Skocz do zawartości
tokarex pontony

czerwony,czy bialy robak???


Dra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

to zalezy co chcesz łowić...

bo jedne ryby wolą białego inne czerwonego...

na białego połowisz częściej, tyle że drobniejsze na czerwonego weźmie i lin i okoń czaaasem karp - no ale trzeba na pewno dłużej poczekać

leszcz, płoć czy karp tam gdzie ja łowię zdecydowanie chętniej biorą na białego

a reasumując...

zawsze mam i białego i czerwonego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy zauwarzyliscie,ale czerwone dluzej zyja.Biale po jakims tygodniu zaczynaja sie robic czerwone :POczywiscie przechowuje robactwo w lodowce.A na karasia jakim robakiem zlowie szybciej???Ja karasie zawsze lowilem na bialego,wiec nie wiem na co lepiej biora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... białe nie robią się czerwone... ;)

robią się z nich kastery - po prostu przepoczwarzają się w kolejne stadium larwalne - zaś po okresie kastera (na początku jasna potem coraz ciemniejsza skorupka) wylęga sie mucha

jeszcze zależy od jakosci robaków

ja mam w Wawie metę (sklep) gdzie zakupione robaki zaczynają się przeobrażać dopiero po 2 tygodniach albo nawet 2,5

do tego nie śmierdzą i są sprzedawane bez trocin :D

Karasia prędzej na białego niz na czerwonego, ale też na ziarna, ciasto... :)

Ja czerwonych nie trzymam w lodówce, bo własnie szybciej giną...

One nie za bardzo lubia zimno...

w przeciwieństwie do białych - bo im ciemniej i zimniej tym jest im lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... białe nie robią się czerwone... ;)

robią się z nich kastery - po prostu przepoczwarzają się w kolejne stadium larwalne - zaś po okresie kastera (na początku jasna potem coraz ciemniejsza skorupka) wylęga sie mucha

jeszcze zależy od jakosci robaków

ja mam w Wawie metę (sklep) gdzie zakupione robaki zaczynają się przeobrażać dopiero po 2 tygodniach albo nawet 2,5

do tego nie śmierdzą i są sprzedawane bez trocin :D

Karasia prędzej na białego niz na czerwonego, ale też na ziarna, ciasto... :)

Ja czerwonych nie trzymam w lodówce, bo własnie szybciej giną...

One nie za bardzo lubia zimno...

w przeciwieństwie do białych - bo im ciemniej i zimniej tym jest im lepiej :)

Dzieki za wskazowki,napewno je wykorzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie karasie lepiej biora na czerwonego. Na ziarna nie moglem zlowic nic, ale tez wczesniej nie necilem wiec sie nie dziwie. Ciast pare zrobilem ale skutek mizerny. Co do bialego to braly raczej male karasie.

Co do kasterow. Czy jest to dobra przyneta? Jesli tak to na jakie ryby dziala najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam,czy necic musze pare dni przed lowieniem,czy wystarczy w czasie lowienia.Dzisiaj pewien staruszek na rybach podpowiedzial mi przepis na bardzo prosta zanaete-bulka tarta,srut kukurydziany i waniliowy olejek do ciast.Mowil ,ze tym neci i bardzo ladnie mu leszczyki biora.A co do przynety to lowil na ugotowana kasze,hmmm,ciekawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj, mozesz przejrzeć nasze forum - bo widzę, że tego nie zrobiłeś ;)

To czym nęci dziadek juz było nie raz wspominane - i nie dwa

jak chcesz mieć sporo ryb w łowisku to neć kilka dni przed

pewnie, że nie przeszkadza żebys i w tym czasie łowił, ale jak ktoś Cie podejrzy to ci podkradnie miejscówkę i tyle tego będzie dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ,przejrze.Ale jesli moge Cie prosic to odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanko...Jesli nece w czasie polowu to,czy ryby w tym czasie "zwabia " sie do haczyka,czy potrzeba paru dni,zeby sie zaczely krecic w zaneconym miejscu.I jeszcze jedno.Czy ta zaneta ,o ktorej wspomnialem jest skuteczna.Nie wiem,czy buteleczka aromatu waniliowego to nie za malo jak litrowy pojemnik zanety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie bardziej polecam atraktor waniliowy w proszku trapera

jest go wiecej to po pierwsze - po drugie jest dostosowany do ryb a nie do ludzi i ich nie odstraszy - nie wiesz co jest w fiolce z aromatem do ciast

może byc tam taki składnik który rybom będzie przeszkadzał

co do łowienia od razu...

Coś powinno się złapać ale nie licz na duze sztuki bo na początek w nęcone lowisko zawsze wpływa drobnica - nie ma co liczyc na coś większego...

Ja takich prostych zanęt nie używam, ale jak już wspoinałam wszystko jest zależne od specyfiki łowiska

jeśli presja wędkarska jest duża, to przedewszystkim zorientuj sie na co ludzie łowią, i dodaj do tego jeszcze jakiś atrakcyjny składnik zaleznie od tego co chcesz łowić

- cynamon - leszcz, płoć

- czosnek - leszcz, płoć

- anyż - płoć, ukleja, sandacz

- goździki - karp, leszcz, płoć, ukleja i karpiowate

- kminek - leszcz, lin, płoć

- karmel - leszcz, karaś

- koper włoski - płoć, ukleja

- kozieradka - płoć, leszcz, ukleja

- kolendra - leszcz, lin

- melasa - leszcz, karaś, karp

- nostrzyk - karpiowate

- miód - karp, karaś, lin

- szafran - karp, lin, amur

- tatarak - karp, lin, amur, wzdręga

- wanillia - leszcz, karp

- kokos - karpiowate z leszczem i karpiem szczególnie

- tran - okoń, węgorz, ukleja

- truskawka - karp.

pamiętaj, żeby nie przesadzić - mam nadzieję że Ci pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomoglas,dzieki ;).Szczegolnie zalezy mi na lowieniu leszcza.Mowisz o drobnicy ok.20-25 cm,czy duzo mniejsze sztuki??W dziale zanety zalozylem temat,w ktorym opisalem moja zanete,jesli mozesz to ocen fachowym okiem,czy jest dobra na leszcze i co jeszcze moge dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini anyż na sandacza to ciekawe, nie spotkałem się. Możesz rozwinąć temat

Tomek a czemu się dziwisz , robisz tak bułeczka + anyż nęcisz i zachwile podpływa drobnica a za drobnicą np sandacz i tylko kosić :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... najlepiej czerwonego robaka pokroic w kawałki na wielkosc bialego i zrobić kanapkę ..mozesz do tej kanapki dodac ziemniaka lub kukurydzy zwiększając swoją szanse na karpia.na karasia robaki nie są za dobre..karsaie chyba najbardziej lubią ziemniaki.ugotuj ziemniaka i w łowisku z niego haczykiem wycinaj kawalki na wilekosc haczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.