Skocz do zawartości
tokarex pontony

Salmo Minnow


Poranek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić woblera Salmo Minnow (w kolorze okonia) w wersji tonącej wędkując głównie na wodach stojących i nastawiając się przede wszystkim na szczupaka? Może ktoś korzystał z tego woblera lub chociaż z serii woblerów Minnow i może pochwalić się efektami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Poranek, jest to przynęta typowo pstrągowa i rzeczna większymi również łowi się sandacze, wydaje mi się że jak na wode stojącą na szczupaka nie będzie to odpowiedni wybór, napewno znajdziesz coś lepszego z oferty salmo na tą rybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Czyli lepiej będzie wybrać Salmo model "Perch" 8 cm 14 gram? Z opisu producenta wynika, że jest to typowo szczupakowy wobler, chociaż ja bardziej wierze wędkarzom niż producentom, więc może z tym woblerem miał ktoś kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, od bardzo dawna wiadomo że najlepsze woblery to te na które biorą ryby a salmo minnow akurat niemiło mnie zaskoczył. Jego praca to jakaś śćiema, lepiej zachowuje się każdy inny konkurencji. są one przereklamowane i robione na tak zwaną masówkę. Koszt produkcji jest 10 krotnie mniejszy od ceny w sklepie bo renoma !!!!!! Salmo schodzi na psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xawi napisał/a:

Salmo schodzi na psy

Niezaprzeczalny fakt! To nie jest już to samo Salmo co jeszcze kilka lat wstecz! Jak chodzi zaś o ten model który opisujesz to jednak model 5cm sprawdza mi się z dużym powodzeniem na łowiskach na których wedkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić woblera Salmo Minnow (w kolorze okonia) w wersji tonącej wędkując głównie na wodach stojących i nastawiając się przede wszystkim na szczupaka? Może ktoś korzystał z tego woblera lub chociaż z serii woblerów Minnow i może pochwalić się efektami?
Czy warto kupić woblera Salmo Minnow (w kolorze okonia) w wersji tonącej wędkując głównie na wodach stojących i nastawiając się przede wszystkim na szczupaka? Może ktoś korzystał z tego woblera lub chociaż z serii woblerów Minnow i może pochwalić się efektami?

Poranek woblery Minnow uważam za łowne, używam ich w rzekach i co ciekawe, łowię klenie, bolenie, sandacze. Klenie są przyzwoitej wielkości tak 40 cm i więcej, bolenie różne czasem 50 cm a czasem 70 cm - tu jednak jest problem z dorzuceniem w stanowisko nurtowe grubego bolenia i skazany jestem na łowienie przy brzegu. Z sandaczami to raczej małe, takie 60, od święta 70 cm i chyba to wynika z braku ładnego sandacza w moim łowisku. Szczupaczki regularnie skaczą do woblerków, no ale szczupak to szczupak i czasem skacze do wszystkiego.

Ja łowię małymi woblerami, tak do 5 i 6 cm, minnow uważam za bardzo łowne i najbardziej mnie kręcą pływające. Na jezioro to weź duży wobler, nie pamiętam co tam ma salmo z tych minnow, ale na jezioro ja wziąłbym duże tak 10 i więcej cm. Będziesz miał pewniejsze zacięciei zgodnie z teorię i p[raktyką do dużego woblera chętniej skoczy duży szczupak.

A kolorki to wszystkie są dobre, ale okoń jest uniwersalny, dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od bardzo dawna wiadomo że najlepsze woblery to te na które biorą ryby a salmo minnow akurat niemiło mnie zaskoczył.

absolutnie nie zgodzę się z tym, właśnie Minnow daje mi ryby. Zresztą twierdzenie że Salmo jest kiepski w/g mnie jest grubą przesadą, nieprawdą. Xawi, skoro jesteś z nowosądeckiego, to może łowisz minnowem w zbyt rwącej wodzie i jesteś rozgoryczony niepowodzeniem? Wy tam macie ten Dunajec pędzący jak szalony, Poprad nie gorszy i trzeba dobrać wobler do szybkosci i siły nurtu. Chociaż wątpię w niewyrabianie woblera salmo, bo w Salmo łowią pstrągi i znają się na tym - w końcu nazwa firmy Salmo zobowiązuje do znania się na salmonidach :mrgreen:

Może spróbuj hornet z małym sterem, ładnie trzyma się nurtu w szybkiej wodzie. Albo bullhead pstrągowy płytkochodzący - łowiłem nim w Sanie pod Leskiem i miodzio. Super trzyma się głównego nurtu malutki hornet, tonący, jest bardzo łowny i u ciebie może zaszaleć z rybami.

Móiwę tu o tych Hornetach 2,2-2,6 g i 3,5 cm, z serii H2 i H3

daję link w sklepie

malutkie hornety H2 i H3

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.