Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

miejsce na zasiadkę 2-3 dni


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z Małopolski :) czy możecie podpowiedzieć miejsce gdzie można spokojnie (bez tłumu ludzi, spacerowiczów z psami itp) siąść z feederkiem i namiotem na 2-3 dni.. pytam generalnie o rzeki, myślałem może o ujściu Raby ale nie byłem tam nigdy i nie wiem jak to wygląda. Mieszkam w Krakowie 3 miesiące i nie znam jeszcze tutejszych wód i dostępu do nich.. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ujście Raby jest bardzo płytkie, łowienie praktycznie ogranicza się w tym miejscu do Wisły, plusem tego miejsca jest łatwy dojazd autem i dużo miejsca na rozbicie namiotów. Niestety w tym roku ktoś wyciął wszystkie drzewa, więc brak jakiegokolwiek cienia.

Polecił bym Ci miejsce dużo bliżej, poniżej mostu na Niepołomice (prawy brzeg), kilkanaście krótkich główek, niektóre z dosyć głęboką wodą, często odwiedzane przez miejscowych, co świadczyć może o dosyć zasobnym rybostanie. Jak nie znasz miejsc, to koniecznie musisz porozmawiać z autochtonami, mają bezcenne informacje, choć czasami dużo przesadzone. Jeśli nie spotkasz takich, to szukaj miejsc po których widać że są często odwiedzane (podpórki, butelki po wódce/piwie itp), to z reguły leśne dziadki lubiące wypić, ale wiedzące gdzie rybę znaleźć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info apsik, wiesz bardziej niż na braniach zależy mi świętym spokoju i miłych okolicznościach przyrody, jeśli znasz więc miejsce gdzie poprostu w spokoju można posiedzieć to daj znać nawet na priv. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info apsik, wiesz bardziej niż na braniach zależy mi świętym spokoju i miłych okolicznościach przyrody, jeśli znasz więc miejsce gdzie poprostu w spokoju można posiedzieć to daj znać nawet na priv. pozdr.

Z tym to coraz trudniej ostatnio nad Wisłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info apsik, wiesz bardziej niż na braniach zależy mi świętym spokoju i miłych okolicznościach przyrody, jeśli znasz więc miejsce gdzie poprostu w spokoju można posiedzieć to daj znać nawet na priv. pozdr.

Miejsc fajnych jest dużo, zasada jest prosta: im dalej od siedzib ludzkich, tym spokojniej, problemem może być tylko dojazd. Jeśli posiadasz auto wysoko zawieszone, dojedziesz prawie wszędzie, jeśli zwykłą osobówkę, to już będzie trudniej. Poniżej Krakowa można prawie wszędzie jechać autem wałami wiślanymi, co kilkaset metrów są zjazdy w kierunku Wisły. Jeśli zjazd jest mało uczęszczany, to lepiej zostaw auto i przebiegnij się drogą , by zobaczyć czy dasz radę dojechać do wody, a później wrócić !!! Trudno mi jakieś konkretne miejsce polecić na zasiadkę, ja nad wodę chodzę tylko ze spinningiem, więc szukam trochę innych miejsc i pewnie innych ryb. Jeśli mi napiszesz na Priv, jakiej wody szukasz (~ głębokość, uciąg, główki, czy opaski, jakim autem chcesz tam dojechać, jak daleko od Krakowa) , to postaram się dać Ci jakieś dokładniejsze namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...
W dniu 24.04.2012 o 09:52, pio napisał:

Witam kolegów z Małopolski :) czy możecie podpowiedzieć miejsce gdzie można spokojnie (bez tłumu ludzi, spacerowiczów z psami itp) siąść z feederkiem i namiotem na 2-3 dni.. pytam generalnie o rzeki, myślałem może o ujściu Raby ale nie byłem tam nigdy i nie wiem jak to wygląda. Mieszkam w Krakowie 3 miesiące i nie znam jeszcze tutejszych wód i dostępu do nich.. Dzięki za pomoc.

W Małopolsce znajduje się wiele miejsc do kempingu, a niektóre z nich oferują również możliwość wędkowania. Jednak informacje te mogą ulegać zmianom, więc zawsze warto sprawdzić aktualne warunki przed planowanym wyjazdem. Poniżej znajdują się przykłady kilku miejsc w Małopolsce, gdzie można połączyć kemping z wędkowaniem:

  1. Zalew Czchowskie:

    • Zalew Czchowski to popularny zbiornik wodny w Małopolsce. Na jego terenie znajdują się kempingi, które oferują dostęp do wędkowania. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy kempingi na jego brzegach zezwalają na łowienie ryb.
  2. Jezioro Rożnowskie:

    • Jezioro Rożnowskie to kolejny obszar, na którym można znaleźć kempingi z dostępem do wody. Sprawdź, czy istnieją kempingi na brzegu jeziora, które umożliwiają wędkowanie.
  3. Zalew Dobczycki:

    • Zalew Dobczycki to inny zbiornik wodny w Małopolsce. W okolicach tego zalewu można znaleźć kempingi, które oferują miejsca do noclegu oraz dostęp do akwenów wędkarskich.
  4. Jezioro Limanowski:

    • Jezioro Limanowski to niewielki zbiornik wodny, przy którym można znaleźć kempingi. Lokalne regulacje mogą określać zasady wędkowania, więc warto sprawdzić je przed planowanym wyjazdem.

Zawsze ważne jest skonsultowanie się z właścicielami kempingu lub lokalnymi władzami, aby uzyskać dokładne informacje na temat zasad wędkowania, wymaganych zezwoleń i ewentualnych ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.