Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tengel, Nie zrozum mnie źle :wink: ,ale przy tej cenie wszystko będzie karpiowo-podobne ,może najtańsze Foxy by cie zadowoliły ,może Yady ale ceny zaczynają sie od 350-400 pln :cry:

Co do Dragonów[silwerów] jeśli trafisz na dobre egzemplarze i będziesz dbał o nie to ci posłużą ,ale problem jest w tym ze Dragon nie trzyma jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś przy granicy 600zł to to są super kijki:

Daiwa Emblem:

http://www.allegro.pl/item703003290_wedka_daiwa_emblem_carp_emc_3300_13_3_90m_3lb.html

Lub TB Phantom EX :

http://www.allegro.pl/item698918166_phantom_ex_13ft_3_5lb_tandem_baits.html

Dodam że emblem jest bardziej miękka niż phantom, przy zakupie takich kijków jednak trzeba mieć pewność czy "pasują do naszej dłon"i :wink:

Tylko tu już troszkę pieniążków trzeba wydać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz idziemy cenowo w górę to może coś co wg mnei ma teraz najlepszy stosunek jakośc / cena

Chub Snooper :) Fajne kijaszki za ok 270 zł/szt i jelsi się nie mylę to mają one dożywotnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonow w rękach nie miałem, ale mogę polecić quantum hypercast, mam 2 skład, 3,6m 2 i 3/4 lbs. Tengel, znalazł byś pewnie o parametrach jakie Ci pasują. Ceny w PL nie znam, swojego kupiłem za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz idziemy cenowo w górę

Idziemy i to strasznie, w miarę jedzenia :mrgreen: , myślę ze jak się ma odpowiednio sporo gotówki to warto zainwestować w kijki, które posłużą latami :)

Snoopera niestety nie miałem w rękach ale co do marki Chub-a myślę że można mieć zaufanie.

Czym kolega ma większy wybór tym lepiej - zadanie trudniejsze ale efekt końcowy powinien być bardzo bobry (satysfakcja z udanego zakupu to jest to) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym coś 13ft i min 3lbs. Team Dragona zasugerowałem gdyż mam spina kleniowego i jak na moje oko [ nie jestem jakiś tam pro wędkarz ] jest bardzo ładnie i solidnie wykonany. Wędka ma mi troszkę posłużyć także wypytuję bo ile w matchu jeste oblatany to jednak karpiowanie zaczynam dopiero...

Tak popatrzyłem na tego shimańca alivio? Naprawdę polecacie? Jak toto się użytkuje?

Może ktoś coś napisać więcej :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś nie byłem przekonany do Dragonów, polecił mi Zdrapek, zaryzykowałem i jestem zadowolony. Wprawdzie mam je dość krótko, z 2-3 miesiące ale sporo razy były już w użyciu i nie mam się o co do nich przyczepić. Mam kije Dragon Maxima Carp 3,9 - 3,5lbs, Cena tych kijków jest przyzwoita, zastanawiałem się jeszcze nad Shimano Alivio 3,9m ale nie ma ich dostępnych w 3 częściach, no i są o wiele bardziej delikatne, takie przynajmniej miałem wrażenie bawiąc się nim w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dla siebie kijków to też się pytałem o różnicę między BX a CX, jak dobrze pamiętam to BX jest poprzednią wersją tych wędzisk, i o wiele bardziej chwaloną od najnowszej serii CX. Tyle tylko że BX bardzo ciężko znaleźć, praktycznie już jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rzucać z woreczkami PVA to alivio bym nie polecał - jest dobrym kijaszkiem w swojej cenie ale dość miękki, daje to na pewno większe bezpieczeństwo w holu ale rzut ciężarkiem 100g + wypełniony woreczek PVA odpada.

