Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mateuszek22, to są bardzo dobre kije. Ja posiadam 2 karpiówki 360 3lbs i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Zresztą seria jaxonów wypuszczona w 2009 i 2010 roku, czyli xt-pro, eternum i charisma nie budzą obaw do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek22, to są bardzo dobre kije. Ja posiadam 2 karpiówki 360 3lbs i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Zresztą seria jaxonów wypuszczona w 2009 i 2010 roku, czyli xt-pro, eternum i charisma nie budzą obaw do niepokoju.

Może i tak ale ile widziałeś w życiu patyków karpiowych ? Ja kilka miałem w ręku, takich za 100, 600 czy 1500 zł. Może gdybym wiedział że autor posta najpierw kupił kije a później zapytał na forum czy są ok to próbowałbym go pocieszyć że wędki są ok i dadzą radę na rzece bo pewnie jakoś tam się spiszą, ale gdybyś wzią do ręki kij Jaxona i dla porównania jeden z tych trzech które ja zaproponowałem to gwarantuje że jeżeli masz chociaż troche wiedzy na temat sprzętu karpiowego doradził byś mu tak jak ja :wink: Jaxon to typowa masówka a Daiwa, Shimano czy Ultimate już jakaś tam klasa sama w sobie i chociaż moje propozycje to klasa budżetowa to i tak są starannie i solidnie wykonane a i praca takich patyków jest nieporównywalna do Jaxonów czy innych Mikado nie przekreślając oczywiście obu firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon to typowa masówka a Daiwa, Shimano czy Ultimate już jakaś tam klasa sama w sobie i chociaż moje propozycje to klasa budżetowa to i tak są starannie i solidnie wykonane a i praca takich patyków jest nieporównywalna do Jaxonów czy innych Mikado nie przekreślając oczywiście obu firm.

Żebyś się nie zdziwił :mrgreen: . Ta "klasa sama" w sobie to dotyczy sprzętu tych marek, ale kilka progów cenowych wyżej, choć przyznam są wyjątki jak wszędzie np.DBW, ale "masówka" Jaxona, o której tu mówimy jest nieraz lepszej jakości od przytoczonych klasyków. Takie jest moje zdanie i moja opinia, z którą nie każdy musi się zgodzić :razz: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił . Ta "klasa sama" w sobie to dotyczy sprzętu tych marek, ale kilka progów cenowych wyżej, choć przyznam są wyjątki jak wszędzie np.DBW, ale "masówka" Jaxona, o której tu mówimy jest nieraz lepszej jakości od przytoczonych klasyków. Takie jest moje zdanie i moja opinia, z którą nie każdy musi się zgodzić . Pozdrawiam.
A prawda jak zwykle jest pośrodku Inną sprawą jest jakieś charakterystyczne dla tej grupy dążenie do lansu na brzegu-jest dobre logo to jest satysfakcja i od razu inaczej patrzą na Ciebie

Może i tak ale mowa tu o czterech konkretnych kijach, trzech "moich" i jednym Jaxonie. Tego konkretnego Jaxona nie miałem w ręke a i tak jestem prawie pewny że biorąc pod uwagę wytyczne których formalnie nigdy nie ustalono a które deklaruja osoby znajace sie na rzeczy - moje propozycje wypadną lepiej od wsponianych Jaxonów. Istnieje coś takiego jak "wyjątek od reguły" ale narazie w tym temacie żadko go doświadczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które deklaruja osoby znajace sie na rzeczy - moje propozycje wypadną lepiej od wsponianych Jaxonów

To wskazuje jak bardzo wierzysz opiniom, a nie faktom. Nieraz te opinie są mocno sponsorowane. Proponuje poznać, pomacać kijki Jaxona z serii XT i innych wymienionych wyżej serii, może zmienisz zdanie :wink: . Dla mnie np. ma znaczenie jakość i dopasowanie do moich preferencji, nie lansik nad wodą :razz: . Pozdrawiam.

Ps.nie rozumiem dlaczego proponujesz Alvika na rzekę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazuje jak bardzo wierzysz opiniom, a nie faktom. Nieraz te opinie są mocno sponsorowane. Proponuje poznać, pomacać kijki Jaxona z serii XT i innych wymienionych wyżej serii, może zmienisz zdanie

A Ty dalej w zaparte, czepiłeś się wyższych serii i tak ciągniesz temat. Napisze ostatni raz że rozmawiamy na temat kija Jaxona za 200zł. Wcale nie twierdze że robią złe kije ale dla mnie wygląda to tak: Płacisz 200zł za Jaxona i masz w sumie lipe gdzie za 200 pln moża mieć kij innej firmy który coś tam już sobią reprezentuje (chyćby te które wymieniłem). Seria XT-Pro która jak sam mówiłeś to już coś ale trzeba dać koło 400pln i tu sytuacja się powtarza, za 400 pln można wyhaczyć naprawde ciekawy kij np z Chub'a, który jest typowym karpiowym producentem i jakoś tak nie widzi mi się porównywać marki Chub do Jaxona i nawet nie chodzi tu o lans.

