Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak go połamie

No połamania kija życzy się każdemu wędkarzowi ale... oczywiście nie dosłownie :mrgreen: zamiast go łamać wystaw na allegro, z pewnością znajdzie się nabywca, a uzyskaną w ten sposób kasę możesz dołożyć do już posiadanej i kupić jakiś fajny kijek :wink:

kupię Tandem Baits Enforcer Travel 12 Ft/ 3,00 Lb

Fantastyczny kijek :!: posiadam go więc wiem co piszę. Dosyć miękka paraboliczna akcja, doskonałe przelotki i ogólnie bardzo dobre wykonanie to główne jej zalety. No może na potwory się nie nadaje, ale jak dla mnie super :!: Z innych wędzisk w cenie jaką zaproponowałeś pomyśl o Shimano Alivio CX Specimen 12-300-3 DL - dosyć lekka, 3 składy, włókno węglowe XT30, porządne przelotki, dł 3,66m, dobrze wykonane i wyważone, jedną taką ma kumpel Radek, z którym urządzam zasiadki karpiowe i wyciągnął na nią"miśka" 11 kg i nawet nie "pisnęła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku wymieniam wszystko na wyższą klasę

Jak widzę dojrzałeś już do tej decyzji. Ja zanim zająłem się na poważnie karpiowaniem stosowałem inne metody min. feeder, bolonkę, spinning. Dopiero 1-szy duży KARP (waga ponad 8 kg) złowiony w Warcie bolonką sprawił, ze przepadłem :razz: Wyprzedałem cały sprzęt do innych metod (oprócz spinningu) i zakupiłem moją 1-szą karpiówkę Shimano Alivio BX (kompozytową), a do niej mój znajomy z wędkarskiego p. Jacek wygrzebał kręcioł Shimano Baitrunner ze starszej serii. Kiedy upewniłem się, że KARPIOWANIE TO JEST TO, nabyłem wszystkie potrzebne akcesoria (tripod, sygnalizatory, namiot etc, etc) oraz kij Ultimate Redmire Carp i kołowrotek Okuma Epix Pro Baitfeeder. Później doszła jeszcze karpiówka TB Enforcer (prezent od żony) i kręcioł Daiwa Regal Plus (kupiony za radą kolegów z tego forum) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutując ostatnio na temat feederów w tym wątku

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=141128#141128

rzuciłem hasło, czy zamiast jednej super karpiówki nie kupić lepiej dwóch surfcastów z przeznaczeniem do połowu karpia, amura, suma, leszcza i węgorza z plaży a także jako silnego kija do nęcenia przy feederku małym PET-em bądź rakietą.

Jak myślicie, czy to jest dobry kierunek, czy też mocno błądzę.

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z kijami surfcastingowymi stosowanymi do innych metod połowu.

Myślę o trzyskładowych kijach, długość transportowa max 150cm. Leniwy jestem i lubię mieć w sztywnym pokrowcu dwa uzbrojone kije gotowe w pół minuty do boju

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zamiast jednej super karpiówki nie kupić lepiej dwóch surfcastów z przeznaczeniem do połowu karpia, amura, suma, leszcza i węgorza z plaży a także jako silnego kija do nęcenia przy feederku małym PET-em bądź rakietą.

Takim kijem jest dla mnie Dragon long distance carp 3,9 m, 3 lbs :lol:

Z tych wszystkich zastosowań nie używałem go tylko do nęcenia, ale myślę, że z małą rakietą spokojnie dałby radę.

Jeżeli szukasz surfcasta do wymienionych tematów, to masz dwa wyjścia :mrgreen: :

- długie poszukiwania zakończone zakupem Jaxona :mrgreen::wink:

- 5-7 stówek w zęby i szukanie kija na targach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mam go kilka miesięcy.

Przez tydzień aktywnie nim rzucałem nie raz max czyli 250 G.

Karpia i suma jeszcze nigdy nie złowiłem a co dopiero na niego więc nie wiem.

Kupiłem go, ponieważ nie mam zaufania do niczego od Jaxona, na wszytskim się przejechałem {wędka, kołowrotek, żyłka, pudełka (od robakowych - niesczelnych po łamiące się zwykłe), akcesoria itp.}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, z tym Jaxonem to całkiem niegłupie jest rozwiązanie, macałem ostatnio bodajże Charisma Surf. Za tą forsę nie ma krzywdy. Nadaje się na osiołka do nęcenia i za kario-sumówkę też może posłużyć.

Zważywszy na to, że para kosztowałaby jakieś 350PLN, to da się żyć.

Obawiam się tylko, że z czasem obcowanie z taką chamska lagą zwyczajnie mi się znudzi, więc może jednak klasyczna karpiówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym wstawić pytanie mojego kolegi, bo mu nasze forum się strasznie muli (zresztą mi też się tnie, ale jakoś to jeszcze moge przeżyć).

Mam karpiówki shimano alivio cx 3.0 lbs jednak są dla mnie trochę za miękkie. Jestem zainteresowany wędką Tandem Baits Protect Trwavel 3,6m 3,00lbs, ma bardzo ładny design, i cena jest przystępna ale nie wiem czy jest miększa bądź sztywniejsza od alivio, Tych którzy mają pojęcie na temat tych wędek zapraszam do wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym wstawić pytanie mojego kolegi, bo mu nasze forum się strasznie muli (zresztą mi też się tnie, ale jakoś to jeszcze moge przeżyć).

