Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co najlepiej sprawdza się na szczupaki?


abra1711

Co najlepiej sprawdza cię na szczupaki?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co najlepiej sprawdza cię na szczupaki?

    • Blachy
      19
    • Cykady
      0
    • Jerki
      4
    • Jigi
      0
    • Koguty
      0
    • Koniki
      0
    • Kopyta
      13
    • Obrotówki
      14
    • Poppery
      0
    • Rippery
      2
    • Twistery
      2
    • Tuby
      0
    • Woblery
      10
    • Żaby
      0


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość AdamKaczor

Wczesną wiosną (maj) czerwiec to wachadła pod koniec czerwca gumy (metodą opadu) az do końca września a pażdziernik,listopad,grudzień tylko zywiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. W moich rękach (i łowiskach), alga się nie sprawdza. Gnom jest znacznie lepszy.

Alga: Jedynka ma nikczemne rozmiary, dwójka pracuje głęboko i wymaga szybkiego prowadzenia,

a trójka jest doskonała do masowego połowu rogatka i rdestnicy :mrgreen:

Moją tajną bronią jest Wydra 23g i Spinnex Herring 14, 20 i 27g.

Spinnex wymaga wymiany kotwiczki natychmiast po zakupie. Seryjna jest do d... Tępa i wyjątkowo słaba.

Moje łowiska szczupakowe są płytkie, więc i przynęty nie mogą schodzić za głęboko.

Gustuję więc w wahadłach w rodzaju Morsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś do jerków przekonałem, próbowałem na wszystko i w chwili desperacji założyłem jerka. Nie byłem przekonany bo woda około 3m głęboka a jerk pracujący pod powierzchnią. Rzuciłem wzdłuż brzegu obok drzew pochylonych nad wodą. Uderzył szczupak który nie trafił, po chwili powiesił się mniejszy. Po czasie zmieniłem miejscówkę na płytką wodę z mnóstwem trzcin przy brzegu, również zacząłem od innych przynęt od gum poprzez obrotówki, wahadłówki kogutki aż do jerka. Żuty oczywiści wzdłuż trzcin i kolejny malutki się uwiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złowiłem sumika karłowatego na Slidera 10. Niezwykły widok :!:

A myślałem że biorą tylko na wahadła....

Najlepiej na nie działa poczciwy Herring (na szczupaki też znakomity).

Leon, zaskoczyłeś mnie. Przecież normalna głębokość pracy Morsa 3 jest podobna (nieco tylko głębsza) niż Algi L-1?

Morsów mam całą kolekcję, w najróżniejszych kolorach.

Świetna blacha - jak większość Polspingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wypisali kilka postów wyżej "Alga" o tak to jest to, uwielbiam tą przynętę, tylko używam rozmiaru-3 jak na moje łowisko jest idealna, ale też nie pogardzę małym kopytkiem takim 3cm biały z czarnym grzbietem na małe szczupaczki jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.