Gdybyś rozmyślił się co do PVA to masz wybór między:

Shimano alivio

TB protect

TB enforcer

Wszystkie w podobnej cenie i właściwościach rzutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm mam jeszcze pytanie czym różnią się alivio cx od bx ?
Materiałem w budowie blanku ,nie są to jakieś radykalne zmiany ale minimalne ,zresztą sam blank może być zbudowany z tych samych materiałów tyle tylko inaczej rozmieszczonych'

Tu link do http://www.normark.pl/pl/products/?category=60

sam poczytaj czym sie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapek, ja ciskam 2,75 lbs jaxona kijem :) przy ciezarko 125g i wooorem PVA :D

Póki co się trzyma :)

A wg mnie sztywne pały są potrzebne na rzekach itd,. Do stawowego karpiowania to Alivio styka ;)

To też zależy na jaką odległość chcesz posłać zestaw i jak wielki woreczek stosujesz, a jeśli chodzi o sztywne pały to nie preferuje tego tupu wędzisk, ale tu wchodzimy już w osobiste upodobania każdego z nas więc pozostawię każdemu do osobistego przemyślenia.

Domyślam się tylko że nie machasz z wkładając sporo siły przy wypełnionym PVA tym Jaxonem.

To też zależy gdzie się łapie, ba jak można zestawy wywozić to nie ma problemu ale jak okręg wprowadza durny przepis o zakazie wywożenia zanęt i przynęt to pozostaje sobie jakoś radzić.... nie koniecznie łamiąc przepisy :mrgreen: - i nie wiadomo gdzie nas fale zaniosą bo łowisk jest ogrom....

Ja mam Fusiony 3,5lbs i stosuje je do PVA a nie są to sztywne pały ale też nie należą do mięciutkich kijków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co sądzicię o tym?

Tandem Baits Enforcer XS 12 ft 5,00 lb

http://www.takaryba.com/s...-ft-500-lb.html

To jest spod czyli wędzisko do rzucania rakietą, napewno jest mocny ale jak się sprawuje podczas holu? Na karpia to na pewno za sztywna PAŁA.

Nie lepiej poszukać mocnej karpiówki 3,5lbs

Np.

Shimano vengance:

http://allegro.pl/item710716447_wedka_shimano_vengance_specimen_13_350_dl.html

Team Dragon silver ed.:

http://allegro.pl/item715354460_team_dragon_silver_edition_3_90m_3_5lbs_wyprzedaz.html

Są to mocne wędziska, które na karpia mają zapas mocy że hohoho a sumowi też się przeciwstawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby był lekki.
A co potrzebujesz kija jeszcze do spławikówki :wink: nie ma lekkich kijków do gruntówki ,po za najwyższa półka cenową .
można by poszukać lekkiej karpiówki 2,75 LBS która również wyholowala by spore sumy, jednak kolega warszawa_24 brnie tutaj w przesadę i nijak mu nie uświadomisz że to wystarczy. mocniejszy kij to jedynie kiedy łapiesz prawie wyłącznie okazy czego koledze życzę, jednak na pewno przez nastepne kilka sezonów do tego nie dojdzie.

przytoczę tu tą nieszczęsną żyłkę 0,50mm na węgorze/sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kolega warszawa_24 brnie tutaj w przesadę i nijak mu nie uświadomisz że to wystarczy.
Damian21, umiesz odebrać koledze marzenia o wielkiej rybie :wink::mrgreen: .
Tandem Baits Enforcer XS 12 ft 5,00 lb

Wbrew pozorom TB nie stworzył w/w patyku aż tak sztywnej pały mimo ze pisze 5Lbs ,ale zaznaczam to tylko moja opinia ,wielu wędkarzy używa spody na suma ,ale mowa o sumach po wyżej 20kg,sam miałem chętkę kupić spoda na sumy,ale Anakondy z 6Lbs ,tyle ze ta cena mnie wystraszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Seria Enforcem do pał nie należy - ja mam 3lbs 12ft i przy większym misiaczku - przy 10kg był on maluszkiem - niestety się spiął:/ To 3lbs a nie miałem rezerwy mocy - giał mi go skubany prawie ma maksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.