Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jeziorka w okolicach Legnicy


dawid520

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do Jaśkowic nie dawno był tam odłów PZW, a tak to brała ładna płotka i w trafić się mógł Karpik

Na Spalonej i na Kunicach jest zakaz połowu ryb i kąpieli.

Hmm, a to dziwne, bo łapałem na tych zbiornikach na okrętkę i nikt nic nie mówił. :roll: Tym bardziej że, 50m dalej odbywały się zawody PZW (czerwiec Kunice, a połowa Lipca Koskowice), co do Spalonej, można łapać tam tylko z jednej strony brzegu

Na Kormoranie byłem ostatnio ze spinem :D, jeziorko tak zarośnięte że se odpuściłem łapania

Ps. nie widziałem tam żadnego wędkarza

Ps2. może dzisiaj się tam wybiore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jaśkowicach ostatnio jak byłem, to trochę drobnej płoci brało i okonki, nic po za tym.

Na weekendzie wybiorę się ze spinem na Koskowie, a może i na spaloną...

A na Kormoranie sama raczej drobnica. Jak ktoś tam łowił niech się pochwali efektami, bo coś mi się zdaje, że trzeba poczekać aż rybki tam podrosną trochę. Szkoda, ze spuszczali wodę, bo można było tam szczupaka kiedyś wymiarowego połowić...

A co z ABM`em ? tak mało popularny, czy po prostu ryby tam nie ma zbyt wiele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Witam dolnośląską brać wędkarską.

Pytanie mam takie - czy ktoś z Was ostatnimi czasy wędkował na jeziorze Jaśkowickim ?

Wiem tylko z opowieści, że jest to strasznie trudna i wredna woda. Natomiast nie mam bladego pojęcia jaka jest sytuacja w chwili obecnej. Może coś się poprawiło ?

Napiszcie w jakich miejscówkach dno jest twarde lub twarde łączące się z mułem - z tego co wiem na większości tego akwenu dno jest muliste.

Za wszelkie informacje z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pozwolę sobie temat odświeżyć i zapytam legniczan (o ile tacy tu jeszcze są ;) ) jak się ma sytuacja na naszych akwenach jaka grubość lodu no i czy rybka się ruszyła ? :) Szczególnie chodzi mi o 2 akweny Jaśkowice oraz Kunice za wszystkie info z góry dziękuję . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. W sobotę mam zamiar się wybrać (prawdopodobnie na nockę) na jakieś jeziorko w okolicach Legnicy i nie wiem które mam wybrać. Czytałem o jaśkowicach , koskowicach , Kunicach , tataraku , Słupi itp. I jeżeli ktoś tam łowi to proszę napisać gdzie najlepiej jechac , na co łowić (czy nastawiać się na białą rybę czy drapieżnika itp.) Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to mi chodziło. Właśnie nie wiem na co się nastawiać ,ale chciałbym połapać płoci , leszczy i karasi ,albo nastawić się tylko na drapieżnika. Widzę ,że parę osób polecało Jaśkowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze na Jaśkowicach nie byłem, to nie wiem jak jest. Ale w zeszłym roku można było połowić takiej płoci, po +20cm.

Słup ogólnie, wydaje mi się trudnym zbiornikiem. Choć nie wątpliwie rybska tam pływają ;-)

Na koskowicach drobnej ryby zawsze połowisz, o czymś większym słyszałem tylko, nigdy nie widziałem. Płocie, płoteczki, ukleje, leszczytki takie do 35cm. Tego jest w brud, w nocy zawsze ładnie brały. Uświadczysz także szczupaczka, ale jak dotychczas widziałem tam tylko 40-45cm okazy.

Na kunicach za to masz wszelakiej ryby dostatek, kwestia umiejętności?szczęścia? Leszcze, liny, karasie srebrzyste, płocie. Węgorze wiem, że też tam łowiono. Jednak brzeg masz tam ograniczony do połowy jeziora(mocno od strony wioski), chyba, że odważysz się zostawić samochód w wiosce ;-)

Poza tym na każdym jeziorze słyszałem legendy o karpiach i nie wiem czym jeszcze, a może po prostu nie potrafię łowić ryb... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Tak się zastanawiam gdzie jechać w ciemno. Zastanawiam się nad Jaśkowicami i Koskowicami. Jak byś jeszcze coś wiedział to bardzo proszę o napisanie. Aaa i jeszcze bym zapomniał na co tam najlepiej łowić (przynęta , metoda , zanęta itp) chodzi o białą rybę. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze na Jaśkowicach nie byłem, to nie wiem jak jest. Ale w zeszłym roku można było połowić takiej płoci, po +20cm.

W Jaśkach płotka bierze(teraz najlepiej na pinke ) czasem krąp i leszcz się trafi , słyszałem też o braniach lina i karpika jednak osobiście nie złapałem,bardzo dobrze brało na początku maja co niektórzy połowili zębatego ;)

Gdybyś wybrał Jaśki to wal na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśkowice , zaraz chyba zrobię rekonesans ze spławikiem i batem

I jak poszło? Ja wybieram się za 2 dni ,albo w weekend do Jaśkowic i myślę żeby nastawić się tylko na białą rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wróciłem , łowiłem na bata i płotka brała (na pinkę) jednak sam drobiazg praktycznie na ok30szt, z 6-7 takich ponad20 więc marnota, natomiast na kuku i robaczka czerwonego z gruntu nawet nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu to dobrze ;-)

W takim razie pewnie nie najgorzej znasz Jaśkowice? ;-) Opowiedz może coś więcej o rybach tam występujących? Szczupaki, karpie, sadnacze, węgorze? Co tam pływać, jak i na co łapać?

Trochę godzin już tam spędziłem :wink:

W tym roku ominęły mnie brania zębatych z różnych przyczyn , mój pewien kolega za to połowił nieźle w tym roku brały na obrotówki (srebrne 3ki najlepiej) ja złowiłem jak do tej pory tylko 2 szt. 57 i 59cm,węgorze łowię z gruntu na płotkę 10max15cm lub na rosówe z tym ze na tą drugą przynętę wieszają się często maluchy w tym roku zaliczona jedna sztuka dość gruba ponad80cm.Sandacz............. o tej rybie już dawno nic nie słyszałem i nie wiem czy jeszcze się jakiś zachował :neutral:

Co do karpi to myślę że więcej może się wypowiedzieć kolega Alo83 ,wiem że ma na koncie kilka jaśkowickich grubasków :wink:

Teraz nęcę kukurydzą może w tym roku jakiegoś karpika uda się złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.