Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

JAKIE WĘDZISKO WYBRAĆ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Wędkarstwem interesuję się od około dwóch lat, dlatego moje doświadzcenie związane z tym hobby jest znikome. Czekając na zbliżający się sezonn wiosenny powolutku przygotowuję sprzęt. Chciałbym kupić jeden nowy zestaw (wędzisko +kołowrotek) łącznie planuję wydać około 300 zł. Najpierw może coś o łowiskach, łowionych rybach i metodach. Łowię na wodach stojących, "na spławik", głównie z brzegu, ryba biała mała i średnia( do max 2kg). Planuję założyć żyłkę główną 0,10 - 0,12 przypon 0,08, haczyk nr 14 - 18. Spławiki głównie waglery 1+2, 2+2. I teraz największy problem. JAKIE WĘDZISKO WYBRAĆ???????

Po pierwsze wędzisko węglowe czy kompozytowe??

Match, teleskop, odległościówka??????

Słuchając opini doświadczonych (napewno bardziej ode mnie) wędkarzy wiem że: długość wędziska w granicach 3,90 - 4,20.; dość duże przelotki na wysokich stopkach, ilość przelotek conajmniej 7-8, szczytowa akcja wedziska, ciążar wyrzutu 0-25g. Polecają mi firmę Dragon.

No i co Państwo na to. Ja już głupieję. Co mam kupić?? Na co zwrócić uwagę?? Mam już dosyć. O kołowrotku nie wspominając.

Błagam o pomoc!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

cześć witam na forum też jestę początkujący iteż miałem podobny problem też łapię na jeziorze iteż podobne rybki obecnie posiadam 2 bolonki ale kolega Maciek ekspert w tej dziedzinie polecił mi karpiówki , poszukiwałem wędki uniwersalnej która by była na wszystko . łapię dużo średniego karpia więc jest szansa na wiekszego ,wtedy karpiówki się przydadzą.Ja umieściłem swuj problem w temacie bolonka do 200 i otrzymałem dużą pomoc od ekspertów .Bąć cierpliwy wkrutce się zjawią. Atak pozatym to napisz szerzej otym co łapiesz gdzie ijak jakie stosujesz przynęty i zanęty na jakiej głebokości i odległości heja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już zadążyłęm się zapoznać z posatmi na temat bolonki. Też o niej myślałem na początku. Na razie nie chcę się wypowiadać na temat metod połowu zanęt itp. Jak już pisałem jestem początkujący i nie chcę wyjść na głupka. Za to bardzo chętnie wysłucham wszystkich sugestii i rad.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na "głupka" napewno nie wyjdziesz forum jest od tego aby pytać i odpowiadać. Co do wędki, piszesz że łowisz ryby wielkości ok 2 kg, tak więc polecałbym Ci na początek odległościówkę = match'ówkę (to raczej to samo), też kiedyś na jeziorze używałem 5 m teleskopa ale był ciężki i nieporęczny, wygodniejsza napewno jest odległościówka, osobiście do metody spławikowej używam jak najdłuższych czyli 3,9 m - 4,2 m, poprostu dla mnie są najwygodniejsze ale wszystko zależy jaka wędka będzie Tobie pasowała. Jeżeli fundusze pozwalają Ci na zakup dwóch zestawów to rzeczywiście możesz pokusić się o karpiówkę jako wędkę na trochę grubsze rybki, zawsze może się zdarzyć że takowe wejdą w zanętę. konkretnej firmy Ci nie polecę poniewarznie mam tak dużego doświadczenia jeżeli chodzi o sprzęt, jedyne co mogę powiedzieć to to że mam od 2 lat kołowrotek Dragona i spisuje się bardzo dobrze, a sprzętu z pod znaku "Sraxsona" nie kupuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Sobieraj ! Myśle dokładnie tak samo jak Artech ! Masz pytania-- zawsze się ktoś znajdzie kto może wie coś więcej. Nie pisze więcej bo napisałbym to samo co Artech. pozdroffki

p.s.

