Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zielony robak z drzewa


slazak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tydzień temu siedziałem na rybach, łapałem na białego i nic. Aż tu nagle z drzewa spadł taki zielony robak wielkości średniej glizdy więc postanowiłem go nabić na haczyk skoro i tak nic nie bierze... Po zarzuceniu wędki nie zdążyłem jeszcze usiąść a tu spławika już nie ma zaciąłem a tu płoć 23cm, zadowolony "odzyskałem" robaka którego płotka nie zdążyła jeszcze całkiem skonsumować i znów zarzuciłem i znów branie. Tym razem trochę mniejsza płoć. Jeszcze jeden rzut na resztkę robaka i okoń 15cm.Z robaka już nic nie zostało więc zmieniłem na białego i brania się skończyły. Próbowałem znaleść jeszcze jednego robaka ale nie udało się :cry: Czy wie ktroś może skąd takie robaki wsiąść (wiem że z drzewa). Może da się je gdzieś kupić. Lub są miejsca gdzie jest ich naprawdę dużo. Z góry dzięki za info. Dodam że robak był w miarę duży (bo wiem że są też takie mniejsze) i mocno jaskrawo zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Próbowałem znaleść jeszcze jednego robaka ale nie udało się :cry: Czy wie ktroś może skąd takie robaki wsiąść (wiem że z drzewa).
No właśnie z tego drzewa slazak :smile: .

Ryby po prostu zasmakowały w tym zielonym robaku bo były nim naturalnie nęcone. Można powiedzieć że masz patent na ryby z tego łowiska, który spadł Ci z nieba :smile:

Znajdż jakiegoś porządnego drągala (tylko żebyś nim dał radę rzucić) i naparzaj w gałęzie drzewa. Tak jak się kiedyś strącało kasztany, orzechy czy jabłka i gruszki u księdza (ups! :oops: ).

Co spadnie pozbieraj i masz! Przy okazji część tych zielonych robali spadnie do wody i już masz podnęcone łowisko he he. Takie dwa w jednym, czyli Wash and Go (czy jak to tam się pisze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widziałeś jak sie zbiera oliwki/

pod drzewkami rozkładają takie wielkie siatki z drobnym oczkiem i telepią drzewkiem.

Jak potrząśniesz gałęziami to powlatują robale w trawę i będzie trudno znaleźć podłóż może firankę lub coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak jak pawel332 Ci napisał to jest dobry pomysł, choć z ledwością kojarzę te robaczki o, których mówisz bo znam parę różnych gatunków robaczków ( tych zielonych) no ale mniejsza, jak jest to możliwe to możesz wejść na drzewo i spróbować je na gałęziach poszukać ale to trochę niebezpieczne tym bardziej jeśli drzewa znajdują się blisko wody, no ale próbuj. Powodzenia

P.s Jak byczek mówi, że to może być naturalny pokarm dla tych rybek, to może ja bym spróbował u siebie na stawku na jajo (larwę) komara bo trochę tam tego jest w różnych miejscach ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.