Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dułgość wędki do spławika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujcym wędkarzem bo łowie od 1,5 roku.Łowie wędką okuma 2,10 bez łożysk myślałem o nowym sprzecie łowie na spławik. kupiłem sobie kłowrotek Jaxon polaris PT 050(kolega mi mówił że to za mały kołowrotek) :shock: Zamuwiłem sobie wędką Jaxon 2,70 lub2,50 którom byście wybrali? A i jeszcze jaki spławik 2g,1,5g czy może 1g???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędzisko weź dłuższe, nie rozumiem dlaczego łowisz takimi krótkimi. To kijeczki pod spining bardziej. Kup kij 4 - 6 m. Polecam lekkie bolonki węglowe.

Spławik dobieraj zawsze do warunków, przed każdym wyjściem. Gdy nic a nic nie wieje zakładaj lekkie, od 1 do 2 gram. Gdy wieje średnio to deczko cięższe, tak by dało się zarzucać. Ale zawsze jak najlżejsze się da, im mniejszy spławik tym mniej śrucin a więc mniejszy opór czuje ryba. Wiadomo, że podczas wichury nie zarzucisz dobrze spławiczkiem 1g i wtedy stosuj odpowiednio cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie jak trochę podpatrzysz kolegów na tym twoim zbiorniku i przyjrzysz się jakimi wędkami łapią.

Kołowrotek ma nazwę zimową wiec może to podlodówka. Większym byłoby ci wygodniej.

Ale skoro już kupiłeś to sobie trochę potrenuj i zobaczysz czy ci wystarcza czy nie... zwijanie, wyrzucanie itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym kołowrotku czy nie jest za mały do wędki 2,70? odpowiedzcie prosze
proponuje zakup kija matchowego o dl 3.90 skoro wyzej masz gałezie zamiast kołowrotka a bedziesz czerpał przyjemnosc z wedkowania,wcale nie musisz miec patyka 5-6 m jak ktos pisał wczesniej.Jesli bedziesz łapał małe płotki karasie ten kołowroteczek Ci wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do tego pytania dobrze byłoby opisać troche wode na jakiej łowisz...choć przyznam ze z doświadczenia powiem ze dłuzsze kije niz 3m sa lepsze...sa bardziej uniwersalne i maja troche wieksze mozliwosci. poza tym nie musisz zarzucac tylko metoda z siebie góra :grin:

Powiem Ci ze 4m to chba akurat wędka optymalna na jakie kolwiek łowienie spławikiem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławik stały = dłuższy kij ( zarzucasz "pełnym"* zestawem ). Tak więc nadal namawiam Cię na dłuższy kijek. 4 m to minimum jak dla mnie przy stałym spławiku na wodzie stojącej ( rzeki to zupełnie inny temat ).

30 cm .... deczko za płytko by łowić największe okazy w zbiorniku. 120cm już lepiej, ale popróbuj czasem połowić głębiej, na głębokości 2 lub 3 metry.

* - pełny zestaw to tylko bat, więc przy kołowrotku to będzie raczej zestaw skrócony, ale nie o nazewnictwie tutaj dyskutujemy

"Może coś złapię" - może coś złowię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą dłuższe wędzisko bardziej się nadaje ale z racji twojego wieku i dotychczasowej długości wędki ja polecałbym ci wędkę o długości około 3,3m. Przejście od razu na 4m moze być dla ciebie niewygodne...

Na twoje głebokości 1,2 1,5 metra wystarczy..

W końcu to nie będzie twoja ostatnia wędka tylko kolejny etap :-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.