Skocz do zawartości
tokarex pontony

na co bierze lin,karaś,chodzi mi naturalne przynęty


Adam s53

Rekomendowane odpowiedzi

na co bierze lin,karaś podajcie naturalne przynęty które mogę w domu przygotować

-łowie na spławik 1,5g i 2g

-stawy bardzo zamulone małe max 70m średnicy

-łowiłem już na dżdżownice,pinki,chleb,ostatnio na ziemniaka ugotowanego ale nic nie brało :sad: dzisiaj spróbuje na kukurydze z puszki :roll:

- jak bierze ryba to poczekać aż wciągnie cały spławik do wody czy od razu zacinać :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do przynęty to spróbuj właśnie na kukurydze powinna być to pierwsza opcja:P.

U mnie sprawdza sie kaszka z dodatkiem wanilii jak i bez. Do brań, nie zacinaj odrazu poczekaj chwilkę, zobacz co sie dzieje ze spławikiem jak odjeżdża czy nurkuje to dopiero bij:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, wieczorem na rybach i złowiłem 10 linów na dżdżownice ale niestety nie przekraczały 20 cm :cry: dodam że brały jak szalone a byłem ze 2 godziny. Podajcie mi przynęty których nie wypisałem w temacie prosze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem wczoraj, wieczorem na rybach i złowiłem 10 linów na dżdżownice ale niestety nie przekraczały 20 cm :cry: dodam że brały jak szalone a byłem ze 2 godziny. Podajcie mi przynęty których nie wypisałem w temacie prosze :roll:

Sprobuj zanecac przez kilka dni drobna przyneta. U mnie sprawdza sie pszenica gotowana z konopiami, gotuje az konopie pekaja i wystaja biale kielki a pszenica peka na pol. Pod koniec gotowania dodaj jakiegoss aromatu, zostaw to az wystygnie. Na karasie powinna sprawdzic sie wanilia, najlepsza bylaby laska wanilii ale moze byc olejek do ciasta. Wczoraj rano na wanilie wchodzily mi tylko plocie i leszcze, wieczorem pojechalem drugi raz z kolendra i wyciagnalem dwa liny w ciagu 30 min. Nie wazylem ale na oko wiekszy mogl miec ok kilograma, wiekszy okolo 0.5kg.

Tutaj mozesz kupic naturalna wanilie w calkiej niezlej cenie, w supermarketach ceny powinny byc podobne. Sprawdzilem ceny atraktorow w sklepach i cenowo wyjdzie Ci podobnie a produkt bedzie wyzszej jakosci. Wystarczy Ci na kilka kilogramow zanety, podobnie jak atraktor ze sklepu. Na jeden kilogram ugotowanych nasion daje ok 1cm laski.

Na poczatek sprobuj bez wstepnego zanecania, wrzuc kilka garsci w okolice splawika. Dorzucaj po kilkanascie ziaren w odstepach okolo 15-20 min, obowiazkowo po kazdym braniu w wiekszej ilosci. Lekkie ziarna nie powinny zapadac sie mule. Wedke zarzucaj w srodek zaneconego miejsca a kiedy nie dziala sprobuj obok. Wieksze ryby sa nieufne i moga zerowac z boku.

Grunt ustaw tak zeby przyneta byla w poblizu dna, jesli nic nie bierze zacznij kombinowac i zmniejsz lub zwieksz grunt. Bardzo czesto to pomaga, nie dziala to zmien przynete na swieza. Jesli bedziesz mial mizerne wyniki na robaki sprobuj pszenicy, bardzo dobra przyneta na liny. Zakladaj popekane ziarenka, przebijaj za skorke zeby ryby nie mogly latwo sciagnac. Probuj je rozgniesc i zaloz kilka na haczyk. Pszenica bedzie miala intensywny zapach aromatu ktory uzyjesz a to powinno pomoc. Sa lowiska w ktorych biora tylko na pszenice a w innych tylko robaki.

Nie dziala pojedyncza przyneta zalow dwie na jeden haczyk, robaka zablokuj ziarenkiem pszenicy. Czasami daje to najlepsze wyniki.

Od kilku lat lowie w mulistych lowiskach z braku lepszych i wyniki mam niezle; kilkanascie leszczy pomiedzy 2 a 3kg, ploc ok 1kg, kilka linow podobnej wielkosci. W moim lowisku dodatkowo wchodza szczupaki i sandacze jako przylow.

Wielu wedkarzy uzywa kukurydzy i ryby moga nie byc zainteresowane, sprobuj czegos innego niz wszyscy. Jesli nie dziala od razu sprobuj ryby przyzwyczaic lowiac w tym samym miejscu i czasami zanecaj dodatkowo kiedy nie lowisz. To wymaga czasu ale wyniki powinny byc zadowalajace.

Wybierz miejsce w ktorym rzadko ktos lowi, w poblizu trzcin, grazeli itp.

Koniecznie napisz jakie masz wyniki, przeprowadzam teraz eksperymenty na malym jeziorku z zarosnietym dnem, globokosc w porywach do dwoch metrow i podzielimy sie obserwacjami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.