Witam Przyszłego forumowicza ! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bogdan dzisiaj`oglądałem karpiówki Mikado , shimano , colmika i tak pomyślałem że może jeszcze oglądnij Federy Heway [mocny] cw. 120-150g wyżutu jest to dla ciebie może lepszy wybór ,tylko nie wiem czy masz taki wybór w sklepie i czy cena jest zbliżona . U nas karpiuwka 3.6-3.9 w cenie- 220- 260 a mocny feder wtakiej podobnej cenie. co ty na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Anonymous

ludzie jak jest początkującym niech soie kupi wędke D.A.M za 30 zł 3,6 m nauczy sie na niej i sa bardzo trwałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja Tobie polecam kupić wędkę feeder combat mikado 3,90 c.w do 90g.Możesz nią łowić cienkimi zestawami na lekki spławik i koszyczkiem zanętowym.Optymalna wędka do połowu spławikowych jako odległościówka i koszyczkami dociążanymi ołowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam a więc tak łowie od jakiś 2 lat, ale w tym sezonie szczególnie dużo łowie . A więc tak planuje kupić wedke do 50 zl + kołowrotek . Na allegro jest pełno tego a , że nie znam się na sprzęcie to nie wiem jaką wybrać ! Wedka najlepiej 3,6m , przelotek obojętnie ile , ważne żeby wędka była dobra, i żeby się tak szybko nie rozwaliła . Aha oczywisice teleskopowa icon_biggrin.gif daje linka odrazu do wyszukania w allegro :

http://www.allegro.pl/13491_teleskopowe.html

Oczywiście z góry wam dziękuje i pozdrawiam icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, witaj na forum...

Po 2...50zl i dobra oraz trwala wedka sie troche mija z celem...

Po 3...oczywiscie teleskop? Dlaczego? :roll:

Poczytaj troche na forum, znajdziesz mase informacji.

Nie kupuj w necie (moja porada) kijow ani kolowrotkow. Pojdz do sklepu wedkarskiego, obejrz...wybierz ten ktory Tobie sie najbardziej podoba. Kij musi sie Tobie podobac, a nie mi. W koncu Ty nim bedziesz lowil...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tą

http://www.allegro.pl/item193906152_konger_salva_carp_3_6_100g.html

Nie teleskop, ale za tą cenę chyba jedna z fajniejszych rzeczy. Do gruntówki ze sprężyną w sam raz :wink: Oglądałem i nawet, nawet.

Jeżeli nie, to zostają ci teleskopy np konger olimpia czy karat ewentualnie Jaxon Advance (i tu następuje krzyk szanownych kolegów :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu następuje krzyk szanownych kolegów

Skoro SoniC_X_ poprosił o wędkę w cenie do 50zł to krzyczeć raczej nikt nie może. Taka wędka przy tak skromnym budżecie... :wink:

A tak serio. Miałem kiedyś Kongera Carata (feeder i spławikówkę) i wcale nie narzekałem. Feedera używam jeszcze czasem a jedyna rzecz jaka mi się w niej nie podoba to.... kolor.... :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, przerylem cale forum odnosnie wedziska na splawik.

Koledzy rozpisuja rozne modele, ale reasumujac mam juz w tylku namieszane co kupic ;-).

Z tego co wyczytalem mozna wybierac np pomiedzy:

Jaxon Crystalis Long Cast

Dragon Mystery Tele Leszcz

Shimano Hyperloop Match

Ktory z tych kijaszkow bedzie ok na splawik i lekki grunt ?

Dodam ze lowie na jeziorku (ale nie dalej niz 30m) oraz zdarza sie nad rzeka...(warta, odra).

Ryby to plocie, leszcze, liny...małe karpie...

Tak na prawde nie wiem co dla mnie lepsze: match(nie wiem czym sie tak na prawde charakteryzuje, a czytalem sporo), czy skladana z 3 czesci, czy tez taka wysuwana ;-).

Za podpowiedzi fachowcow dziekuje z gory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Crystalis Long Cast

jestem użytkownikiem tej wędki. jak sama nazwa wskazuje jest to wędka do dalekich rzutów. Mimo ze to Jaxon (niektórzy gardzą ta firmą) jestem z niej zadowolony. ma duże przelotki i ze stoperem w waglerze nie ma problemów. Koszykiem też na niej łowiłem (15gr) i nie było żadnych problemów.

Pozostałych modeli nie znam.

match(nie wiem czym sie tak na prawde charakteryzuje, a czytalem sporo), czy skladana z 3 czesci, czy tez taka wysuwana ;-) .

Match to też może być "trzyczęściówka". Osobiście polecam wędki 3-częściowe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.