Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Całowanie


z123454

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się 30.07.2011 na zawody na łowisko Całowanie będę tam pierwszy raz i chcę wiedzieć na co tam najlepiej biorą Karpie i Amury w Lipcu.... Myślałem o truskawce i o wanilii sprawdzi się to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wieś Całowanie (od której wzięła się również nazwa łowiska) znajduje się przy drodze krajowej nr. 50, pomiędzy Górą Kalwarią a Kołbielą, powiat Otwocki, łatwo trafić ponieważ przy drodze są tablice z informacją że takie łowisko istnieje i jak na nie dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Gość czarnodusznik

Przyjacielu dla jednego piękne karpie to takie w granicach 10 kg a dla mnie takie są w 99 procentach wód komercyjnych na Mazowszu. Z tego co wiem to rekord karpia nie powala tam na kolana a więcej pływa tam maluszków między 2-4 kg więc o.c.b?

Poza tym od kiedy na TB można coś większego złapać na komercji?

Tandem Baits to było dobre może do 2005 roku a nie w czasach gdy na polskim rynku są Dynamite Baits, Solar, Mainline albo od niedawna BaiTech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu dla jednego piękne karpie to takie w granicach 10 kg a dla mnie takie są w 99 procentach wód komercyjnych na Mazowszu. Z tego co wiem to rekord karpia nie powala tam na kolana a więcej pływa tam maluszków między 2-4 kg więc o.c.b

To Ty mi powiedz o.c.b ??

Biorąc pod uwagę że jesteś karpiarzem to jakoś Twój mnie nie dziwi, może inni użytkownicy nie są aż tak wymagający jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bywam w Całowaniu co roku na długi weekend majowy, w zeszłym roku przez 3 dni z kumplem we dwóch 18 karpi wyciągnęliśmy, ale rzeczywiście największy może z 4,5-5 kg, nie ważyliśmy ale jeszcze bardzo ładną płoć na feederka przyciąłem na kukurydzę miała dobre 30 cm, kilka lat wcześniej łapaliśmy tam nocą na grunt sumy takie 2,5 - 3 kg, ale to tylko jednego roku te sumy brały (na rosówki), na północnym rogu stawu z wyspą biorą też ładne karasie, natomiast największą wadą tego łowiska jest dosłownie plaga byczków (sumika karłowatego), praktycznie na robaki mniejsze niż rosówki to szkoda nerwów łowić, a i rosówkę jak większy to po kawałku zeskubie, ale jak ktoś lubi łapać karpie, może nie okazy za to w miarę regularnie to można się śmiało wybrać, kiedyś jeździłem z namiotem teraz tam wpadam nawet z przyczepą campingową, właściciel nie robi zbędnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Korzystajac z swietnej pogody, wybralem sie ze szwagrem na nocke na Calowanie.

3ql2.jpg

Pogoda az za sloneczna i trzeba bylo sie troche chronic pod shelterem.

ualo.jpg

Ludzi malo- w dzien bylo okolo 6 osob, a wieczorem, oprocz nas, bylo jeszcze 2 kolesi po drugiej stronie akwenu.

Przyroda piekna (oprocz much konskich i wieczornych komarow), oraz fakt, ze mielismy praktycznie wode dla siebie, sprawil, ze milo spedzilismy czas.

Rozpoczelismy od kilku kroczkow, ktore braly dosc regularnie.

6ll2.jpg

Pozniej wieczorem podeszly juz wieksze, choc nie medalowe sztuki, ale zawsze to jakas frajda.

Moj "dlugi" karp o wadze 7,5 kg na wlasna przynete i zanete.

mm8n.jpg

Szwagra 7,3 kg:

fg2y.jpg

...oraz 5 jesiotr zlowiony dzis rano przed wyjazdem na lekka splawikowa wedke- wspaniala zabawa:

Generalnie bez szalu, bo ryba sie tarla wkolo przy brzegu.

jo2z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Takie średnie karpiki od 5 do 9 kg to w tej chwili 90 procent łowisk komercyjnych na Mazowszu. Niestety przy tych upałach na przełomie lipca i sierpnia nawet na takich łowiskach jak Eko Farma, Farma Krzyczki i Oleśnikowa Dolina trafiały się takie. Sam od połowy kwietnia mam ich na koncie równe 100 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.