Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra Mocny uciąg


daniello2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam takie pytanie jaką byście polecili zanętę?Chciałbym połowić Leszcza,Płoć..Potrzebuje jakiejś dobrej zanęty i aromatu do tego...Dodam że łowię Feederem z koszyczkiem 60g+zanęta i tak sporo koszyk się przemieszcza....Moje zanęty coś nie chcą Zwabić te rybki...I oczywiście co polecacie na hak i jaki rozmiar haka i długość przyponu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No to chyba jasne. Znajdz miejsce z mniejszym uciągiem i pokarm tam z tydzien np. gotowaną kukurydzą lub grochem(nie wiem czy na odrze się sprawdza) z marszu na efekty nie masz co liczyć chyba, że znajdziesz miejscówkę w której się ryby trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko to widzę, na pewno nić tu zwykła zanęta nie da chociaż byś i sensansy pomieszał to i tak taka ilość zanęty co jest w koszyku nie zwabi stada leszczy. Możesz jedynie liczyć, że trafisz na miejsce gdzie sie trzymaja te większe sztuki i będzie miała koszyk z zanętą pod nosem to się może wtedy zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koszyk 80 - 100 g a zanęta zwykła leszczowa do feedera + kukurydza z puszki. Na przynętę czerwone do tego haczyki pomiędzy 6 a 4 na przyponie około 30 cm i będziesz miał efekty. W Odrze i Regalicy szukasz koryt, dołków itp miejsc. Na Ciepłym miejsc gdzie nie ma basów i krąpi. Nie baw się w żadne atraktory itp bo nic to nie daje. Zanęta ma być ciemna i mieć grubą frakcję. Jak będzie brała Ci drobnica to zrezygnuj z robaków na rzecz kukurydzy 1 - 2 ziarna na haczyku. Na Odrze i Regalicy wcześniej jak pół godziny po zakończeniu spławiania się ryb brań nie będzie. Napisz gdzie chcesz konkretnie połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z piątku na sobote u ciebie na ciepłym kanale rewelacji nie było klika leszczyków do 80 deko i pare krapi ale w porównaniu do innych to i tak te pare leszczyków to dobry wynik zanęta p.lorenca feder i loripo na rzekę do tego domieszałem zmielony groch i kukurydze no i gotowana kukurydza z grochem dodatkowo do nęcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk 80 - 100 g a zanęta zwykła leszczowa do feedera + kukurydza z puszki. Na przynętę czerwone do tego haczyki pomiędzy 6 a 4 na przyponie około 30 cm i będziesz miał efekty. W Odrze i Regalicy szukasz koryt, dołków itp miejsc. Na Ciepłym miejsc gdzie nie ma basów i krąpi. Nie baw się w żadne atraktory itp bo nic to nie daje. Zanęta ma być ciemna i mieć grubą frakcję. Jak będzie brała Ci drobnica to zrezygnuj z robaków na rzecz kukurydzy 1 - 2 ziarna na haczyku. Na Odrze i Regalicy wcześniej jak pół godziny po zakończeniu spławiania się ryb brań nie będzie. Napisz gdzie chcesz konkretnie połowić.

po pierwsze zanęta leszczowa nie musi byc czarna nawet na jesen

po drugi jaka kukurydza:( ja bym zaproponował kilo zanęt lorenc gp albo super brem do tego

2 paczki rzecznej gliny i troche bentonitu ja łowie głównie na tyczkę takie zanęta na grunt też będzie dobra nie dodawaj żadnej kukurydzy lepiej potnij gnojaczka drobno i wrzuć do zanęty:)

spróbuj taką mieszanke nic nie dorzucaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@felek chyba się troche zbyt wczułeś. 5-6kg zanęty do feedera? @kocur ma na pewno większe doświadczenie od ciebie więc na twoim miejscu bym się zbyt nie wymądrzał. Po 2 ta mieszanka która ty podałeś to może i by była dobra, ale na tyczkę. Taka zaprawa w koszyku by się rok wymywała :roll:

A po 3 kolor zanęty dobierasz do specyfikacji danego łowiska (koloru dna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z tobą obserwowałem czołowych zawodników łowiących na grunt to nie jest dyscyplina na mp czy mś ale zawodnicy z Czech z Anglii,Belgi łowili na dużych uciągach i robili właśnie jasne mieszanki (kolor brązowawy naturalny gliny)

i rzucają najpierw zanęte albo ręką albo procą oni używali znaczników w formie kolorowego styropianu z obciążeniem i nęcili około 20m od brzegu dowiedziałem się ,że właśnie dają mało spożywki a dużo gliny i zanęte ,,betonują aby ustawiły się tylko duże ryby anie drobnica''oni na cały dzień z tego co widziałem do wiadra walili 1kg sensasa river i po pół paczki karpia ss i brama dowiedziałem sie ze karp służył tylko do tego aby zgrubić zanęte a do takiej mieszanki dali 5 paczek gliny czyli na 2,5kg spożywki 10kg gliny nie jestem w stanie teraz powiedzieć czy to była sama glina rzeczna czy mieszanka glin:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.