Ps.nie rozumiem dlaczego proponujesz Alvika na rzekę?

Bo tam gdzie do tej pory miałem okazję łapać nie potrzeba było wcale kija o szczytowaj akcji i mimo że alivio jest rzeczywiście miękim kijem (bo chyba o to Ci chodzi) daje sobie radę np. na Odrze. Znajomy od kilku lat posługiwał sie tymi patykami, wyszarpał "kilka" tłuściochów z nurtu i dopiero w tym roku przeszedł na kije, które najlepiej pasują mu na Odrze (mi z reszta tez) czyli 13ft 3,5lb o akcji szczytowej.

Ps. I Ty Kolego diaflex, lepiej wpisz się do tematu o podsumowani sezeonu a nie rozwodzisz sie na temat jakiś Jaxonów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie, szanuję również Twoje. Co do podsumowania sezonu, to nie ma się czym chwalić, bo kilka maluchów do 10kg, to nie powód do zadowolenia, jak z zasięgu ręki :mrgreen: podbieraka poszła wraz z zestawem na żyłce 37, dobrze ponad metrowa torpeda :razz: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz połowić na nie, a w międzyczasie uzbierać na coś, co już w trakcie trwania sezonu wiesz, że Ci będzie leżało (potraktuj to jako trening i szukanie własnych upodobań sprzętowych). Sam sprzęt nie łowi, a do tego to nie spinning, że cały czas czujesz dyskomfort łowiąc "nieodpowiednim" sprzętem. Po pierwszym dobrym miśku wszystko się samo rozwiąże :wink: Połamania na okazach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Mam wielka prozbe, poszukuje jakiegos ciekawego kija, jestem poczatkujacym karpiarzem, w zeszly sezonie lapalem jakas chinszczyzna, chcialbym juz od tego sezonu sprawic sobie cos lepszego. Cena jaka chcialbym przeznaczyc to jakies 250zl za sztuke. Kijek ma byc wykorzystany do normalnego polowu karpi i amurow, zestaw prosty ciezarek i kulka. Chcialbym zeby sluzyly mi juz pare sezonow, wiec prosze o jakas porade. Z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Alivio

Daiwa Black Widow

TandemBaits Enforcer

Chub Snooper

Ilość składów, długość i krzywa ugięcia to już zależy od Ciebie. Uniwersalna to 12ft i 3lb. Do PVA już lepiej coś mocniejszego 13ft 3.5lb. Musisz się bardziej określić co do warunkow w jakich łapiesz i co do wielkości ryb, przynajmniej w przyblizeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bede chcial stosowac worki PVA. Natomiast co do lowiska to sa rozne zadko siedze w jednym lowisku lubie zmieniac i szukac, wiec rozne zeczy moga mnie spotkac. zazwyczaj nie sa to male stawy hodowlane tylko sredniawe zbiorniki. Jeden z kolegow na pw poleci mi Shimano Hyperloop BX Specimen co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj robinson diaflex pro carp tylko w starej wersji wersji zamieszczonej na zdjęciu poniżej

Ja widze te kije w cenie ponad 400 pln, do tego Robinson, jednostopkowe przelotki... nie łykam :roll:

Shimano Hyperloop to niby takie "lepsze" Alivio. Ogólnie Alivio bardzo chwalone, jak za tą ceną ciężko było znależć coś lepszego. Kij troche za delikatny do PVA czy do silnych ryb w pobliżu zaczepów ale weź go pod uwagę.

Ja bym się jeszcze zastanowił nad Daiwą Black Widow 13ft 3,5 lb już odpowiedniejszy do PVA

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=3075

albo Ultimate Boomer Carp 13ft 3,25 lb

http://carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=49&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=8

Przy obu opcjach zostaje Ci 50zł do dołożenia na np. dobry kołowrotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperloop jest o wiele sztywniejszy od alivo. Na forach jest mało info. o tych kijkach lecz tak jak wcześniej mówiłem "Węgorzow" (posiadam 13' 3lbs) porównując je do konkurencji to dał bym im 3.25lbs. Można nimi śmigać na naprawde ładne odległości ja stosuje 80g ciężarek + paróweczka z siatki pva i śmiga aż miło. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WeGoRz, a Ja Ci doradzę jedno,jedz do jakiegoś sklepu i coś pomacaj :wink:

Na pewno coś dopasujesz do ręki,a kupowanie przez internet wędki której nawet nie widziałeś na oczy bym sobie darował :roll:

Ilu nas wędkarzy,tyle będziesz miał opini :mrgreen:

Jedyną ważną rzeczą jest,żebyś nie kupił wędki [Jaxona,Yok-a,itp]

Rozejrzyj się za kijami prawdziwych firm karpiowych np.Tandem Baits,Daiwa,Shimano,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.