Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz napisać czy miał jakieś efekty łowiąc lub nęcąc takimi kulkami? Będę próbował nęcić i łowić zarówno szprotkowymi jak i kulkami z mączkami a co wam przyniosło lepsze efekty?
Efekty jakieś były ,ale nic konkret ci nie napisze ,bo jak zaczął wygrywać jakieś tam zawody to nasze drogi sie rozeszły.
Mógłbyś polecić jakiegoś producenta, ile procentowo powinna stanowić mączka całości suchego miksu?
I tu będę miał problem ,bo nie stosuje zbyt często nie mam rozeznania w firmach.U mnie śmierdziuchy nie" idą",czasami robię mieszanki owocowo-śmierdziel ale to wybitnie pod leszcze :wink: .
Staram się mielić dość dokładnie, żeby uniknąć nieprzyjemności przy rolowaniu.

Birdfooda nie możesz mielić na pył ,bo nie o to chodzi ,przynajmniej ja mam taką filozofie :wink: "gluta"z kulki to każdy potrafi zrobić :lol: sek w tym że kulka ma pracować co najmniej 48godz.po 72 godz ma sie "zagazować" i wypłynąć na powierzchnie i ewentualnie kaczki maja zrobić porządek. :lol::wink: Co prawda to jest ideał kulki ale nie zawsze osiągalny w domowej produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

diaflex, łojej musiałbym mieszkać gdzieś nad Ordą żeby mieć taki przemiał ;)

Łowię tylko na jeziorach pzw w okręgu gdańskim co za tym idzie ilość karpia nie powala na kolana zresztą jak innej ryby również. 50 kg miałbym na kilka lat ale (chyba bo nie wiem) to ma jakiś termin przydatności? Zdecydowanie będę szukał czegoś w znacznie mniejszym opakowaniu ale mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie.

Pewnie jak zacznę kulać na wiosnę, będę was dalej nękał niejednym pytaniem w temacie kulek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupujecie gotowane miksy jakiś firm?

Gotowane ? Chyba chodzi Ci o gotowe :roll:

Z JetFish'a:

-BioSquid (drogi ale bardzo skuteczny - na śmierdząco ale i przełamany np. brzoskwinią)

-Supra Fish (tania ale po odpowiednim doprawieniu też bardzo skuteczna mieszanka)

-Żółty Impuls (też w miarę tani i dobry mix, używamy głównie na słodko w rozmiarze 20mm i podwieszamy śmierdzącym 16mm pop-up'em - fajnie się to sprawdzało na mulistym dnie)

Kolega używa też mixów Devil Baits i podobno też są ciekawe dlatego w tym sezonie na pewno coś wypróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega używa też mixów Devil Baits

Z jakimi skutkami?

Bo mi się sprawdziły kuli Devil Baits ale kupowałem gotowce :wink:

Ale w tym roku chcę trochę pokulać,właśnie z gotowych mixów i będą to mixy z Jet Fish bo kupiłem je poprzedniej wiosny,ale brakowało czasu na kulanie :oops:

Tak sobie leżą i czekają na kolejną wiosnę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi skutkami?

Pisząc że też są ciekawe miałem na myśli że z dobrymi skutkami :wink:

Dzwoniłem do niego pzred chwilą i powiedział że testował kilka mixów a najlepiej mu sie sprawdzały:

-Tuńczykowy gulasz podlany aminoliquidem "gulasz mirabelka" (kupilem na targach bo pachnie zabójczo ten Aminoliquid)

-Sea + aminoliquid TROPIC (wąchałem na targach - masakra zapach, kupiłem 2 butle :mrgreen:)

-Kilka amurów padło na Devill Marry zrobione na słodko - brzoskwinia, ananas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mi chodziło o gotowe kulki a nie gotowane :) A miałbym parę pytań na temat zapachów CDB. Jaki to jest zapach: 007 + Robin Red? Domyslam się że Robin Red to czerwone przyprawy są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałbym parę pytań na temat zapachów CDB. Jaki to jest zapach: 007 + Robin Red? Domyslam się że Robin Red to czerwone przyprawy są?

Robin Red to tak jak mówisz - czerwone przyprawy a to 007 to coś mi się wydaje że jakaś ich "sekret" który raczej ma być chwytem marketingowym niż tajną recepturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie ma :) hehe :) Dzięki za podpowiedzi :) A na jaki smak byście się skusili z Jet Fish lub CDB jak na moim łowisku sprawdziły się do tej pory smaki takie jak: Natural Baits czarnaporzeczka-ryba i krewetka-truskawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W związku z tym,że planuje w tym sezonie spróbować swoich sił w karpiowaniu,a co za tym idzie i kulaniu własnych kulek mam pytanie do bardziej doświadczonych.

