Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dragon Express Spinn czy Daiwa Megaforce


Poranek

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon Express Spinn 2.75m 4-20g czy Daiwa Megaforce Jiggerspinn 2.80m 4-20g (wklejanka), który według Was lepszy. Kijek do lekkich woblerów i średnich gumek, wykorzystywany głównie na wodach stojących. Cenowo korzystniej wypada Daiwa, jest też bardzo lekka, ale czy wklejanka to dobry pomysł na jezioro głównie szczupakowe ? Mam już kijek szczupakowy teraz chciałem dokupić coś delikatniejszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Miałem Exxpresa 2,7 7-30 z doświadczenia nadaję się tylko pod żyłkę, pod plecionką za sztywny nie wybacza najmniejszego błedu.

To chyba nie łowiłeś nigdy na sztywne szybkie kije. Nie mówię tutaj o kijach od szczotki ale chociażby St.Croix Avid AVS70MHF opisywany jako fast i porównać do większości masówek x-fast to jest to przepaść ( szybkość czułość i moc )

Miałem expresa do 30g w długości 2.4 m i jest to straszna klucha. Kij strasznie miękki o akcji mod/fast a nie jak opis x-fast z bardzo miękkim dolnikiem. Pod szczupaka owszem ale nie pod jiga. Długość 2,7 jest jeszcze bardziej miękka.

Wklejanka pod szczupaka owszem nadaje się tylko trzeba wiedzieć na co i jak się będzie łowiło. Pod wahadła, obrotówki bądź wobki nie bardzo natomiast pod gumę, jiga już bardziej. Osobiście uważam, że do 20g to troszkę za delikatny kij na szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może inaczej, że na plecionce ciężko wyciągnać szupaka, często sie spina, wystarczy minimum poluzowania. Dlatego uważam że żyłka będzie lepszym rozwiązaniem. Tego kija uznałem za sztywny w pewnym senie, bo na sucho widać że nie jest to kij od szczotki.

Mam też Mikoado Zander z przed 10 lat typowa klucha, na sucho gnie się na 2/3 długości. nie lubię go że właśnie taki kluchowaty c.w. ma 10-20 i długość 2.70 a teraz 2.50 bo go skruciłem :) to taki parabolik że szczytówka dotyka dolnika po wygięcu (jak miał 2,7) kosztował z 200zł. Jedno trzeba przyznać ze na żylce jak nim łwoiłem to 99% ryb lądowało na brzegu w sumie to max 1% spięc a inna ciekawa sprawa to że czucie w dolniku ma na poziomie spinów za 500zł min. Łowił bym nim do dziś, ale jednak za bardzo kluchowato co równa się z małą celnością. Inna sprawa że na sandacza polecają typowo szczytową akcję z mocnym dolnikiem żeby dobrze zaciąć sandacza hmm... ja tą kluską na żyłce 0,20 bez problemu zaciąłem i wyholowałem sandała 75cm. Wiec nie tak do końca jak piszą inni. A branie ładnie poczułem na blanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie mam pytanie który kij byłby lepszy do średnio-ciężkiego łowienia. Moje przymiarki to Dragon express 270/40g lub Daiwa Exceler 270/40g .Łowił będę głównie na plecionkę na rzece. Myślałem jeszcze o Beastmasterze do 40g. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba na innym forum polecałem Ci już Black Stara Jiggerspina i byłeś zadowolony :) teraz powiem tak - dragona nie pamiętam, Daiwe oglądałem i jest nawet OK jednak Beastmaster... mmm te do 40 g to poezja - w mojej opinii to jedne z najlepszych seryjnych kijków...na tych blankach można polegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chodzi o wykonanie są pewne niedociągnięcia takie jak słaby nadruk na blanku czy dość kiepski uchwyt kołowrotka, ale poza tym kijek przede wszystkim bardzo lekki, czuły, dobrze przekazuje pracę przynęty, akcja typowo szczytowa. W tej cenie według mnie jest ok. Wyrzut to myślę, że 20g jest zawyżone, max 15g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.