Skocz do zawartości
tokarex pontony

Poczatkujacy - sprzet


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dopiero kupiłem na allegro będzie w tym tygodniu u mnie. Byłem w wędkarskim u mnie ale jak mi powiedziano " Panie takie kije to tylko na zamówienie " i trzeba czekać więc kupiłem od razu na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij dziś przyszedł, pięknie leży w dłoni i najważniejsze bardzo lekki jak spisuje się na rybach zobaczę w sobotę bo wybiorę się na jeziorko o ile nie będzie zamarznięte albo nad Dunajec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako początkujący kupiłem NAJTAŃSZĄ WĘDKĘ JAKA BYŁA MOŻLIWA ( coś koło 30zł.)

I wciągu 4h chodzenia po jeziorze i zarzucania spinningiem potrafiłem złapać ponad 100okoni i 2 szczupaki. Wszystko poszło i tak do wody , ale jest radość z wędkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kozaaa Ty to jesteś wędkarz, w 4h 100 okoni to wychodzi okoń co 2,5 minuty .... jesteś chyba jedynym spiningistą w naszym kraju który łowi tyle, że nie ma szans znaleźć czas na zmianę przynęty. A gratis jeszcze dwa szczupaki. A po tym łapiesz za totalny badziew 3,6m za 30zł i łupiesz na zawodach wszystkie tyczki po 12 metrów. Szacun stary.

R23, moim zdaniem im lepszy sprzet tym lepiej, nawet dla początkującego. Głownie chodzi o komfort łowienia, jest wygodnie, przyjemnie i lekko. Jeśli tylko stać Cię to zawsze kupuj jak najlepsze i najlżejsze kijki, wygodne krzesła z oparciem i podłokietnikami itd.. Po co się męczyć badziewiem i psuć sobie zabawę, toż to o zabawę chodzi.

Ja zaczynałem od bardzo słabego i zużytego sprzętu gdyż jako dzieciak nie miałem kasy na nowy. To były piękne czasy, ale co się namęczyłem ze sprzętem to moje. Z nowymi wędziskami byłyby również piękne czasy a dużo mniej nerwów i rwania poplątanych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viragolo, mas zracje młodego poniosło i to chyba kolejna osoba która lubi "fantazy" na forach- chyba pomylił i tematy i fora :twisted:

Masz racje ze dla początkującego sprzęt tez jest ważny...komfort łowienia, dobrany sprzęt chociaż ogólnie do zasad różnych metod tez ma znaczenie. Nikomu na pewno nie będzie przyjemnie łowić przez 4-8h wędka która po dwóch rzutach staje Sie zmora i ciężarem- dosłownie...A jak początkującemu przydarzy się "pusta" wyprawa a do tego sprzet nijaki to i chęci sie szybko skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Tak sobie czytam te posty, i dochodzę do wniosku jakie teraz są wspaniałe czasy :shock: .

Ja zaczynałem od ojcowego spinningu... Szklanej Germiny z wypadającą szczytówką, połączonej z czechosłowackim Reexem.

Później nawet z rileh - rexem.

Aż gdzieś tak około piątej klasy podstawówki zdobyłem swój prawdziwy spinning.

Radziecki czteroskład (istny travel :!: ), i kołowrotek marki "Katuszka spinningowaja bieziniercjonnaja" (swoją drogą nieźle wyposażony: na ślimaku, zapasowa szpula, rolka kabłąka i nawet sprężyna). Do tego żytomierska trzydziestka, gnom 2 i zdobywana z olbrzymim trudem obrotówka effzett. I to wszystko. A efekty i tak były lepsze niż obecnie. Co prawda spotkania z dużymi mamuśkami były zawsze przegrane, ale pamiętam je do dziś...

Wtedy nic innego nie mogłem mieć. Teraz wystarczy iść do sklepu, i wybór że szczęka opada, a większość gratów znacznie lepsza i przyjemniejsza.

Przepraszam.

Nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem o ruskiego teleskopu z delfinem oraz chorzowską tęczówką 0.40mm.

Na wczasach łowiłem w zalewie rożnowskim na spręzynę i w czasie od 9 do 13 łowiłem po 12 leszczy na makaron i ryż preparowny.

eh wtedy to były czasy ryby w brud tylko sprzęt dezorganizował zakusy wędkarskie

wracając do tematu to kupcie sobie najtaniej i zobaczcie czy metoda wam leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kupcie sobie najtaniej i zobaczcie czy metoda wam leży"

Święte słowa, powinny widnieć przy każdym temacie "początkujący".

