Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zaniżony Wymiar Szczupaka prawda czy fałsz??


mace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie drodzy wedkarze jak kazdy wedkarz wie mamy juz maj co to za miesiac ?? Wiadomo czas na Szczupaka :D i tak w ostatnich dniach Kwietnia byłem nad woda lowilem tam fajne Liny kolomnie usiadl starszy wedkarz ktory rownierz lowil Linki po paru godzinach jacys jego znajmoi przyjechali i zaczeli mowic ze niby w tym roku zostal zanizony wymiar szczupaka z 50cm na 45cm panowie co sadzicie czy to prawda uwierzcie mi mowili o tym bardzo ale to bardzo powaznie i przekonywujaco.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No zaniżony to mają iloraz inteligencji mięsiarze francowate kurde jak by mi takie podeszły do by ich żony miesiąc z procy dokarmiały. Wkurza mnie takie coś jak nie wiem co. Pamiętaj choć by nie wiem co nie wierz w takie coś choćby Kaczyński tak mówił.

PS. Dla mnie szczupak powinien być pod ochroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No zaniżony to mają iloraz inteligencji mięsiarze francowate kurde jak by mi takie podeszły do by ich żony miesiąc z procy dokarmiały. Wkurza mnie takie coś jak nie wiem co. Pamiętaj choć by nie wiem co nie wierz w takie coś choćby Kaczyński tak mówił.

PS. Dla mnie szczupak powinien być pod ochroną

Jesli juz to powinny byc wymiary widelkowe i wyzsze kary za miesolapow. Osobniki z najlepszymi cechami do hodowlii mialyby szanse na spokojne budowanie przyszlych pokolen. Ryba ktora przezyla kilka lat i urosla do pokaznych rozmiarow nadaje sie do tego znacznie bardziej niz niewymiarki ktorych czesto jest najwiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powinna być jakaś kara i to dość dolegliwa np. 1000 zł za każdy 1 cm poniżej wymiaru bez względu na gatunek.

Wystarczy by pajaca trafili raz na 2 -3 lata, miałby w siacie kilka niewymiarków.

Pajac ...standardowo..mówi nie mam z czego, to z automatu wyrok i nakaz egzekucji komorniczej (kara + koszta) t.z.n komornik siada na rencinkę, lub/oraz wynosi graty.

Od razu znalazło by się trochę pieniędzy, tylko z drugiej strony wiem, że szkoda PZW (w obecnej postaci) dawać do ręki taką kasę, :roll: bo prawdopodobnie by ja przebalowali, :mrgreen: a szary wędkarz by nie zważył poprawy np.rybostanu, ... choć zapewne , znalazły by się jakieś wyjątki; okręgi, koła... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to jest mentalność wychowania, takie dziadki jak czasem obserwowałem brał wszystko co popadnie wsiadał na rometa czy komara i heja do domu , mało co mu orzecha nie zwiało, by znów brać na nastepny dzień ile fabryka wyrobi. Gdy kiedyś chciałem wziąźć lina 27 cm to mnie wszyscy znajomi wyśmiali, że mam zadatki na kłusola , powiedzieli bym płotek sobie po 20 cm nałapał. Ktoś jest nauczony , że trza brać wszystko to i tak weźmie inny pomyśli , że jak płaci to wymaga . Dokładnie kara by się przydała , bo sam trafiłem świetną miejscówkę co ciągne okonki 20-30 cm i ładną płoć , tylko taki emeryt co zaopatruje wszystich od wnuczek po sąsiadów w różne "okazy" nie mający umiaru wszystko wyłowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to jest mentalność wychowania, takie dziadki jak czasem obserwowałem brał wszystko co popadnie wsiadał na rometa czy komara i heja do domu , mało co mu orzecha nie zwiało, by znów brać na nastepny dzień ile fabryka wyrobi. Gdy kiedyś chciałem wziąźć lina 27 cm to mnie wszyscy znajomi wyśmiali, że mam zadatki na kłusola , powiedzieli bym płotek sobie po 20 cm nałapał. Ktoś jest nauczony , że trza brać wszystko to i tak weźmie inny pomyśli , że jak płaci to wymaga . Dokładnie kara by się przydała , bo sam trafiłem świetną miejscówkę co ciągne okonki 20-30 cm i ładną płoć , tylko taki emeryt co zaopatruje wszystich od wnuczek po sąsiadów w różne "okazy" nie mający umiaru wszystko wyłowi :(

Dlaczego nie reagujesz kiedy widzisz jak ktos zabiera niewymiarowe ryby albo ponad limit :?: Zamiast zalic sie na forum zwroc uwage, zapisz numer rejestracyjny motocykla czy innego samochodu a pozniej zglos na Policje.

Zadzwon po Straz Rybacka, od czego sa :?: Placisz skladki masz prawo oczekiwac reakcji.

Nie boj sie tego ze ktos jest od Ciebie starszy, zwroc kulturalnie uwage a kiedy zacznie pyskowac zadzwon na Policje i opisz sytuacje wlacznie z wygladem i numerem rejestracyjnym pojazdu jesli jakis ma w poblizu. Od razu zmieknie :mrgreen:

Jesli sami wedkarze nie beda reagowac to nic sie nie zmieni i dalej beda narzekac ze nie ma ryb, klusole lowia na szarpaka i siatkami a miesolapy zabieraja co tylko zlowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.