Skocz do zawartości
tokarex pontony

zanęta na ZAWODY


Matys

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki pabloźx o takie coś mi chodziło0 Tyczki nie stety nie mam i nie chce miec jest dla mnie nie wygodna a co do bata mam 5m i 8m

myśle że jak wykorzystam zanęte konopiową na płoć i troche dodam jeszcze i leszczewą firmy którą lubie i jest sprawdzona na tej wodzie powinno być dobrze.Dzieki za podpowiedz z zaznaczeniem tej odległości.A co do konopi też robie tak jak ty kupuje na wage nawet w zologicznym i sam przygotowuje bo jest taniej jak mam dac 10zl za 0.5 kg gotowej to wole kupić 5kg samemu zrobic i zapakować w próżniwe pojemniki z Zeptera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja przeważnie prażę konopie w piekarniku na blasze do pieczenia ciasta, co do spławika wiem że przeważnie początkujący ze spławikami odległościowymi mają nie lada problemy- jeśli o mnie chodzi skoro masz to proponowałbym użycie bata ze spławikiem 1,0-1,5grama.

Tylko może nie łów na pełne 8 metrów a odejmij jeden ostatni element i bedziesz miał wtedy troszkę ponad 6m.

Powinieneś sobie zdać sprawę że łowienie na długiego bata jest trudnym zadaniem ponieważ, żeby Ci coś brało powinieneś zestaw utrzymać na miejscu bez spływania a gdy wieje mocny wiatr to zadanie bardzo trudne- dlatego proponuje 6m.

Tyczka wbrew pozorom jest idealna na zawody bo jest szybsza- po chybionym braniu zestawu nie przeżucasz i nie ustawia się spowrotem, możesz podpuścic rybę poprzez delikatne podnoszenie czy przeciąganie no i masz możliwość trzymać w miejscu przy najmocniejszym wietrze.

Co do konopii to są one tylko dodatkiem- nie można z nim przesadzić bo jest to dodatek tłusty który spowoduje podniesienie ryby do góry w łowisku ona po prostu będzie częściowo wypływała dlatego dodaje się ją do bazy zanętowej- podałem wyżej co ja proponuje, zrobisz jak zechcesz.

Odległościówka to jedna z najtrudniejszych metod połowu na spławik, zdaje egzamin tam gdzie ryby przy brzegu niema a łowienie na nią ma sens powyżej 25m od brzegu kiedy to albo drobnica nie bierze albo dalej są ładne sztuki i biorą regularnie.

Najlepiej jest gdy możesz łowić rybę pod nogami na 3-4m jesteś wtedy bardzo szybki i wyniki w okolicy 6-8kg są do osiągnięcia w czasie 3 godzin zawodów jak to było dawniej bez bonusów w postaci większych ryb( samymi płociami) z tym że teraz jest jeszcze zimno więc podejrzewanie drobnica będzie u Ciebie zaraz za spadkiem- nie znam jeziora wiec nie wiem na którym to może być metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kolejna rzecz którą należy wykorzystać- zwróć uwagę przy gruntowaniu i jeżeli uda Ci coś znaleźć taką dziurę to w niej właśnie łów a da to na starcie sporą przewagę, zwłaszcza że tak jak piszesz różnica może być znaczna.

Polecam też trening wcześniej jeżeli masz czas i będą wyznaczone terminy treningu to dobrze przetrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.