Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na sandacza w śląskim??


blacky24

Rekomendowane odpowiedzi

Zniechęcony wieczornymi i nocnymi wyjazdami na Przeczyce w poszukiwaniu sandacza z gruntu pytam gdzie jeszcze można połapać tą piękną rybę?? Chodzi mi o zbiorniki PZW Katowice, ktoś miał gdzie indziej jakieś efekty? może ktoś coś polecić, ew. gdzie się teraz ustawiać?? za podpowiedzi serdecznie dziękuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hmmm coś nam te drapieżniki słabo gryzą ostatnio.Ja się wybierałem ostatnio przez jakieś 3 miesiące regularnie 2 razy w tygodniu na kanał Wiślany na Jankowice odcinek 029 i słabiutko kilka małych sandaczy,częściej szczupak,ale taki pod miarę której mu brakowało o 2,3 cm.Wyniki były na wiosnę zaraz po tarle kilka Szczupaków między 65,a70 cm i jeden sandacz na 54cm,a od lipca do teraz klęska.Myślę,że odpuszczę ten kanał w tym roku,popływam troszkę łódka po Dziećkowicach,ale to chyba dla relaksu,bo na wyniki już nie liczę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kolego rację, drapieżnik gryzie bardzo słabo, też spędziłem kilka nocek na wiśle mniej więcej od miejsca gdzie wpada rz. Soła do miejsca jak odchodzi kanał Dwory, spędziłem tam chyba 5 nocek bez ani jednego brania!!tylko przy jednym szybkim wypadzie po pracy trafił się szczupak 72cm, jedynie cos na ranem w wieczorami skubało, ale to tak jak napisałeś, sandaczyki po niespełna 30cm

Z doniesień miejscowych wynika ze na nocke na wisłe nie ma sensu jechac, poza tym nikt nigdy nie miał ani brania, wydaje mi się że ryby w naszym okręgu chyba się potopiły!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie byłem ale podobno się ruszył sandacz na pawnowcach od strony trafoka jak to sprawdzicie to zdajcie relacje ,powodzenia. :roll: ja w tym roku nie płaciłem katowic tylko bielsko i łowie na żywieckim ostatnio tam też słabiutko ale jadę w sobotę może się w końcu ruszy narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Sandacz na Pławniowicach brał od lipca ;) Ja w tym roku łowiłem tylko tam na spina:19 sandaczy od 54cm do 93cm, sum i pare ładnych szczupaków :) Z gruntu 3 sandacze najwiekszy 87cm:) Ale osattnio cos slabiutko:( Początek pazdziernika dobry pozniej z kazdym dniem coraz slabiej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie pomyliłem, oni są gospodarzem wody i to w ich obowiązku jest racjonalne użytkowanie wody pod względem ekologicznym jak i rybnym. Nie widzę problemu w wprowadzeniu większej ilości patroli PSR, SRR i właściwej etyce wędkarskiej. Czy ten problem występuję tylko na Przeczycach? otóż nie. Większość większych łowisk PZW Katowice to dziury zalane wodą. PZW zarybia bo to jest w ich obowiązku, dbanie o ekologie wody również lecz w obu przypadkach są zastrzeżenia. Ot co, moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970
Nie pomyliłem, oni są gospodarzem wody i to w ich obowiązku jest racjonalne użytkowanie wody pod względem ekologicznym jak i rybnym.

Jasne, najlepiej jest zapłacic składkę i wymagać.

Sam spróbuj sobie taki stawik wykopać, zarybić a później racjonalnie nim zarządzać w obliczu wygłodniałych kormoranów zjeżdżających co noc , wygłodniałych i rządnych rybich głów :lol:

