Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nasze zaopatrzenie na wyprawę nad wodę:)


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się jak wygląda wasze zaopatrzenie na wyprawę nad wodę. Zabieracie ze sobą jakieś specjalne przedmioty oprócz podstawy-czyli sprzętu wędkarskiego??

Ja osobiście mam w torbie apteczkę medyczną, worki na śmieci, sraj rolkę(papier toaletowy), prowiant, ogień oraz coś dla własnego bezpieczeństwa.

Proszę dzielcie się swoimi wizjami co wędkarz powinien zabrać nad wodę.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

- Okulary polaryzacyjne !

- Aparat fotograficzny !

- nóż !

- podręczne duperelki remonotwe jak taśmy klejące czy super glue

- gdy ma być słaba pogoda parasol

- gdy ma mocno świecić słońce stary parasol którym robię cień nad przynętami, zanętą i jedzeniem

- jakąś bluzę, kurtkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowo fotel. wygoda przede wszystkim:D a tak poza to coś do ubrania w razie awarii pogody, jakiś nóż (akurat mam maczetę to do obrony w razie kłopotów), jakieś smakołyki, coś do picia (np. piwko), ręcznik, parasol, gril i akcesoria... więcej chyba nic to zależy na jak długo się wybieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram przeważnie nad wodę :

-wygodne krzesełko

-parasol

-okulary polaryzacyjne

-coś do jedzenia

-fajki i czasem jakiś browar :wink:

-nóż obowiązkowo ewentualnie maczetę

-jakieś ścierki do wycierania rąk

i pozostały sprzęt wędkarski

A gdy mam jechać rowerem to staram brać jak najmniej sprzętu, wszystko co najpotrzebniejsze pakuję do plecaczka biorę jedną wędkę... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza sprzętem wędkarskim

-krzesełko

-grill i coś na grilla

-coś do picia, piwko jak jadę na dłużej lub kierowcą jest ktoś inny :twisted:

-nóż, jakieś światło jakby się wyprawa przedłużyła lub dłuższa była

-do tego jakaś gazetka, jak z dziewczyną to kocyk, aparat, worki na śmieci, chipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeśli jest to zasiadka na noc to biorę:

wygodny leżak, ciepły koc, termos z kawą, jedzenie wodę do picia, apteczkę, nóż i aparat.

Jeśli jadę z większą ilością osób to do tego piwka o ile to nie moja kolej na bycie kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R23,

Brawo, chociaż Ty jeden jak na razie masz ze sobą apteczkę :)

@temat

Jestem zaskoczony tym, że większość z was bierze alkohol za swoje wyposażenie. Uważajcie na siebie z tym alkoholem nad wodą aby nikt was nie musiał ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra, Nie wiem jak inni, ale ja nigdy nie jeżdże sam, w 4-5 osób i przeważnie na 2-3 nocki, więc można sobie jakoś dodatkowo umilić wyjazd jakby nie brało prawda ;) O apteczce nie wspominam gdyż wiadomo, że to podstawowe wyposażenie auta i musi być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, nie czepiam się ale sprawdzałeś samochodową apteczkę jest prawie pusta ja kupiłem za 40 zł i był tylko bandaż i woda utleniona. Może to nie temat na porady ale proponuje wam abyście zobaczyli do waszych apteczek i dokupili troszkę niezbędnych rzeczy bo na rybach jak na rybach nie wiadomo co się może przydać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

Apteczka z wyposażeniem LIGHT & DRY-Lifesystem

http://allegro.pl/apteczka-z-wyposazeniem-light-dry-lifesystem-i2236894139.html

Ponadto w przypadku umieszczania w poście linku do aukcji należy dodać również: NAZWĘ PRZEDMIOTU AUKCJI.

Tak aby po jej wygaśnięciu nadal możliwe było odczytanie jakiego sprzętu dotyczyło pytanie/odpowiedź/porada.

Podobny standard OPISYWANIA obowiązuje także w przypadku umieszczania w postach linków do sklepów internetowych a także do artykułów i informacji na innych stronach internetowych .

Posty z linkami bez dokładnego OPISU albo tylko w formie: "czy ten?:" , "kup tego", "znalazłem taki", "patrz tu" itp. będą usuwane.

Bardzo Cie proszę, opisuj linki Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lista na nockę wygląda następująco:

- kompan (nigdy sam na nockę nie jeżdżę) + ewentualnie żona, która broni się rękami i nogami po jednym wypadzie z komarami :D

- min 2 latarki

- sygnalizatory elektroniczne

- siekierka

- w tym roku kupiłem dla wygody 2 łóżka polowe

- termos z kawą

- ciepłe ciuchy. Nierzadko nawet spodnie narciarskie albo kalesony w środku lata

- plus wszystko to co przy połowach dziennych

- po 2 piwka na głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że u mnie głównie spinning to nie ma tego za wiele ;) liczy się poręczność - więc sprzęt i akcesoria ograniczam do minimum:

- karta wędkarska ;)

- zestaw spinningowy (kij + kręcioł)

- pudełko z przynętami

- telefon (służy w moim przypadku również jako aparat)

- okulary polaryzacyjne

- czapka z daszkiem

- nożyczki/nóż

- nie duża saszetka na akcesoria (typu kółeczka, przypony, krętliki, dodatkowa szpula żyłki)

- coś do picia i jedzenia (ale raczej nie dużo - jakaś kanapka, woda do picia)

Jeżeli chodzi o spławik to siłą rzeczy sprzętu jest więcej (dochodzi krzesełko, jakieś podpórki, wiadro do zanęty, siatka do przechowywania ryb itd.) poniekąd właśnie dla tego wolę spinning. Przy tej metodzie jestem w stanie w 10 minut zabrać się na łowisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.