Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja faktycznie będę robił mniejsze ilości i ewentualnie część mroził ale myślę że samo wykonanie nie zajmuje tak dużo czasu żeby nie było możliwości robić ich z niedużym wyprzedzeniem.

A co do dodatku mięsnego to mam to w planie ale myślałem czy okresowo tego nie robić tzn dodawać niewielki dodatek na wiosnę i w jesieni a całkiem latem bez dodatku mięsnego, bo chyba każdy podczas upałów ma awersje do ciężkich posiłków :wink:

I tu moje kolejne pytanie, czy taka modyfikacja nie zniweczy wysiłku związanego z nęceniem?

Czy takie modyfikacje trzeba robić bardzo stopniowo?

Co do dodatku to myślałem że docelowo było by to około 50g na kilogram ale jeszcze nie wiem precyzyjnie czego, zastanawiałem się nad czymś z małży ale muszę się rozejrzeć co jest dostępne :mrgreen:

Poproszę o jakieś dalsze podpowiedzi!

Dziękuje za wcześniejsze i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaraz po przeczytaniu postow maniek, i dudi zaniepokojony zagladnolem do mojego arsenalu ktore trzymam w orginalnych pojemnikach i w szafkach,ku mojemu zadowoleniu nic nie stracily na zapachu i smaku,oby tak dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956, firmówki maja taki poziom konserwantów że poleżą ze 3 lata bez obaw :wink::lol:

Co do dodatku to myślałem że docelowo było by to około 50g na kilogram ale jeszcze nie wiem precyzyjnie czego,
Jeśli wysokobiałkowe maczki mięsno-kostne to poziom nawet do 100g .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szykuje się do produkcji kulek mam taki o to mix:

-Mąka sojowa - 1kg

-Mąka kukurydziana - 1kg

-Kasza kukurydziana - 1kg

-Mleko w proszku - 0.5kg

-Mąka ziemniaczana - 0.5kg

-Zmielone psie jedzenie - 3 "garście"

-Konopie ~ 0.3kg

-Birdfood Kanar ~ 0.2kg

-Cukier puder - 0.25kg

Mam zamiar robić na raz kulki z ok 1.5kg mixu tak zeby to wyrobic na 3 razy. Jak tutaj widzicie proporcje jaja/olej ? Kulki będą o smaku truskawkowym, intensywnosc nęcenia to ok 1kg kulasków dziennie + ok 8kg gotowanej mieszanki ziaren również na dobe:

Kukurydza - 4kg

Groch - 1.5kg

Łubin - 1.5kg

Konopie - 1.5kg

Miejsce nęcenia Odra, czas ok. 2tygodnie tak zeby miejsce bylo gotowe na majówke. Jedziemy we dwójke każdy po feederze + karpiówka.

Prosze o jakieś wskazówki odnośnie dalszej produkcji kulasków ew. innych spraw z nimi związanych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLeju 20-40 mll/kg miksu, a jajek ile?, to już jest zagadka. Ja mieszam 12 jaj średnich z dodatkami płynnymi i innymi i do tego przeważnie wchodzi 1kg miksu około, raz zostanie lyżka,drugi trzeba dodać łyżkę.Musisz sam się wstrzelić w tę ilość,bo ciasto ma być jak plastelina. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga partia "kulek" gotowa, pierwsza już w zamrażarce, jeszcze dwie i można jechać nęcić :mrgreen: Roller odbiore dopiero jutro dlatego kulki kulałem deską po kilka sztuk na raz wiec nie są okrągłe ale przecież nie o to w tym chodzi...

20100413005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wczesna wiosna (czyt. obecny okres) to dobry czas do necenia i lowienia na kulki o slodkim smaku i zapachu?

W tym sezonie chce wyprobowac na moim lowisku scopex, jednak nie wiem czy to jeszcze nie za wczesnie?

I dodatkowe pytanie :lol: Czy bede mogl polaczyc kulki scopex z smierdzielami i do tego kukurydza?

Bo takie mam pierwotne plany na wiosne tego roku;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam.

co myślicie o takim przepisie nna kulki:

czy dodawac do tego pokarm dla rybek aby sie lepiej kulki rozlatywały ?

0,5kg mąki pszennej

0,5kg mąki kukurydzianej

0,5kg mleka w proszku

0,25kg cukru

5 jajek

2 łyżki miodu

jedna fiolka anyżu

barwnik żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze 0,5kg kaszki kukurydzianej,0,5kgmąki sojowej i paczkę żarcia dla kanarków zamiast anyżu wanilia jeśli to nad zalew...jeśli mogę coś zasugerować

ok tak zrobie. a to nad zalew :wink:

o wynikach poinformuje .

dzieki pzdr :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do zanęty gdy na "haku" jest kulka. Dziś usłyszałem że stosowanie zanęty gdy na włosie jest kulka lub pellet jest nie wskazane i żeby zamiast zanęty na karpia stosować do nęcenia pelletu lub kulek. Co o tym sądzicie ? Ja karpie próbuję łowić dopiero od roku, przedtem łowiłem na spławik, feedera lub spinning więc o wędkarstwie karpiowym dużego pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz połowić z marszu na zbiorniku na którym ryby znają już kulki to najlepsze jest nęcenie punktowe.

Jeśli nie posiadasz jeszcze sprzętu i umiejętności aby podać zanętę (kulki i pellet) w miejsce w którym znajdują się zestawy, to najlepiej zastosować siatki pva lub woreczki w których możesz podać zadipowaną przynętę.

