Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co najlepiej sprawdza się na szczupaki?


abra1711

Co najlepiej sprawdza cię na szczupaki?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co najlepiej sprawdza cię na szczupaki?

    • Blachy
      19
    • Cykady
      0
    • Jerki
      4
    • Jigi
      0
    • Koguty
      0
    • Koniki
      0
    • Kopyta
      13
    • Obrotówki
      14
    • Poppery
      0
    • Rippery
      2
    • Twistery
      2
    • Tuby
      0
    • Woblery
      10
    • Żaby
      0


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość AdamKaczor

Wczesną wiosną (maj) czerwiec to wachadła pod koniec czerwca gumy (metodą opadu) az do końca września a pażdziernik,listopad,grudzień tylko zywiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. W moich rękach (i łowiskach), alga się nie sprawdza. Gnom jest znacznie lepszy.

Alga: Jedynka ma nikczemne rozmiary, dwójka pracuje głęboko i wymaga szybkiego prowadzenia,

a trójka jest doskonała do masowego połowu rogatka i rdestnicy :mrgreen:

Moją tajną bronią jest Wydra 23g i Spinnex Herring 14, 20 i 27g.

Spinnex wymaga wymiany kotwiczki natychmiast po zakupie. Seryjna jest do d... Tępa i wyjątkowo słaba.

Moje łowiska szczupakowe są płytkie, więc i przynęty nie mogą schodzić za głęboko.

Gustuję więc w wahadłach w rodzaju Morsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś do jerków przekonałem, próbowałem na wszystko i w chwili desperacji założyłem jerka. Nie byłem przekonany bo woda około 3m głęboka a jerk pracujący pod powierzchnią. Rzuciłem wzdłuż brzegu obok drzew pochylonych nad wodą. Uderzył szczupak który nie trafił, po chwili powiesił się mniejszy. Po czasie zmieniłem miejscówkę na płytką wodę z mnóstwem trzcin przy brzegu, również zacząłem od innych przynęt od gum poprzez obrotówki, wahadłówki kogutki aż do jerka. Żuty oczywiści wzdłuż trzcin i kolejny malutki się uwiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złowiłem sumika karłowatego na Slidera 10. Niezwykły widok :!:

A myślałem że biorą tylko na wahadła....

Najlepiej na nie działa poczciwy Herring (na szczupaki też znakomity).

Leon, zaskoczyłeś mnie. Przecież normalna głębokość pracy Morsa 3 jest podobna (nieco tylko głębsza) niż Algi L-1?

Morsów mam całą kolekcję, w najróżniejszych kolorach.

Świetna blacha - jak większość Polspingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wypisali kilka postów wyżej "Alga" o tak to jest to, uwielbiam tą przynętę, tylko używam rozmiaru-3 jak na moje łowisko jest idealna, ale też nie pogardzę małym kopytkiem takim 3cm biały z czarnym grzbietem na małe szczupaczki jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.