Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wzdręgi Zamist Płoci.


Tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym że ostatnio na zawodach nastawiłem się na łowienie płoci a zamiast niej łowiłem cały czas niewymiarową wzdręgę gdzie inni wyciągali ją na kilogramy gdy zobaczyłem u innych pełne siatki płoci trochę się podłamałem łowiłem tak:

zanęta: 0,5kg Gutkiewicz płoć + atraktor kolendra + szklanka gotowanej konopi + pół szklanki prażonej mielonej konopi + garść kukurydzy

zestaw: żyłka główna 0,14mm bez przyponu haczyk przywiązałem bezpośrednio do tej żyłki + spławik 1g na stałe + haczyk złoty rozmiar 14

przynęta: dwa białe robaki na haczyku

Czy teraz ktoś powie mi co zrobiłem źle że nie łowiłem płoci tylko cały czas malutką wzdręgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak na moje oko to chyba była raczej kwestia miejsca.. Trafiłeś miejscówke z małymi wzdręgami i przez to tylko je łowiłeś.. Ale może inni coś podpowiedza bo ja raczej mało łowię na spławik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Z mojej obserwacji wynika, że łowiłeś w toni lub z opadu(wolno opadający zestaw) lub miałeś źle rozmieszczone obciążenie. Wzdręgi biorą z powierzchni i mniej więcej do 2/3 głębokości a płocie urzędują przy dnie. Myślę ,że wina leży właśnie po tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.