Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pławniowice


adi_awr

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Jak ostatnio na Pławniowicach z węgorzemi sandaczem? pyka cos?

W piątek wieczorem spiningowałem za sandaczem od strony A4-bez brania.

Woda wysoka, w miejscu gdzie normalnie woda do pasa, teraz prawie mi się wlewała do spodniobutów.

Coś tam ganiało wśród przybrzeżnej moczarki-pewnie okonie, ale ja skupiłem się na obłowieniu głębizny jakieś 50m od brzegu.-może trzeba dokładniej przeczesać okolice przybrzeżną?

Tylko ta moczarka jest strasznie wkurzająca-praktycznie co rzut to pełno ziela na gumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Byłem na Pławkach 19.08.09 zasiadłem przy drodze do stanic żeglarskich od strony Pławniowic, droga którą jechałem tylko dla czołgów, podobno nie wolno tamtendy jechać, niby przed drogą są znaki zakazu, ja ich nie widziałem, może leżały gdzieś w rowie, rozstawiłem sprzęt na fajnej plaży, zanęciłem i po dwóch godzinach podpływa na motorówce spalinowej z ryczącym silnikiem policja, okazało się że w tym miejscu ani nigdzie naokoło nie wolno parkować samochodów, tylko w na miejscach parkingowych płatnych, tzn. z tego co mi wiadomo przy kąpielisku, policja powołała się na jakiś regulamin Pławniowic, który nigdzie nie wisi.

Napisałem do PZW i gminy Rudzieniec, dostałem odpowiedź tylko z PZW i faktycznie taki regulamin jest. Dostałem manadat za wjazd na teren leśny 20 PLN, chociaż nigdzie nie ma znaku że jest to teren leśny, dla mnie są to zarośla wokół jeziora.

Czy ktoś wie gdzie faktycznie mozna parkować i jaka jest strefa jeziora, niżej podaję linka do tego regulaminu.

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/rudziniec/4212.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 10 mówi:

Parkowanie pojazdów mechanicznych w pobliżu zbiorników dozwolone jest tylko

w miejscach przeznaczonych na ten cel za odpowiednią opłatą.

Zbiornik Pławniowice Duże jest ogromny jak bym miał zapylać z 8km na miejscówkę to by mnie coś trafiło :twisted:

Ten regulamin powinien dotyczyć plażowiczów i kąpiących się w zbiorniku bo myślę że powstał właśnie z powodu dużej ilości odwiedzających tez zbiornik osób w celach "kąpielowych".

Mamy jako wędkarze prawo do swobodnego dostępu do wody o ile inne przepisy nie stanowią inaczej - w tym przypadku powstał regulamin i mają podstawę do wlepiania mandatów.

Naturalnie nie popieram wjeżdżania samochodem gdzie tylko się da, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku nie powinniśmy być obdarowywani niemiłymi dodatkowymi opłatami!!

Na pławkach często wlepiają mandaty, za samochód lub namiot z podłogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie właśnie odczucia, ale policja stwierdziła że dotyczy wszystkich, samochód miałem zaparkowany przy samej drodze a nie w jeziorze, najlepsze jest to że powiedzieli że mogę dojechać do łowiska zostawić sprzęt i odstawić samochód na parking, tylko kto będzie pilnował sprzętu, może na drugi raz (chociaż odechciało mi się tam łowić) wezwę policję do pilnowania sprzętu.

Kiedyś (30 lat temu) były przy drodze E22 zadbane parkingi, teraz jak tamtendy przejeżdżałem same zarośla, przy betonach nigdy nie było takiego bałaganu, gmina zamiast wprowadzać bzdurne przepisy lepiej niech zadba za teren wokół jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Wody bardzo dużo...w spodniobutach nie da sie przejsc przez trzciny ;) Ładnie szczupaki brały a teraz? :(...szkoda gadać!!! 1 czwarta betonu zalana...

Woda opada i da się przejść, chodź jest jeszcze trochę wyżej niż zazwyczaj. A co do szczupłego, nadal musi jeść i da się połowić chodź jest trudniej. No i ta masa śmieci, która się wyłoniła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Witam. Łowi ktoś jeszcze na Pławkach czy już zapomniano o tym jeziorze? xD Ja mieszkam niedaleko no i mam tam własnie najblizej :) Połowiliśmy tam z wiosny troche głównie na spina szczupaki od 55 d0 80cm :) Okoń kiepsko, ruszył się karp(w nocy) no a płotki słabo, z tymi co gadałem to tak sporadyczne brania ;) A tak ktoś z Was tam wędkował? Jakie efekty? Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość drewniany

Ja mam jedno pytanie czy w tych pławniowicach są kampingi(takie pola pełno ich) i takie domki letniskowe? Bo raz byłem na tym jeziorze lecz znajomi mówią, że to pawnowice może się mylą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.