz ze spinningiem i nałowisz karpi

W dziesiątkę :lol:

z123454, Zalew Zegrzyński to mój drugi dom, więc bardzo Cię proszę - doskonale wiem co tam pływa. Karpie na pewno są, ale są to pojedyncze sztuki, wręcz niemożliwe do złowienia - owszem czasem się słyszy o karpiu ale to raczej dużo wyżej na Bugu i Narwi - nie tutaj.

A kumpel niech Ci kitów nie wciska łaskawie :D Karpie na spinning - zróbcie filmik instruktażowy - chętnie się nauczę jak wyciągać karpicha na spina :D

Jak qmpel szarpie to i na spinning karpie ciągnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor - dzisiaj każdy mógł nad Zalewem Zegrzyńskim złapać karpia...

Tyle że wędzonego - bo na plaży w Wieliszewie była impreza Unijna - Święto Karpia - ludzie pożarli kilka ton tego specjału :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee z tymi pojedynczymi sztukami bym nie przesadzal :) Karp sie trafial - lowilem dosc intensywnie nocki na Zegrzu w latach 2005-2008 i co roku jako przylow mialem 2-3 karpie, trafil sie nawet jeden sazan, choc kolega mowil ze to pelnoluski "dziwak" :)

Ale na pewno karp nie jest ryba na ktora bym sie zasadzal na tym pieknym akwenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Może i temat już upadł ale odnośnie sumów warto wziąć pod uwagę odcinek od mostu w Zegrzu (jadac od strony Legionowa) w prawą stronę. tylko:

po pierwsze trzeba mieć łodkę

po drugie trzeba lubić łowienie "na kupie" z setką łodzi obok :) (przynajmniej tak jest teraz w okresie cieplejszym jest chyba troche mniej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W najnowszej prasie jest artykuł o połowach karpia na Zegrzu i nawet zdjęcie jest z zasiadki koło mostu na Zegrzu, więc jednak karpie sa i można je świadomie łowić. Sprawdze w jakiej to gazecie było napisane i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, w najbliższy weekend wybieram się z kolegami na dwa dni z noclegiem. I problem polega na tym, że nie znam jeszcze okolic i nie wiem gdzie można spokojnie powędkować. Zależy mi na spokojnej wodzie, w mierę prosty brzeg i odludzie :)

Zastanawiam się nad zalewem, może ktoś z was może mi poradzić miejscówkę? Albo ewentualnie inne mijsce w okolicach Wawy (~50-70km). Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Aha i raczej nie komercyjne łowisko tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zegrzu odludzie? :twisted:

Lepiej jedźcie nad Narew i to samochodem żeby dojechac tam gdzie nie ma ludzi. Są zatoczki w których woda jest spokojna. To raz - a dwa, na spławik raczej bez kilkudniowego nęcenia nie połowisz... Chyba że w portach/przystaniach i to będzie naprawdę drobnica. Lepiej naprawdę jechac na łowisko komercyjne, albo zmienic metodę, bo na spławik będzie ciężko - tu nie ma małych jeziorek w których ryba wyczuje jedzenie na małą odległośc niestety...

To znaczy są, mogę Ci podac namiar na jeziorko w Ryni jeśli satysfakcjonują Cię karasie 5 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... szkoda, a miałem nadzieje... :)

Jeżeli chodzi o komercyjne, to weekend raczej spokojnie nie da się połowić..? :)

Gdyby mielibyście wybrać miejsce na odpoczynek dwudniowy przy wędce z możliwości zrobienia szyszłyków, zupy rybnej i może trochę połowić, to co wybralibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.