Wsypujesz co chcesz do worka- mocujesz przy haczyku i do wody.

Trzeba tylko uważać żeby cie przekroczyć cw wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować siatki pva lub woreczki

Ale ja stosuję worki PVA, moje pytanie nie dotyczy sposobu w jaki podawana jest zanęta tylko co ma wchodzić w jej skład. Chodzi mi o to czy nęcenie zanętą (chodzi mi o taką gotową np. Traper, Still) ma sens bo słyszałem że kulki + zanęta = "zbyt duże zamieszanie w wodzie" ale nie jestem przekonany czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, jak najbardziej mozesz uzywac sypiej zanety.

Wystarczy ze wejdziesz na jaka kolwiek stronę firm karpiowych i zoabcz ile mają w ofercie Method mixów, Stick Mixów itd.

Poczytaj takę o tzw "METODZIE", która własnie polega na neceniu punktowo sypką zanęta.

Oczywiście u mnie to ma się w ten sposób iz metody nie używam. Dlaczego ?... bo głównie siadają małe karpie a mnie jak wiadomo takie nie interesują :D

Ale oczywiście jej skutecznośc zależy od specyfiki łowiska i jeśli nie miałeś możliwości nęcenia wcześniej to jest to dobre rozwiązanie.

Samej sypkiej zanęty używam także do necenia, ale głównie na łowiskach specalnych/ zawodach, gdzie nie mam tygodnia na nęcenia ale ryby musze zwabić w kilka godzin.

Także sypką zanęta możesz sklejać swoją zanęte partykularną i robic z niej kule, a co za tym idzie podawać wygodniej, a często i dalej (PET).

Próbuj i łów i oczywiście daruj życie miśkom zebyś za rok łowił jeszcze większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Czy jest sens dodania konserwantu do kulek, jeżeli chce je robić w piątek, a od przyszłej środy do niedzieli używać? Drugie pytanko - czy warto suszyć kulki w suszarce na grzyby przez 24 godz, żeby od niedzieli rano zacząć je lekko dipować? Średnica kulek to 20mm i posłużą one do nęcenia z wywózki + mocniej zadipowane na hak.

Dziękuje i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście daruj życie miśkom zebyś za rok łowił jeszcze większe

Łowię już kilka lat i jeszcze żadnej ryby nie zabiłem.

Może trochę nie na temat ale strasznie irytują mnie ludzie którzy nawet niewymiarowym nie przepuszczą :evil:

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, to sie chwali :) tak 3maj.

Grud84, tu niestety zależy od użytych produktów, nie znam sie az na tyle żeby ci powiedzieć jak długo jakie produkty, ale np mleko w proszku i produkty pochodzenia mlecznego będą dość szybko się psuły.

Ja nie lubie uzywać konserwantu, ale też nie lubie łowić na mocno wysuszone kulki a takie niestety bedą jeśli chcesz być pewien że będą sie nadawały tydzień póżniej.

Jesli chcesz być pewien to daj konserwant ale na taki okres to daj mniejszą dawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni twierdzą że konserwat obniża skuteczność inni że nie... Ja kulki po ugotowaniu susze 2 godziny i ładuje w zamrażarke - kiedyś zabraliśmy takie mrożone przez 3 tygodnie kulki na wypad 3 dniowy (ok 10 kg) i do ostatniego dnia nie przejawialy oznak zepsucia - kulki byly na albuminie z odrobina jajek i na 10kg mixu poszlo ok 0.75kg mleka w proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens dodania konserwantu do kulek, jeżeli chce je robić w piątek, a od przyszłej środy do niedzieli używać?
Nie nie ma sensu ,ale jak nie wysuszysz to beda szybciej sie psuły.Suszenie to forma [nie tylko] konserwacji np kulki nie suszone i bez konserwantu wytrzymają 7-10 dni ,kulki wysuszone bez konserwantu wytrzymają 14-20 dni ,oczywiście w dużej mierze zależy od składu mixu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie sugestie!

Poniżej mix z którego będę kulał kuleczki;):

0,2kg mąki sojowej

0,2kg mąki kukurydzianej

0,2kg mieszanki rybnej

0,2kg kaszy kukurydzianej

0,16g mleka w proszku

0,1kg mączki rybnej

0,1kg mąki pszennej

0,06kg konopi mielonych prażonych

0,06kg mieszanka makuchów

trochę murzynka - nie wiem ile wagowo..

betaina i barwnik - zgodnie z opakowaniami

Jeśli chodzi o składniki płynne to:

olej łososiowy, flavour muszla i ochotka i/lub konserwant.. plus jajka oczywiście;)

Kolega stosuje z powodzeniem ten mix do śmierdziuchów tylko w dużo większych ilościach, także mam nadzieje, że wszystko wyjdzie tak jak wyjść powinno;)

Co do mrożenia czy trzymania kulek w lodówce to ja nie mam niestety takiej możliwości. Dlatego dla pewności wolę suszyć kulki w suszarce do grzybów.

Dzięki za pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile są w stanie wytrzymać kulki pop-up Tandem Baits ? Na opakowaniu nie ma daty ani żadnej informacji co do ich trwałości. Kulki Jaxon'a (nie polecam) mają 12 miesięcy ale Tandem Baits podobno robi je z naturalnych składników (w co wątpię) więc pewnie ich trwałość jest mniejsza pytanie tylko o ile mniejsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.