Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka BERKLEY WHIPLASH BLAZE ORANGE vs ULTIMA Dragon


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem którejś z tych dwóch plecionek. Którą byście wybrali i dlaczego? Mam je w tej samej cenie (70 zł) bo kupiłem w sklepie internetowym power pro 0,19mm ale okazało się że jej nie ma na stanie i zaproponowali mi jedną z tych w cenie power pro. Plecionka ULTIMA Dragon 0,17mm 100m i ULTIMA Dragon 0,18mm 125m. Proszę o opisanie wszystkich wad i zalet tych plecionek.

Producenci piszą że:

Power pro 0,19mm ma wytrzymałość 13kg

Dragon ULTIMA 0,18mm 17,60kg

PLECIONKA BERKLEY WHIPLASH BLAZE ORANGE 0,17mm 21,70kg

ile w tym prawdy chciałbym się od was dowiedzieć...

Nie ukrywam że wytrzymałość jest dla mnie ważna bo łowię na łowiskach gdzie są częste zaczepy o rośliny i nie tylko i dlatego wybrałem power pro o rozmiarze aż 0,19mm żeby w razie czego wyrywać je na siłę, a poza tym lubię ryzykować i rzucać przy samych trzcinach żeby wywołać szczupłego ze swojej nory;P no i czasem wrzucę w trzcinki i mam nadzieję że takimi plecionkami nie będę się martwił że straciłem kilkadziesiąt metrów całkiem nie taniej plecionki... lecz chciałbym znać nie tylko opinię na temat wytrzymałości tych plecionek ale wszystkie wady i zalety o jakich wam wiadomo. czekam na wasze odpowiedzi i opinie na temat tego co napisałem. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

drdala, Używałem jej do połowu sandaczy i szczupaków , moc jest wystarcvzająca w przypadku 0,15 teraz mam plecionkę 0,18 sufixa i mniej komfortowo sie wędkuje. Dobrze sie nawija na kołowrotku , nie robią się brody , organoleptycznie zbliżona do żyłki , przelotki nie szumią podczas jej nawijania tak bardzo jak przy innych które miałem. Jeszcze jakieś pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego berkleya nie polecam. Średnica napisana na opakowaniu ma się nijak do rzeczywistości. Owszem wytrzymałość jest duża, ale i rzeczywista średnica jej też odpowiada. Od kilku lat używam power pro i jestem zadowolony. Mam nawiniętą 0,15 i spokojnie radzi sobie z grążelami i innym zielskiem. W trzcinach też daje radę, choć czasem jak się wczepi w grubsze łodygi, to trzeba rwać. 0,19 jest mocniejsza i nie daje rady tylko twardym zaczepom (drewnianym, kamiennym i metalowym). O dragonie się nie wypowiem, bo jej w rękach nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.