Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

.Nie sadzę aby ktoś robił kulki specjalnie pod leszcze
To byś się zdziwił :cool:
musiał by skombinować roller na malutkie kulki 8-12mm nie wiem czy takie wogule są ,najpopularniejsze są wielkości 16-18mm.
A dlaczego tak przypuszczasz . http://www.haczyk.tv/Leszcz-58-cm,480f.html Takie biorą na Fi 22 na Odrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiedziałem że sie zaraz ktoś doczepi... :mrgreen: Napisałem "nie sądzę"a nie " jestem pewien">

Zresztą nie sądzę aby GŁÓWNYM twoim celem były leszcze .Sądze raczej że zazadzasz się na karpie bądź amury a leszcze (i inne)są dla ciebie przyłowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie sądzę aby GŁÓWNYM twoim celem były leszcze
W pewnym okresie interesują mnie tylko leszcze :shock: ,choć masz racje dużo jest przyłowu w czasie zasiadek karpiowych ,może dla nie których to dziwne ,ale ja nie jestem karpiarzem :mrgreen: choć te ryby łowie od małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak przypuszczasz . http://www.haczyk.tv/Leszcz-58-cm,480f.html Takie biorą na Fi 22 na Odrze

Fajna łopata, gratuluję.

Moim zdaniem przypisywanie kulek wyłącznie do łowienia karpi to tylko utarty schemat. Nigdy nie próbowałem łowić leszczy czy linów na kulki ale uważam że ten rodzaj przynęty w połączeniu metodą włosową może okazać się skuteczny. Na twoim miejscu spróbował bym jeśli w łowisku jest dużo drobnicy i średniej ryby. Wtedy kulka jako przynęta selektywna może być skutecznym rozwiązaniem. Oczywiście nie obędzie się bez wcześniejszego nęcenia i przyzwyczajania ryb do nowego pokarmu. Mimo to zwłaszcza przy połowie lina uważam za skuteczniejsze staroświeckie przynęty takie jak gnojaczek lub rosówka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB ma w swojej ofercie z serii Impact kulki o srednicy 12 mm , nozyk w rece i bedziecie mieli 10 czy 8 mm , a duzy leszcz to i 20 -tka nie pogardzi

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jaka jest różnica między kulkami przynętowymi a zanętowymi oczywiście chodzi mi o kulki tonące ?domyślam sie że może chodzić o skład ale wedłg mnie to kulki zanętowe powinny być tymi "lepszymi" z lepszych dodatków,lepiej zbilansowane bo to w końcu one mają wabić ,smakować rybkom więc to zanętowe powinny być chyba droższe a tymczasem zanętówki na kg są dużo tańsze od hakowych .Więc jak to według was jest.

Czy według was dzielenie kulek na zanętowe/hakowe w ogule ma sens czy jest to zwykła "Ściema" producentów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tego co wiem, ale oczywiście mogę się mylić;) hakowe specjały mają większą zawartość 'pachniucha' i sa lepiej zbilansowane. Chodzi o to aby karp żerujący na łowisku mógł wyniuchać najłatwiej te haczykowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rzecz na tym, że hakowa musi być atrakcyjniejsza spośród zanętowych. Jak leży 100 kulek i twoja na włosie to żeby karp ją wybrał. Kulki hakowe są zazwyczaj bardziej pachnące, mają lepszy skład, więcej białka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan, ma racje w tym że Lepsze powinny byc zanętowe.

W końcu jeśli nęcimy przez kilka dni bądź nawet tygodni, to kulka musi im smakować i dobrze się trawić. JAk nie będzie karpiowi smakowała to popłynie poszukać lepszego żarcia.

Także skłąd zanętowych wg mnie jest b.ważny jeśli nęcimy więcej niż kilka dni.

Jeśli mniej to zapach i smak są ważne.

A z marketingowego punktu widzenia lepiej wciskać kit ze hakowe są super itd no bo można sprzedac 20 kulek za 10-30zł. A mają wiecej atraktorów, i skład oczywiscie też nieco inny (ale na pewno nie wart tych pieniędzy), dobrany tak aby kulka lepiej pracowała.

Przeważnie zauważcie ze kulki hakowe pęcznieją szybko, niektóre po 12h w wodzie są bardzo miękkie, bo są mocno pracujące, oddające aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole zacytować z Pana MArcina z firmy Duncaen

"Kulki zanętowe powinny być z miksu o stosunkowo małej wartości odżywczej (zęby karpie nie najadły sie nimi szybko) i dodatkowo zawierać stymulatory apetytu, jak chociażby betaina (aby karpie jedząc kulki nie tylko nie najadały sie nimi, ale stawały sie jeszcze bardziej głodne).

Kulka przynętowe powinny być takie, aby wyróżniac się spośród sporej ilości zanętówek, jako kulki o dużej wartości odżywczej, smaczne (wzmacniacze smaku) czyli te którymi karp zaspokoi swój apetyt oraz powinny wróżniać sie intensywnością zapachu (w rozsądnych granicach), aby karpie łatwo je zauważyły. Juz to chyba było na tym forum."

Pan Marcin produkuje kulki dla DUNCAENA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zapachy/smaki sprawdziły się wam najlepiej?

No więc jaka jest odpowiedź? Pytam, bo sam w tym roku chcę się przymierzyć do umyślnego i selektywnego łowienia naprawdę dużych karasi i leszczy na kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kulki zanętowe powinny być z miksu o stosunkowo małej wartości odżywczej (zęby karpie nie najadły sie nimi szybko) i dodatkowo zawierać stymulatory apetytu, jak chociażby betaina (aby karpie jedząc kulki nie tylko nie najadały sie nimi, ale stawały sie jeszcze bardziej głodne).
to jest bardzo ciekawe zdanie :mrgreen: takimi wlasnie frazesami karmi sie wedkarzy :mrgreen: tylko po to aby miec zysk :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzasz sie z tym zdaniem ? Ja sie zgadzam. Ja tez dodaje np betaine do kulek zanetowych, a w przynetowych nie ma ona wiekszego znaczenia. I takich składników jest duzo które sie sprawdzaja w jednych a w drugich są zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.