Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapraszam do dyskusji o naszych wodach i ich faunie.


diaflex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat, aby istniejące na Forum tematy PETYCJI pozostały czytelne i ograniczyły się do:TAK(popieram) lub NIE(przeciw).

Aktualnie na Forum są dwie petycje, z czasem przejdą do historii, a dyskusja na tematy w nich poruszane, jest ciekawa. Z każdego sporu, dyskusji obserwator może wyciągać wnioski, dochodzić do własnych refleksji, a nawet twórczo w nich uczestniczyć :mrgreen: Pozdrawiam i zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

diaflex, co masz na myśli?

Zarybianie i ochrona t.zw. Gatunków obcych; Karp, Amur, Tołpyga...itp, a degradacja wód i gatunków rodzimych

, czy po prostu chcesz pogadać ogólnie o faunie, biotopie, zachwianych ekosystemach itp ?

aa edyta :roll:

Ps. teraz dopiero zauważyłem opis do tematu;

"zwolenników i przeciwników poszczególnych gatunków ryb żyjących w naszych wodach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie :wink: ( fajnie zabrzmiało )

Od razu przejde do rzeczy, bardzo podoba mi się stwierdzenie kol.diaflex oto fragment :

Z każdego sporu, dyskusji obserwator może wyciągać wnioski, dochodzić do własnych refleksji

Jeżeli ten temat ma aspiracje do bycia " na poważnie " to używajmy poważnych argumentów, nie budujmy i powielajmy legend, postarajmy sie nie budować fałszywych teorii. Może to kiedyś ktoś przeczyta i będzie potem wypisywał cuda nie widy. W innym wypadku wiadomo co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten pomysł nie podoba. Dyskusja na temat karpia pod petycją dotyczącą karpia jest w moim przekonaniu świetnym rozwiązaniem. Ten temat jest zbyt ogólny - co jest do wszystkiego jest do niczego - i podejrzewam że zjedzie na dół bez żadnych konkretnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ruszamy.

Na mojej ulubionej wodzie jest problem z wzdręgą, a w zasadzie z jej wymiarem ochronnym, brak drapiezników doprowadził do tego, że całkowicie wyparła płoć. Miejscowi spławikowcy nie widzieli płoci od kilku lat, a cięzko złapać wzdręge taka powyżej 15 cm, może skarłowaciała ?

To jest przykład bezsensownego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzdręgą i płocią jest tak, że jeden ogólny przepis nie wystarczy. Obie ryby świetnie współpracują ze sobą, znam wiele wód, w któych żyją sobie jedna obok drugiej i nikt nikomu nie przeszkadza. Zdaje mi się, że w twoim przypadku należałoby założyć ochronę na płoć. Co więcej, potrzeba tam zapewne dużego okonia, zts-network.plby zdziesiątkował tę karłowatą wzdręgę. Tylko jak tu zarybyć dużym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie istnienie karpia w ograniczonej ilości czyli nie ma mowy o tym żeby zlikwidowac ten gatunek a co ważniejsze skoro karpie się nie rozmnażają to te "świniaki" nie zapełnią naszych wód nowym narybkiem niszczycieli. Co do postu Defektora to w twoim zbiorniku penie wzdręgi i płocie zdązyly się pokrzyżować więć ciężko będzie odbudować populację płoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.