Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Maj 2012


Ariel29

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla łowców,tak za zdobycze jak i za wytrwałosc w łowach w tych tropikalnych warunkach

Majówka dobiega końca wiec czas na małe podsumowanie. :grin:

Spiningowo byl to weekend piekielnie intesywny. Dziesiątki godzin biczowania, hektolitry wypitej wody,cały ogrom przebytych kilometrów i nie mniej zawałów serca spowodowanych wyskakującymi znienacka bażantami.

Na cel wypraw obraliśmy z Łukaszem podkrakowski odcinek Wisły gdzie mielismy ganiać jaski i klenie...jak poszło?

JAZIE

5a8e13c45ddb8312med.jpg

Napsuły krwi niemiłosiernie i były sprawcami niejednego "*&!#%!*,spadł!". Z wszystkich jaziowych brań ( a było ich na prawde sporo) może dwa zakwalifikowały sie do natychmiastowego zaciecia. Cała reszta to podskubywanie i opukiwanie wabików. Pytrzymywanie,popuszczanie,przyspieszanie....nakombinowaliśmy się by skusić je do skutecznego ataku,a jesli juz sie udało to część spadała, co według "mądrych książek" jest całokowicie normalne. Jednak koniec końców...

:grin:

4a0e8efcdb034eeamed.jpg

43333fa727e47d79med.jpg

dd63c9d233f8e5c5med.jpg

KLENIE

78f180dd2d1134b8med.jpg

Na stanowczosc ich brań zawsze mozna było liczyc. Mocnę, tępe uderzenia i...walka jakiej po tej rybie bym się nie spodziewał :shock: Pierwszy raz w zyciu walczylismy z kleniami ,które wyciagaja kilka,kilkanascie metrów zyłki i muruja do dna. Jednen był taki,ze pierwotnie był zaczepem ( nawet miałem mysl by już próbowac odstrzelic woblera :mrgreen: ), potem domniemaną brzaną,a przy brzegu kleniem :grin: Nieprawdopodobne emocje....

6c4a04047a4b85f1med.jpg

c390c39fadb8cdedmed.jpg

411079a39af75e3bmed.jpg

"zaczepowo-brzanowy" kleń

b770d746abfdf1femed.jpg

c833cd0464ba557emed.jpg

Zdjec mogłoby być wiecej,ale Łukasz swoje ma na kom,a ryb poniźej 40cm przed obiektyw nie pchaliśmy.

Poza głównym celem łowienia był tez zabłakany leszcz i cztery szczupacze obcinki z czego Rybcok miał przez chwile na prawde kawał kloca...wrócimy po niego :twisted:

Teraz nowy cel i nowe wyzwanie- Bolenie. Hmmm,moze jutro.... :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gratulacje dla wszystkich - jednym za rezultaty - innym za wytrwałość ;)

Poniżej przedstawiam fotke leszcza złowionego 1 maja na Odrze w okolicach Wrocławia. Mierzył całe 59 cm i jak na razie jest największym przedstawicielem tego gatunku złowionym przeze mnie. Można powiedzieć - Leszcz jak Leszcz - ale dla mnie to LESZCZYCHO. Łowiłem pickerem w klatce pomiędzy główkami na granicy nurtu i wody stojącej. Wrażenia i hol ryby na tak delikatnym sprzęcie dostarczył niesamowitych doznań.

482a27fe731fa968med.jpg

i jeszcze inna perspektywa

bba5ae3a71171297med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, ładnie połowiłeś - miejscówka już jest a w niej rybki niczego sobie. Szkoda że obrotówką nie powalczyłeś :wink: . Napisz na PW podpowiem jak przerobić obrotkę na sztuki powyżej 50cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem żałuje, że tu zaglądam... jak patrze na wasze rybki to aż się wkurzam, że ja nie mam możliwości ani czasu jeszcze przez długi czas. Gratuluje świetnego leszcza i kleni też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, co się tutaj rozpisywać, wyprawa pierwsza klasa.

GuCeK leszcza również pogratulować. Tyle lat wędkuję i cieszę się, że jeszcze takie rekordy przede mną. Tobie będzie coraz trudniej :smile:

Wrocławska Odra i nastawienie na bolenia, niestety bez kontaktu z rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o świcie udało mi się złowić 2 jazie 36 i 42 cm. Bardzo się ciesze że wreszcie zaczynam rozumieć jak je przechytrzyć. Brania były tylko od 4.00 do 6.00. Potem można się zwijać do domu. Jutro powtórka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikado90

Długi jedź na glinianki biorą ładne japońce i karpie :D ja już złowiłem 10 ładnych japońców i dwa karpie(37 i 38cm) :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuCeK leszcza również pogratulować. Tyle lat wędkuję i cieszę się, że jeszcze takie rekordy przede mną. Tobie będzie coraz trudniej :smile:

jaceen, wielkie dzięki za uznanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuCeK gratulacje za leszcza piekna ikrzyca...mam nadzieje ze wrocila do wody... ogolnie chodzenie na leszcze w samym tarle jest troche slabe ale niech Ci bedzie...

Niepotrzebna ironia - ale n iech Ci będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konriz, piękne!

Gdzie takie u nas pływają? :cool:

Miejscówka jest dosyć niepozorna z trudnym dostępem do wody.

Ze względu na jej dobro niestety nie mogę jej opublikować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal zero pomimo najszczerszych chęci .Ale z kim rozmawiam to twierdzi ,że też zero .A może mnie okłamują.... :mrgreen: (żeby nie robić mnie przykrości). Ale prawdę mówiąc to zaczyna mnie ta sytuacja denerwować i to delikatnie mówiąc. I co najlepsze nie widzę szans na poprawę. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spóźniona relacja z otwarcia sezonu szczupakowego. 1 maja od rana rzucałem na piaskowni mojego koła. Niestety 1 dzień bez brania, mysle ze szczupaki mogly nie byc jeszcze wytarte, dlatego nie żerowały. 2 dnia postanowiłem zaatakowac płytką, niedawno otwartą zaporówke, gdzie wczesniej jeszcze nie łowiłem. Tam było dużo lepiej, trafiłem kilkanaście niewymiarowych pistoletów, dwa w okolicach wymiaru oraz takiego rodzynka długości 69cm.

zdjcie0239n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mam nadzieje, ze wiekszcze szczupłe jeszcze na mnie czekaja :P Niestety szczupak głęboko zjadł obrotówkę i nie miał siły odpłynąc :/. Nastepnęgo dnia ponownie odwiedziłem ten zbiornik, tym razem z odległościówką i feederkiem. Rybki sprawiły mi prawdziwą kanonadę brań, razem z kolegą złowilismy 8 karpi, 10 jazi i kilka małych linów. Niestety nie wzięliśmy ze sobą aparatu, rybki odpłynęły do swojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.