Z tego co wyczytałem to kulki lepiej gotować na parze.A czy ktoś z kolegów próbował kulki podawać obróbce w piecu konwekcyjnym na programie gotowania?Jakie są wtedy "starty"w zapachu?

A drugie pytanko odnośnie mixu i prośba o opinie i ewentualne sugestie na temat zmian.

Propozycja 1.

30dkg mąka sojowa

30dkg mąka kukurydziana

10dkg kasza kukurydziana

10dkg mąka ziemniaczana

10dkg konopie mielone

10dkg mleko w proszku

około 10 jaj,olej 2-3 łyżki,aromat owocowy(truskawka,banan,ananas,wanilia)

Propozycja 2.

20% mączka rybna

20% mąka kukurydziana

15% kasza manna

10% mąka ziemniaczana

15% pokarm dla psów

10%kasza kukurydziana

10% konopie mielone

aromat typu "śmierdziuch" jaja,olej 1-2łyżki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Do tej pory kupowałem kulki ale teraz postanowiłem je po raz pierwszy sam wykonać ;) Wymyśliłem taki przepis:

30% Zanęta truskawkowa

20% Mąka kukurydziana

20% Mąka pszenna

20% Otręby pszenne

10% Cukier

Wpadłem na pomysł zastosowania zanęty ponieważ zanęta (np. Stil Truskawka) zawiera barwniki, aromaty itp. Na początku zamierzałem po prostu wbić jaja w zanęte i gotowe ;) Ale obawiam się że kulki mogą się rozpadać więc zmieniłem przepis :D Jeżeli ktoś już próbował stosować zanęte jako składnik kulek to chciałbym się dowiedzieć jak to się sprawdziło.

Planuję je suszyć na papierowych ręcznikach przez 24h następnie w plastikowe wiaderko i do zamrażarki, tak chyba będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, Nie mogę teraz odnaleźć, ale chyba nawet w tym temacie ktoś pisał że z gotowej zanęty bodajże: 3 kg zanęty i 2 kg kaszy manny. Olej i jajka pewnie jak w standardowej. Musisz tu poszukać.

Sam się przymierzam do zrobienia kulek w tym sezonie ale z tych wszystkich przepisów na miksy bazowe nie wiem który wybrać bo jak jeden składnik mam to drugiego już nie :???:

Nie bardzo wiem czym zastąpić np. mąkę sojową, mączkę rybną lub kostną (u mnie w wędkarskim nie ma tych rzeczy), a już nawet roller wymyśliłem jak samemu zrobić żeby kasy nie stracić na darmo jak mi się przygoda z kulaniem nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to o co pytasz. Nieco się pomyliłem jednak stosunek (jak pisał Maniek w tamtym temacie) 3 kg zanęty i 1 kg kaszy manny czyli 3 : 1 (nie 1 : 1 jak piszesz)

Zresztą zobacz sobie w temacie Mańka "kulki karpiowe domowym sposobem" TUTAJ

PS. Jak już poruszyłem temat kulek to się spytam:

czy słodzik płynny mogę zastąpić glukozą w proszku? Jeżeli tak ile jej dać 20 g na 3 kg będzie dobrze?? czy raczej rozpuścić ją np w 20 ml wody i do jajek dać??

czy mączkę rybną można zastąpić psim żarciem? jeżeli nie to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mączkę rybną można zastąpić psim żarciem?
Mozna ,wybierz tylko z dużą ilością "mięska"i najlepiej dla juniora.Nie przesadź z proporcją max 20% .
czy słodzik płynny mogę zastąpić glukozą w proszku? Jeżeli tak ile jej dać 20 g na 3 kg będzie dobrze?

Glukozę możesz zastosować tylko pamiętaj że poddana obróbce termicznej [gotowanie] część ci sie zneutralizuje czyli trzeba zwiększyć dawkę ,ale taniej wychodzi słodzik magda ,wpisz w goglarke i masz :wink:

Poziom słodzika w mix-ie to już inna sprawa ,to zależy od składu mixu ale tez co chcemy uzyskać.np czy tylko neutralizujemy gorzki smak czy też nadajemy smak słodki kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniek.

Zatem taki miks planuje stworzyć ale dopiero zacznę działać po świętach.

Zrobię prawdopodobnie 5 kg mixu, z którego potem po kilogramie albo mniej będę odważał i gotował kulki w miarę potrzeb.