Mam karpiówki shimano alivio cx 3.0 lbs jednak są dla mnie trochę za miękkie. Jestem zainteresowany wędką Tandem Baits Protect Trwavel 3,6m 3,00lbs, ma bardzo ładny design, i cena jest przystępna ale nie wiem czy jest miększa bądź sztywniejsza od alivio, Tych którzy mają pojęcie na temat tych wędek zapraszam do wypowiedzi

Protekt i Alivio to są bardzo podobne kijeczki jeśli chodzi o ich miękkość, więc jeśli alivio jest dla Ciebie za miękka to protekt też będzie - naturalnie Protekt Travel jest jeszcze w wersji 3,5lbs tutaj musiał byś go sobie pomacać :)

Alternatywą jest jeszcze teraz wędzisko Tb select, które można dostać za ok. 210zł czyli w podobnej cenie jak protekt. Widziałem na allegro jeszcze Tb fusion w cenie ok. 250zł. Select i fusion to są wędziska, które już nie są produkowane dlatego można je dostać w takich cenach (końcówki już), oba te kijki nie należą do pał ale są sztywniejsze od alivio i protekta. Osobiście mam kijki Fusion 3,5lbs i są zajefajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodziło o mnie, strasznie mi się forum muli :mad:

Jestem zmartwiony tym faktem, lecz napisałeś że jest porównywalny. Hmmm. Może jednak jest ciut sztywniejszy.? A 3,5lbs nie wezmę bo ma ją mój kolega i to jest już pałka :sad:

W dalszym ciągu zapraszam innych do wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Protekt travel 3,5lbs to dla ciebie pałka więc odpowiednim wędziskiem dla ciebie byłby:

Tb Select:

http://www.allegro.pl/item799675156_wedka_tandem_baits_select_12ft_3lb_wyprzedaz.html

Tb Super Select:

http://www.allegro.pl/item799675228_wedka_tandem_baits_super_select_12ft_3lb_promocja.html

Tb Fusion:

http://www.allegro.pl/item796624899_wedzisko_fusion_12_ft_3_00_lb_tandem_baits_2_skl.html

TB Select Extreme:

http://www.allegro.pl/item798790222_wedzisko_select_extreme_12_ft_3_00lb_tandem_baits.html

Są to kijki, które były w wyprzedaży w 2008r wiele sklepów ich już po prostu nie ma.

Szczególnie polecam Fusiona i Select extreme - poszukaj w swojej okolicy może będziesz je mógł pooglądać.

Naturalnie to są 2 składówki... nie wiem czy Ci to pasuje ale kijki są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Chcę kupić wędkę zarówno na karpia, jak i z przeznaczeniem na żywca na szczupaki i sandacze na jeziorach. Myślałem o karpiówce, ale zastanawiam się czy nie lepszy byłby mocniejszy feeder? Chodzi mi głównie o jak najdalsze rzuty, również z woreczkami PVA i dlatego martwię się że karpiówki 3lbs będą za miękkie. Wiadomo, ciężar woreczków może być różny, pisaliście o 100 g, ale pytanie z czym były te woreczki i jak duże. Z karpiówek myślałem o shimano alivio cx 3.0 lbs lub Ultimate Redmire Carp 3lbs. A może TB Select Extreme 3lbs(ma ktoś?, z opisu wynika ze model 3lbs pozwala na dluzsze rzuty) lub inna wędka TB? Co o nich sądzicie jeśli chodzi o spełnienie powyższych warunków? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate to również semi paraboliki. Posiadam 3lbs i 2,75lbs ale niestety Ci nie pomogę bo narazie używałem ich jedynie do wywózki. Na pewno "witki" to nie są :wink:

Chodzi mi głównie o jak najdalsze rzuty, również z woreczkami PVA
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Potrzebujesz tzw. pały :wink: Nie wiem czy przy takim kiju można mieć jakiąkolwiek radość z cholu szczupaka czy sandacza (chyba że się łowi takie jak Sobi - ale to wyjątek:P). Moim zdaniem musisz się określić: szczupak/sandacz czy karp/amur?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że trochę źle podszedłem do tematu, bo dla kazdego daleki rzut znaczy coś innego :lol: Zastanawiam się ile mniej więcej jestem w stanie rzucic metrow karpiowka 3 lbs z woreczkiem np. PVA TB pocisk 140x55 mm? Nie wiem wogole ile taki woreczek napełniony waży, musiałbym go najpierw kupić, napełnić i zważyć żeby dobrać ciężar ciężarka. W tej chwili moimi faworytami wśród wędzisk są:

TB Fusion - pochlebne opinie,

TB Select Extreme - podobno dalsze rzuty, czy dalsze od Fusiona, nie wiem

Chub Snooper - pochlebne opinie, najwyższa cena

Shimano Alivio CX - najlepsza cena, tylko czy nie za miękki

Uff, ciężkie są początki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.