Po sezonie takiej próby wiesz już czy "to jest to" i wiesz sam(a) czego potrzebujesz :idea:

Popieram z tym że może nie najtaniej bo ruski szklany spining może zniechęcić każdego, najtańszy markowy sprzęt na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie pisze w sprawie pomocy doboru piewrszego spiningwoego kija :P wiem ze jest wiele tematów wlasnie je przegladam jednak jest wiele stron i nie do konca posty wyjasniaja to co chciałbym wiedziec. Ok przejde do rzeczy

W tym roku chce wyprobowac polowic na spining myslalem nad kijem dł 2,40-2,70 ciezar wyrzutu do 20g łowił będe na pobliskich stawach i jeziorach w okregu katowickim rybki na jakie ssie nastawiam to okon szczupak sandacz. I teraz zaczynaja sie schody.

Wiem ze jest wiele rodzajów wedzisk wklejanki jigi itd te piewrsze raczej spotykalem o bardzo malych gramaturach powiedzmy cw. do 12g, wiec mysle ze to kije przeznaczone do łowienia okoni kleni itp. teraz Jigi kije o ile sie nie myle o miekkiej szczytowce ktora umozliwia zobserowanie brania przy prowadzeniu przyunety z opadu, bardzo spodobala mi sie ta technika zobaczylem kilka filmikow na Yt wlasnie dotyczacych tego sposobu lowienia, ale czy takim kijem przeznaczonym do lowienia gumami beed mogl polowic srednimi blaszkami czy woblerami ? Lub czy mozliwe jest prowadzenie przynety metoda opadu Spiningiem (nie jigiem) o cw do 20g ? i czy taka szczytowka pozwoli zaobserwowac branie ? czy ejdnak brania na takim kiju wyczuwalne sa na dolniku wedki badz zyłce ? co wybrac na pierwszy kij ? Czy Jigio nadaja sie do techniki drop-shot i bocznego troka ? Dotychczas łowilem jedynie matchówka :P bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanka- jest to wędzisko z wklejoną pełną szczytówką która umożliwia nam zaobserwowanie delikatnych brań. Przeznaczona jest głównie do łowienia na miękkie przynęty na tzw. główce jigowej. Spotykane gramatury mogą być od 0.4 - 28g.

Jigi wędziska- pierwszy raz o takich słyszę? Może chodziło Ci o model Daiwy JIGER?

Klasyczne wędziska spiningowe- zbudowane są z dwóch, czasem trzech elementów. Można spotkać również czteroczęściowe TRAWELE- krótkie po złożeniu wygodne w transporcie. od wklejanek różnia się tym że nie posiadają miękkiej wklejonej szczytówki.

Jak najbardziej można takim klasycznym wędziskiem łowić metoda opadu na gumy. Można na takim odpowiednio dobranym kiju zarówno zaobserwować na szczytówce jak również poczuć branie ręką na dolniku. Niestety ale nie ma uniwersalnego wędziska do wszystkich technik połowów które stosuje się na dzień dzisiejszy. Gdyby tak było to nie musiał bym w szfie trzymac siedmiu wędzisk!? Kompromis jest możliwy ale tylko do pewnego stopnia przy czym należy pamiętać że coś za coś!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuej za odp o tak wczesniej porze co do jigów sugerowałem się jednym z działow na allegro, prawdopodobnie Jigi to wlasnie wklejanki :P, maja sluzyc do polowu na miekkie przynęty i wlasnie charakteryzuja sie miekka szczytówką, tak wyczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Zaobserwowałem ciekawą rzecz w wędzisku, które dostałem (shimano Catana CX 270M) odcinek pomiędzy przelotką szczytową a 3 od końca widocznie nie jest idealnie w osi wędziska (szczytówka delikatnie ucieka w kierunku poziomym w lewo) nie jest to jakiś wielki odchył (żyłka bezproblemowo przechodzi podczas rzutów oraz prowadzenie przynęty) ale jest, moje pytanie brzmi, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją, jeżeli tak czy jest konieczność odsyłania do serwisu, czy może nie jest to warte oczekiwania na kij ;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek pomiędzy przelotką szczytową a 3 od końca widocznie nie jest

idealnie w osi wędziska

akurat od przelotki hmmm... podejrzewam, że jakby się przyjrzeć dokładnie tej 3 przelotce a zwłaszcza omotce, okaże się że jest to miejsce łączenia t.zn, krzywa wklejanka, w tym miejscu połączyli pustą rurę z pełnym prętem z włókna, normalna procedura, ale tutaj wykonana niechlujnie, skoro udało Ci się do bezproblemowo dojrzeć.

czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją,

bardzo wiele kijków jest krzywych, jak bedziesz miał trochę wprawy by to wypatrzyć przeglądając popularne masowe patyki, będziesz czuł się w sklepie jak stary wędkarz w zagajniku leszczynowym :mrgreen:

Jak chcesz spróbuj reklamować, (w tym kraju niestety dużo jeszcze zależy na jakiego człowieka trafisz ale i to powoli się zmienia na lepsze ) może wymienią Ci cały pierwszy element kija, albo będą próbowali Cie spławić, że tego typu wady nie podlegają reklamacji, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich:)

Jestem nowy na forum i od razu zaczynam od pytań:P

Chciałbym zacząć łowić metodą spinningową. Przeważnie łowiłem z gruntu, ale zacząłem ostatnio trochę wychodzić z wujaszkiem właśnie na spinning i bardzo mi się to spodobało.

Przechodząc do sedna sprawy- proszę o rady dotyczące zakupu sprzętu. Jestem w posiadaniu dwóch kijów:

1. regal phin rs 195 - 1,95m c.w. 5-20

2. camou power ex 25 2,1m c.w. 5-25

oraz kołowrotka:

- LC series LC440

Czy te modele coś wam mówią? I czy mogą się sprawdzić w spinningu?

Będę łowił na dość zróżnicowanym zbiorniku. Występują tu piaszczyste plaże z niewielkim opadem, jak również brzegi z kamienistym dnem, lub wieloma gałęziami. Kolor raczej zielonkawy ( nie wiem czy to będzie miało znaczenie, ale wydaje mi się, że tak). Występują tu obficie okonki, szczupaki i sandacze. Trafiają się również sumy (sam złowiłem jednego właśnie na spinning-63cm :P ).

Do wydania mam ~200zł. Nie posiadam żadnych przynęt, żyłki, przyponów, stalek itd.

Czy moglibyście mi pomóc tworząc jakiś ogarnięty zestaw dla początkującego za te pieniądze? Co muszę kupić przede wszystkim i czy będę musiał zmieniać kij?

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wprawdzie nazwy nic mi nie mówią, ale sugerując się podanym opisem wędzisk, odpowiem tak: jeśli łowisz z łodzi mogą być. Jeśli zaś z brzegu też, ale zasięg rzutów będzie bardzo ograniczony. Na brzeg najlepsze są kije 2.70 - 3m. Do tego chociaż parę przyponów 20-30cm. Stal czy wolfram, jak wolisz :grin: Żyłka coś w okolicach 0.25 mm.

Do tego parę wahadeł, obrotówek, gum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości połowu z łodzi- pozostaje brzeg i niedalekie wyrzuty:) trudno... może w sierpniu zmienię kija na jakiegoś lepszego:)

Czy ta żyłka nie będzie zbyt gruba? Nie lepiej cos w granicach 0,18? Potworów na mojej wędce się nie spodziewam raczej:)

Jeśli chodzi o praktykę w spinningu, to jestem raczej zielony:P Czy są jakieś przynęty, z którymi lepiej zaczynać początek swojej przygody, a może nie robi to różnicy, czy będę na początku używał twisterów czy obrotówek? Na czym lepiej się uczyć?

Przez ostatnie dni trochę poczytałem o spinningu i doszedłem do wniosku, że każdy ma inny sposób stworzenia swojego zestawu. Chodzi mi teraz głownie o przyczepienie przynęty, Używacie do tego bezpośrednio węzłów, czy może krętlika z agrafką? Kiedy lepiej używać jednego, a kiedy drugiego?

Sorki za taką mnogość pytań, ale mam nadzieję, że Wy weterani jakoś pomożecie nowicjuszowi:) Z góry dzięki i do usłyszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.