1 kg mąki kukurydzianej

0,5 kg mąki ziemniaczanej

1 kg mąki sojowej

1 kg kaszy kukurydzianej

0,5 kg mielonego psiego żarcia junior

0,5 kg mleka w proszku

0,20 kg konopi

0,30 gram mielonych ziaren (w tym około 0,20 mielonych ziaren kukurydzy)

Kulki mają mieć smak/zapach kukurydzy, lub wanilii dlatego w zależności jakie będę chciał zrobić dodam do składników płynnych albo trochę boostera kukurydza/ albo wanilia i słodziku "magda" dla zrównoważenia goryczki. A ile tego dam to jeszcze doczytam. Ewentualnie jak ktoś wie to jak dam 40 ml boostera na kg mixu to 20 ml słodzika będzie dobrze :?: czy za dużo :?:

I nadaje się taki miks na początek? (Większość składników pochodzi z miksu Mańka który gdzieś tu znalazłem), zamieniona mąka rybna psim żarciem, i odwrotne proporcje w konopi i ziarnach bo chce żeby bardziej smak i zapach kuku było czuć, bo takie mi się sprawdzają na łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byscie dodali zmienili w tym miksie??mam zamiar nie dodawac aromatow tylko przed mrozeniem i dzien przed zasiadka zalac boosterem...

mielony frolic 15%

Zmielony pelet dla jesiotrow(rybny tonacy) 25%

maka sojowa25%

maka kukurydzinan20%

nasionna dla kanarkow10%

maka pszenna 5%

olej i jajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem czy wogole ktoś jeszcze odwiedza ten temat...chciabym ukulac sobie na wiosne kuleczki o zapachu krewetki i prosilbym o ocenę miksu co byście dodali ewentualnie zmienili??? oto miks:

0,5kg m.sojowa

0,5kg mąka kuku

0,5kg mleka w proszku

0,5kg m. rybna w tym z 200gram krewetkowej

200g mielone konopie

300g miks do metody traper kałamarnica osmiornica

paczka dafni i gammarusa/

garść ziaren dla kanarkow

miod+ olej + przyprawy najbardziej chcialbym dodac takie przyprawy które przyspieszają trawienie myślałem nad kozieradką

co sadzicie o tym przepisie??jest sens dodawania tego miksu do metody?? i nie za duzo mleka w proszku??nie wplynie to na spucie sie kulek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Słuchajcie, może to trochę głupie, ale od niedawna przesiadłem się na kulki i trochę nurtuje mnie ta przynęta.

Wiem, że jest to przynęta skierowana głównie do kolegów polujących na karpie, ale z tego co czytałem, w zależności od odpowiedniego doboru kulek mozna równie dobrze łowić leszcze, liny, sumy itd.

Teraz moje pytanie, trochę z anatomii / biologii ryb: "Jakie wielkości kulek i jaki sposób łączenia smaków dla odpowiednich gatunków ryb" - rozmawiamy o warunkach utopijnych, znormalizowanych dla idealnych warunków na łowisku, bo i tak dobrze wiemy, że w zależności od miejsca skuteczne mogą okazywać się inne łączenia.

Proponuje z tego zrobić poradnik dla początkujących wędkarzy, w którym starsi doświadczeniem koledzy mogliby wprowadzać brać po kiju w annały tej metody połowu, bo jest to naprawdę ciekawa odskocznia od wszelkiej maści robaczków i innych klasycznych przynęt.

np.

I.

1. Gatunek ryby: Leszcz

2. Kulka/kulki (smak, typ, rozmiar, łączenie smaków): (strzelam, czysto teoretycznie) 1 kulka, aromat waniliwoy, rozmiar do 16 mm, ze względu na mały otwór gębowy, kształt kulisty.

Po zebraniu dużej liczby informacji, zobowiązuje się zebrać to w jeden poradnik i przedstawię administracji strony, może przyda się do jakiegoś poradnika.

Wzór:

Gatunek ryby: ...........................

Kulka/kulki:

a) rozmiar:..........................

B) smak: ..........................

c) uwagi opcjonalne (kształt, łączenie z innymi przynętami itp):...........................

P.S.

Podkreślam, że rozmawiamy o gatunkach utopijnych, idealnych i identycznych na wszystkich zbiornikach wiem, że nierealne, ale zakładam, że odpowiednie gatunki ryb, mają swoje charakterystyczne upodobania, powtarzające się u większości przedstawicieli danego gatunku.

Co sądzicie o takim poradniku? Jeżeli każdy z nas podzieli się swoim doświadczeniem, to może z tego wyjść bardzo ciekawa pozycja - pigułka dla początkujących (a wiekszości starszym kolegom, też na pewno przyda się odkurzyć nieco swoją wiedzę) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.