Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Kamienna


mati_fs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku sezonów zacząłem wędkować na Kamiennej, do tej pory w moim rodowisku uchodziła za ciek raczej nie wart poświęcenia mu czasu, jednakże bywając nad tą wodą stwierdzam, że warto poświęcić jej nieco więcej czasu. Choć moje wyniki osałmiające nie były to ryby wyciągane przez miejscowych już dają do myślenia. Ja łowiłem miętusy w okolicach Skarżyska trafiały się okonki i jelce dzień. Miejscowy który mnie mijał ze spławikówką miał 3 okonie od 25 do ok 30cm i ok 10-12 płoci w granicach 20-25cm, z rozmowy wynikało, że łowił 1,5godz.! :shock:

ędkowałem też w miejscu, gdzie Kamienna wpływa do Brodów Iłżeckich (zalew) wiosną gromadzi się tam mnóstwo drobnicy głównie płocie, jazgarze i małe leszczyki, łowiłem też tam gdzie wypływa z zalewu było to w maju i trafiały się klenie do 35cm kolega miał ok25cm pstrąga i małe sandacze do 30cm. Ale miejscowy spinnigista miał sandacza ponad 60cm, twierdzi że z rzeki nie zalewu...

Od znajomego ze Skarżyska słyszałem o facecie specjalizującym się w połowie dużych kleni z Kamiennej nocą.

więc jak to jest z tą Kamienna?

Czy tylko miejscowi mają tam wyniki?

Napiszcie poroszę o swoich miejscówkach i odcinkach które warto odwiedzić, może ktoś wędkował w nocy na Kamiennej i potwierdzi dobre wyniki lub przeciwnie, potwierdzi obiegową opinię o znikomych zasobach tej wody.

Pozdrawam

Mati_fs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
więc jak to jest z tą Kamienna?

Czy tylko miejscowi mają tam wyniki?

Jak już Ci pisałem troche sobie tę rzeczkę pozwiedzałem. I tak.

Najlepiej łowi sie zaraz za tamą w Brodach w kierunku na Ostrowiec przez jakieś dwa trzy kilometry. Dlaczego? Otóż trafiają się podobno kontrole także miejscowi lekko się dygają z siatami śmigac. Sytuacja dimetralnie sie zmienia już po 4 kilometrach od Brodów. Tam to już na własne oczy widziałem około 3 nad ranem pływające przy powierzchni porażone agregatem ryby (nie pytaj nawet czy zgłaszełem bo szkoda słów).

Od znajomego ze Skarżyska słyszałem o facecie specjalizującym się w połowie dużych kleni z Kamiennej nocą.

Zaliczyłem w zeszłym roku dwie nocki i raczej to nie to. Rzeka jest dość chimeryczna i jak trafisz na dzień (możliwe, że i noc) to sobie połowisz. Ja nastawiłem się wiosną na jazie, których tam nie brakuje. I nie 25-30 cm a takie w granicach 50cm. O sandaczach też słyszałem lecz jesienią nie dałem rady już się wybrać pod kątem tej ryby właśnie.

W tym roku znajomy namówił mnie na Kamienną w oklicach Bałtowa. Też podobno jest rybka włąśnie ze względu na bliskość Parku Jurajskiego i ogromu ludzi. Dzieki temu miejscowi tam raczej jedynie z wędkami chodzą więc rybka jest. Podobno.

połowie dużych kleni z Kamiennej nocą.

Co to znaczy dużych?

Ja łowiłem ze trzy lata temu jeszcze w Jedlińsku na radomce, nim jej jeszcze nie "zniszczyli" przez to oczyszczanie, takie półmetrowe nie raz na m.in. czereśnie i pijawki. Jeśli są małe klenie to są i duże. Bankowo. Kwestia łowiącego i jego chęci złowienia tak płochliwej dużej ryby... . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście DUUże, w zeszłym roku w Janowcu trafił mi się taki 52cm i większego nie złowiłem... A z racji, ze miętusowe zasiadki to przyjemna sprawa to w marcu i ja spróbuję gdzieś w przyujściowym odcinku, może pojadę wcześniej rano to i pickerem pochodzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.