Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

CZY JAPONCZYK JEST DOBRY NA DRAPIEŻNIKA


Dyman

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: Witam wedkarzy jestem młodzikiem łowie dopiero dwa lata..! Łowiełem dotychczas na grunt i na spławik ryby spokojnego żeru i dobrze mi nawet szło tylko nie mogłem złowić super okaza i chce spróbować zacząć łowić na żywca..! Łowiłem na spinning i dobrze mi szło>Chce sie dowiedzieć jak dobrze założyć żywca i czy japoniec będzie dobry na zywca na wody stojące i jaka ryba na niego sie skusi>>???? Nałapałem japonczyków które mają około 7 cm czy będą dobre prosze mi odpisac na moje moze i dlawielu banalne pytania pozdrawiam i dzięki z góry za posty od tych któży kochają pasję jaką jest wedkarsto pozdro...czekam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Karaski są świetnym żywcem na szczupaka, są ruchliwe, wytrzymałe i penetrują duże obszary. W moich okolicach są jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym, żywczykiem na szczupłego. Karasie zakładam na kotwice przebijając za grzbiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam, że jeżeli chcesz zapolować na nieco większego szczupca, to postaraj się o trochę większe japońce. Takie po około 15cm minimum. Będziesz miał może mniej brań, ale za to efekt w postaci złowionej ryby.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tomek a o błąd sie gapnołem zaraz po załączeniu mojego temtu ale nie wiem jak poprawić tenbłąd bo jestem na forum dopiero zaledwie kilka godzin i jeszcze nie opcykany jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie zgadzam się z kolegami że najleprzy jest karaś

jest to wygoda dla wędkarzy dlatego że nie zdycha szybko

wady- wysoki szuka schronienia byle gdzie

ja łapie na kiełbie do 12 cm ustawiam tak aby ryba penetrowała 0,5 głębokości wody kiełb bije do dna uderzenia drapierznika gwarantowane

zalety ciało walcowate bije do dna nie poplącze zestawu gługo żyje i najważniejsze nie tylko szczupak uderzy ale bolek okoń sandacz czy sum a nawet kleń

kiełb jest jaśniejszy i go lepiej widać

zakładam haczyk lub kotwicze za górną warge a na grot zakładam trawke lub maludki stoper ryba nie spadnie ani nie zostanie ściągnięta

czerbaczek podobny do słonecznicy tylko z tym że ma czarny pasek żywotny tak samo jak karaś ale niewielki do 8cm

okoń bolek i kleń szczupak suma na niego nie złapałem

wtedy nie siedzisz bezczynnie zawsze się coś dzieje!

połamania kija

cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zgadzam sie do do chowania sie japonca po krzaczorach bo straciłem dzisiaj 4 japonczyki ale zestaw cały,,,,byłem dzisiaj pierwszy raz na szczupaku i złapałem 2 szczupaczki jeden miał 45 cm drugi niestety 20 ale właśnie złapałem je na moje karasie..mam fotki bym pokazał lecz nie wiem jak dodać fotke..dzięki za rady z góry dzieki i czekam nadal na konkretne odpowiedzi.. :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć. Wchodzisz tu: http://www.imageshack.us/

1. Naciskasz na żabę, potem przeglądaj i znajdujesz swoje zdjęcie na dysku. Naciskasz host it.

2. Klikasz my images i tam masz swoje zdjęcie pod napisem

Embeddable Code są linki. Kopiujesz ten obok którego pisze forums i wklejasz do posta i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
witam

ja łapie na kiełbie do 12 cm ustawiam tak aby ryba penetrowała 0,5 głębokości wody kiełb bije do dna uderzenia drapierznika gwarantowane

zalety ciało walcowate bije do dna nie poplącze zestawu gługo żyje i najważniejsze nie tylko szczupak uderzy ale bolek okoń sandacz czy sum a nawet kleń

kiełb jest jaśniejszy i go lepiej widać

połamania kija

cześć

Zgadzam się , że kiełb jest świetną przynęta na żywca ale w Polsce są dwa przedstawiciele kiełbia objęte ochroną gatunkową . Trzeba się zapoznać z wyglądem aby je rozróżnić . Jest to trudne a nie zwracanie na to uwagi jest juz jakimś wykroczeniem. Sam łowiłem nie raz na kiełbia i muszę się przyznac , że nie wiem na jakiego :sad: . Mam nadzieję , że te pod ochroną są w mniejszości jednak i łowiłem na zwykłego "kiełbika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.