Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka okuma 2106


Demonics

Rekomendowane odpowiedzi

jestem poczatkujacy. mam wedke okuma 2106. Dlugosc:2,1m; przelotki:6; masa wyzutowa:20-40g. do czego ta wedka najbardziej sie nadaje?? ja lowie na bajorkach b. male rybki. czy to dobry wybór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam .

Gramatura i długość wskazuje , że jest to kij na koguty . Zamiennie możesz go używać do cięższych blach , gum z opadu albo do woblera . Z łodzi oczywiście najwygodniej , jeśli łowisz na małych bajorkach to powinieneś dać sobie radę z brzegu

Pozdr.Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość tego kija też sugeruje ze sie głównie nadaje do połowu z łodzi. Ale jak łowisz na małych zbiornikach.... to moze bedzie ok. Tylko ze taki kij nadaje sie najlepiej na blachy bądz duże gumy. Wiec na małe rybki takie jhakie łowisz nie za bardzo sie nadaje.

Ponieważ mniejszych przynet na nim nie wyczujesz ani nie rzucisz nimi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Ciekaw tylko jestem o jakie małe rybki chodzi? Bo moim pierwszym skojarzeniem jest baiałoryb na spławiczek... Jeśli dobrze trafiłem, to wędka nie jest do tego przeznaczona, aczkolwiek da się na nią łowić te "małe rybki". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ta wędka obok okumy to nawet nie stała, jest to typowa bazarowa podróbka, której masa jest na targowiskach w Szczecinie i prawdopodobnie jest to teleskop. nie ma więc sensu rozwodzić się na temat tego do czego zostala stworzona, można ewentualnie zastanowić się ad tym do czego początkującemu wędkarzowi taki kij może się przydać.

Według mnie można się pokusić o zastosowanie jej do gruntówki ponieważ do spławika jest za krótka. Natomiast na "bajorka" napewno lepsza będzie spławikówka radzę więc postarać się o dłuższy kij z mniejszym cw. A zamiast kupować podróbki na bazaże możesz w podobnej (nieco tylko wyższej) cenie nabyć jakąś bolonkę (teleskopik) powiedzmy 4m, Yorka lub Jaxona na początek napewno Ci wystarczy i napewno będzie lepszy niż bazarowe wędki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.