Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapraszam do podpisania petycji : Górny wymiar karpia 60


defektor

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

diaflex, Ja czytałem o tym jakiś artykuł napisany przez karpiarzy i jak się można domyśleć wspominano w nim o karpiu. Górny wymiar wprowadziłbym dla łososiowatych, dla sandacza/szczupaka i dla bardziej szlachetnego białorybiu niż taka żarłoczna świnia jak karp. Wyraziłem swoje zdanie pozdrawiam i bez spiny :)

Nie spinam się, ale jeśli dyskusja ma być rzetelna, nie powinieneś pisać o domysłach

"Ja czytałem o tym jakiś artykuł napisany przez karpiarzy i jak się można domyśleć wspominano w nim o karpiu". Takim sposobem, wybiórczym stwierdzeniem wprowadzasz wszystkich nie znających tematu w błąd. Zakaz wypuszczania wszystkich :!: złowionych ryb (nie tylko karpia) w Niemczech ma swoje uzasadnienie, jak znajdziesz ten artykuł, przeczytaj i będziesz wiedział, że nie chodzi o karpia. Pozdrawiam.

ps. przepraszam, pogrubiony miał być cytat :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, przepraszam z czytanego przeze mnie artykułu wynikało jasno, że chodzi o karpia, nie pisali o innych gatunkach więc myślałem, że innych ryb to nie dotyczy :) nie jestem ichtiologiem, ale wydaje mi się, że duża liczba karpia w mniejszych zbiornikach wpływa negatywnie na populację innych ryb poprzez presję i walkę o pokarm, bo chyba zgodzicie się ze stwierdzeniem, że karp lubi jeść dużo i dobrze :) być może się mylę, ale stwierdzam to na podstawie własnych obserwacji, pewnego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycja niewiele zmieni, bardziej jest potrzebna zmiana mentalności.

Przeciwnicy robią błąd, bo wprowadzenie górnego wymiaru na karpia może być dobrym początkiem przed wprowadzeniem górnych wymiarów dla drapieżników.

Na marginesie życzę przeciwnikom karpia tylko jednej dwucyfrówki na kiju :wink: Na początek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie życzę przeciwnikom karpia tylko jednej dwucyfrówki na kiju :wink: Na początek

Ja wszystkim życzę takich karpi- i niech one sobie będą, ale nie na wodach otwartych, tylko na zamkniętych komercyjnych łowiskach- typowo karpiowych. Faktycznie karp to taka Swinia która przerabia żyzne dno zbiornika na gówno- dosłownie- dlaczego wszystkie stawy hodowlane- karpiowe są co jakiś czas rekultywowane?? - bo karpie wszystko niszczą, i potem inne ryby nie mają pokarmu, pomijając już poryte brzegi, obsuwanie się tez przez to skarp- na wodach otwartych z reguły nie da się spuścić wody i z powrotem użyźnić dno zbiornika.

Karpie na komercje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wszystkie stawy hodowlane- karpiowe są co jakiś czas rekultywowane?? - bo karpie wszystko niszczą,

Na polach uprawnych karpie nie żyją, a też rolnicy je rekultywują :mrgreen:

maniek72, rekultywowane są stawy hodowlane, aby uzyskać maksymalny przyrost ryby na handel, tak samo jak rekultywuje się uprawy rolnicze, aby uzyskać wyższy plon. Karp zamula wodę, ale przy odpowiednich proporcjach różnego rybostanu w zbiorniku, na pewno nie zepsuje wody. Nie wiem, może zmień tok myślenia, na bardziej obiektywny, może nie będziesz przytaczał takich niedorzecznych przykładów :shock: , z dystansu obraz może być inny, bardziej wyważony.

Moim zdaniem, największą winę ponoszą włodarze wód PZW. Chcąc zapewnić sobie liczebność członków, zarybiają tonami karpia (bo najbardziej dostępny i mało wymagający), który i tak w krótkim czasie jest wybity, a mit o zniszczonej przez karpie wodzie pozostaje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiech jest wiele innych gatunków "obcych" karp nie jest gatunkiem ktory istnieje u nas 5 lat . Występuje duzo dłużej i czy tego chcecie czy nie na stałe zagościł w naszych łowiskach i tak zostanie i bardzo sie z tego ciesze. Złapanie dużego karpia to przyjemnośc a odnosze wrażenie ze inni zazdroszczą tego ze ktoś takie karpie łowi. Jestem oczywuści za tym żeby inne ryby miały gorny wymiar ochronny mimo tego że nie łowie pstrągów czy też ponam 70cm szczupaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czytam że karpie są odpowiedzialne za wszystkie nieszczęścia tego świata, począwszy od kryzysu światowgo po tsunami. Ludzie nikt nikomu nie zabrania zabierania ryb, zaczynamy od ochrony okazów.