(kormorany czytaj emeryci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

to może zamiast narzekać, że nie ma ryb, zrobisz coś by były albo przynajmniej przestaniesz wypisywać obraźliwe teksty na temat PZW. Jak na razie to tylko PZW prowadzi w miarę normalną politykę gospodarczą na wodach ogólnodostępnych, w przeciwieństwie do gospodarstw rybackich czy prywatnych łowisk, na których płacisz potężne sumy i nie masz prawa narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam ani nie mam zamiaru obrażać PZW. Próbuje zrozumieć PZW, ich zasadę 'zarybić, wyłowić i niech się dzieję co się chce'. Co do tego co mogę zrobić. Owszem robię to co uważam za słusznę, czyli ryb nie zabieram bo nie o to w wędkarstwie chodzi i każdego mięsiarza upominam gdy widzę co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upominanie nic tu nie zmieni .Dopóki jest taki regulamin promięsiarski to nic się nie zmieni ,bo dwa drapieżniki dzięnnie przy takiej presji na wody jaką mamy to jest ciągła pustynia .Zrozumcie że dajemy mało a wymagamy bardzo dużo.Jeżeli ktoś płaci 200zł i w ramach tej opłaty może zabrać od maja do grudnia 420 szczupaków plus setki kilogramów okoni i cholera wie ile innej ryby to jak to może zadziałać.KIedyś poznałem na Wiśle Pana po 50tce który mówił że rocznie łowi na Porębie około 120 miarowych sandaczy :shock::shock::shock: i z rozbrajającą szczerością powiedział jak ja mam ich nie złowić skoro jestem tam kilka razy w tygodniu .Mieszka w bloku ,emerytura jest co miesiąc a robic nie ma co ,więc cały czas przesiaduje na rybach.

Prawda jest bolesna tylko limity roczne i wymiary widełkowe coś tu mogą zmienić np 20 szt na rok w wymiarze 50- 70.Zresztą na łowiskach należących do mniejszych kół tak to działa np 300zł opłata i w tym 20 karpi albo drapieżników i tam jakoś to działa a na wodach nalezących do okręgu rubta co chceta . :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Właśnie i na dodatek emeryci mają zniżki więc płacą mniej od nas a łowią niebotyczne ilości w porównaniu z nami. Nie to że mam coś przeciwko zniżkom ale do jasnej ... czy każda złowiona ryba musi wylądować na talerzu? Sam lubię zjeść rybkę ale jak zrobię to dwa-trzy razy w miesiącu to mam już dość a oni ...

Mentalności pokolenia emerytów nie zmienimy i tutaj leży problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci dają wymiary widełkowe jak nie będzie notorycznych kontroli a na strażników nie ma kasy czyli wracamy do punktu wyjścia czyli podwyżki opłat .I tu jest pies pogrzebany bo dziadki w zarządach nie lubią rewolucji ,lepiej jak się zaklepie kolejny budżet opłaty ciemnogród porobi bo nie ma wyjścia i koło dalej się toczy.

Zresztą piszę stare dziadki a tam nowe młode siły dochądzą tylko nie lubią się wychylać i wolą się razem poklepywać żeby się dostać do korytka .Wiem bo dwóch moich byłych znajomych dostało się do okręgu B-B , jak kiedyś na nich nalatywali tak teraz biją sobie brawa przy suto zakrapianym stole.Żałosne pryncypały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
to może zamiast narzekać, że nie ma ryb, zrobisz coś by były albo przynajmniej przestaniesz wypisywać obraźliwe teksty na temat PZW. Jak na razie to tylko PZW prowadzi w miarę normalną politykę gospodarczą na wodach ogólnodostępnych, w przeciwieństwie do gospodarstw rybackich czy prywatnych łowisk, na których płacisz potężne sumy i nie masz prawa narzekać.

Dobre :) się ubawiłem :lol:. PZW to monopolista w najgorszym wydaniu... Najlepiej jak wszystkie zbiorniki należały by do nich. Zacznijmy od tego, że PZW jest organizacją typowo sportową. Nie raz już to słyszałem w siedzibie w katowicach.

Należę do grupy ludzi która walczy z PZW. Ta organizacja (pzw) chcę przejąć pewien atrakcyjny zbiornik. Łowisko kiedyś było sekcją pod PZW. Sekcja się rozpadła a ludzie, którzy do niej należeli są na etapie zakładania stowarzyszenia. Co najlepsze byłego prezesa oskarżono o to, że zamiast zarybić łowisko ryby wpuścił do oczka pod domem... Oskarżenia wyssane z palca. Tak to jest jak na chama chcę cię coś przejąć. Na całe szczęście dzierżawa zbiornika należy do nas :). Zbiornik jest zadbany, czysty i bardzo rybny...

PZW nie odpowiada, że zakładane są stowarzyszenia bo te otwierają ludziom oczy, że z bezrybnego dotąd łowiska można coś zrobić...

Koszt wkładki to 200 zł tyle co w PZW. Efekt nieporównywalny :) z łowiskami PZW.

Dla mnie PZW PZD i PZPN to jeden beton i ciepłe posadki...

Szkoda że PZW nie podaje ile idzie na sport, wypłaty a ile na zarybienia.

Czemu Warszawa zgarnia całą pule a potem decyduje ile gdzie zarybić... Jak by kasa z każdego okręgu w nim zostawała było by inaczej a łowiska w naszym okręgu były by na pewno rybne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.