Skocz do zawartości
tokarex pontony

na żywca z kulą wodną


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

czy łowił ktoś z was na żywca zestawem z kulą wodną?? słyszałem że jest to dobry sposób na rzeczne bolenie. Ostatnio byłem w brzegu dolnym na odrze, bolki chodziły potężne ale nie chciały brać. Spotkałem wędkarza który powiedział mi że żywieć puszczony z prądem pod kulą wodną to dobry sposób choć i tak nie zawsze skuteczny.

Chyba będe chciał go wypróbować. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej metodzie to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślę, że to bardzo ciekawy pomysł, który sprawdzi się w bardzo zarośniętych roślinnością zanurzona wodach. Zakładając, że od góry roślin do lustra wody jest ok. 10-20 cm, wrzucając żywca na spławiku bankowo sie zakamufluje w zielsku i tyle, a na kuli TEORETYCZNIE będzie miał większą swobode ruchu i nic do dna nie będzie go ciągło. Możnaby też na trupka spróbować, bo ten na pewno w zielska nie zanurkuje :lol:

Logicznie myśląc uważam, że to dobry pomysł. Tez nigdy się z tym nie spotkałem, ale ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja na żywca używam spławika 15 gram i elegancko też śmiga na rzece tylko na rzece opciążam go dodatkowymi ciężarkami i daje krótszy przypon tak zeby mi na brzeg szybko nie uciekał mój żywczyk pozdrawiam moja opinia jest taka pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy kulą a spławikiem owalnym bez antenki nie ma różnicy bo on wygląda jak kulka tylko nie ma antenki jak nie masz ozliwości kupienia takiego to obłam natenke i po sprawie wtedy trzeba go obciążyć małą ilośćią śrucin i bedzie wystawał jego okragły tył ponad wode jak będzie branie to zaobaczysz na pewno pozdrawiam i życze udanych łowów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy kulą a spławikiem owalnym bez antenki nie ma różnicy bo on wygląda jak kulka tylko nie ma antenki

Dyman w zasadzie to sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie.

wtedy trzeba go obciążyć małą ilośćią śrucin

Właśnie taka jest rużnica między kulą wodną a spławikiem kto nie prubował i tak go nie przekonam.Mnie najlepiej kula się sprawdziła nie na boleniach a na karpiach ,ale bolenie i klenie też nieżle brały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wszyscy zrozumieli o co mi chodzi. No jest zasadnicza róźnica między kulą wodną a spławikiem owalnym, bowiem kula wodna jest (przynajmniej teoretycznie) znacznie mniej widoczna od spławika!! Ma bowiem przeźroczyste ścianki a wypełnia się ja częściowo wodą. Podkreślam że chodzi mi o łowienie bolka poprzez spuszczanie takiego zestawu z nurtem, być może na znaczne odległości, bowiem jak wiadomo w tajemniczonym, podstawą przy łowieniu rapy jest zachowanie jak największej odległości. Nie chodzi mi tu o zasiadkę z 15 gramowym spławikiem na szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie... powie mi ktos jak sie łowi szczupaki na zywca z kula wodna ?? kupilem cos takiego w kolorze pomaranczowym i zastanawiam sie czy warto bylo bo nie wiem jak to zamontowac i czy zda to egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.