Pytanie do użytkowników którzy twierdzą że jest za dużo zarybień karpiem i powoduje takie zniszczenie :

Ile kolego złowiłeś okazów powyżej 50cm w swojej wodzie pzw ? 100, 200, 300 ? ....

I bądzmy szczerzy, karp nie zdąży zrobić tego zniszczenia o którym piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kolego złowiłeś okazów powyżej 50cm w swojej wodzie

kilkanaście ton - kolego

maniek72, rekultywowane są stawy hodowlane, aby uzyskać maksymalny przyrost ryby na handel

Kolego diaflex, tak się składa że mam kilka karpiowych stawów, i moi znajomi też mają, i uwierz mi; mam takie nory poryte w brzegach- właśnie przez duże karpie że głowa boli, i często siatki - skarpówki, i faszyna niewiele daje, m innymi dlatego zrezygnowałem z karpia że cholernie mi niszczył brzegi i zasrywał całe dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kończy się między nami wymiana poglądów. :lol:

No właśnie, bo nie docierają do Ciebie, albo nie chcesz przyjąć żadnych argumentów- czy tez faktów.

zaczynamy od ochrony okazów

więc chrońmy okazy szczupaka, lina, sandacza czy okonia- a nie "tucznika karpia" który zreszta nawet naturalnie nigdy w Polsce nie zył.

I bądzmy szczerzy, karp nie zdąży zrobić tego zniszczenia o którym piszecie.

Jasne, tak samo mówiono kiedyś u Nas o sumiku karłowatym, czy amurze; może też zaraz napiszesz że te ryby nie zniszczyły bezpowrotnie kilku pięknych polskich akwenów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie nory poryte w brzegach- właśnie przez duże karpie że głowa boli, i często siatki - skarpówki, i faszyna niewiele daje

I tu przy okazji i na podstawie tej dyskusji możemy wywnioskować, że to karpie były przyczyną tragicznych powodzi, ponieważ zniszczyły wały przeciw powodziowe :mrgreen: .

Dziękuję, z takimi argumentami hodowcy karpi trudno dyskutować, a sprawa dotyczy nie stawów hodowlanych, a karpia w dzikich wodach i mądrego gospodarowania na nich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie nory poryte w brzegach- właśnie przez duże karpie że głowa boli, i często siatki - skarpówki, i faszyna niewiele daje

I tu przy okazji i na podstawie tej dyskusji możemy wywnioskować, że to karpie były przyczyną tragicznych powodzi, ponieważ zniszczyły wały przeciw powodziowe :mrgreen: .

Dziękuję, z takimi argumentami hodowcy karpi trudno dyskutować, a sprawa dotyczy nie stawów hodowlanych, a karpia w dzikich wodach i mądrego gospodarowania na nich.

więc chrońmy okazy szczupaka, lina, sandacza czy okonia- a nie "tucznika karpia" który zreszta nawet naturalnie nigdy w Polsce nie zył.

maniek72, popatrz na to inaczej, czy w Polsce prawo ma chronić tylko Polaków, a cudzoziemcy, nie wspomnę o innych rasach ludzi, którzy naturalnie nie żyli w Polsce, tylko przyjechali, są poza prawem i nie mogą być nim chronione :shock:

Jeszcze raz napiszę, że ryby nie są winne, a ludzie, bo mając rozum, często z niego nie korzystają lub korzystają widząc tylko koniec własnego nosa :oops: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, widzę że nie do końca mnie rozumiesz; karp, nigdy naturalnie w naszych wodach nie występował, i faktem jest że kilka jezior w Polsce zostało przez karpia zniszczonych- zwłaszcza prywatnych- typowo karpiowych łowisk (np Wygonin, gdzie kiedyś były piękne ryby, a teraz tylko karp, i do tego ogromny- nie wiadomo dlaczego inne gatunki ryb gdzieś znikły). Ja bym zrobił karpim takie "getta" tzn wyodrębnił kilka akwenów (skazał na straty) - zrobił tam "no kill" , i niechaj Ci karpiarze tam się bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na coś takiego poszedł ale kolega maniek ma rację z tym wymiarem ja tam 60cm karpia i tak bym nie zabrał ale jak by zrobili wymiar między 40 a 50 cm że w tym przedziale można zabrać, czyli wszystko co mniejsze wypuszczać i to co większe wypuszczać a w tym przedziale 40 - 50 można ewentualnie zabrać takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.