Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rosówki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

panowie może ktoś wie czy jest możliwość przetrzymania przes zimę zywych rasówek żeby naprzykład na wczesną wiosnę mieć je pod ręką ,czerwonychrobaczków teżby się przydało,noi na koniec może coś omączniaku jak go wychować ijakie są efekty łowienia coś czuję że to może być moja tajna broń :roll: heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

przechowywanie rasówek i czerwonych robaczków nie jest takie skąplikowane, wstarczy średniej wielkości akwarium lub coś podobnego, wypełnić ziemią tak do połowy (żeby nie wylazły) można położyć parę kępek trawy wrzucić do środka nasze robaki i potem co jakś czas "dokarmiać" je resztkami - fusy herbaty, kawy i np. obierkami od ziemniaków oraz pilnować żeby miały odpowiednią wilgotność ziemi :) na mączniaki nigdy nie łowiłem i ich nie chodowałem więc nie wiem jak to się robi, ale spróbuj kiedyś na takie duże korniki żyjące w spruchniałych drzewach, sprawdziły mi się kiedyś na jeziorze prz połowie płoci.

pozdrawiam i powodzenia Artech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

dowiedziałem sie niedawno jak zwiekszyć atrakcyjność rasówek np. do słoika z robalami dodajemy jeden ząbek czosnku [co daje im zapach] oraz rzucamy do słoika kilka liści pokrzywy bardziej są wtedy ruchliwe powiedział mi to stary wedkarz ktury łapie na rzece ja zastosuje to na jeziorze o efektach napisze. heja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem nigdy o tych pokrzywach, ale spróbuje. a co do tego czosnku to mnie nie przekonuje robak to robak i ma pachnieć robakiem, jest to przynęta, którą ryby znają, wysoka woda podmywająca brzegi wypłukuje przecierz robaki do wody i w sposób naturalny ryby mają dostęp do tego porzywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie kumpel nauczył mycia białych robaków- pospolitych dzikunów. Po zakupieniu opakowania lub dwóch przesypuje je na sito i oddzielam od wiórków lub coraz częściej stosowanych otręb . Otwory mam tak w sicie dobrane ,że same uciekają przez oczka. Następnie wsypuje je do pończochy skubniętej żonie :oops: i płucze w płynie do mycia naczyń. Woda po takiej kompieli jest przeważnie czarna ! Przecież to stadium larwalne muchy-żeruje na padlinie lub gnijącym mięsie.Trzeba pamiętać ,że ryby mają zmysł zapachu kilkaset razy silniejszy niż ludzie.Potem te wykąpane pakuję do pudełka zbułką tartą lub chlebem .tam się doskonale czują ! Można dodać do pudełka szczyptę atraktora lub zanęty- może pomóc- bo chyba nie zaszkodzi !Na te czyste ryby reagują lepiej niż na brudne.Na zawodach Asiory Polskiego Spławika wielokrotnie płuczą robale na sicie w trakcie trwania zawodów. Chyba coś w tym jest. Bo wygrywają tymi zadbanymi robalami.Przynajmiej w lecie :D .. pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak skutecznie zbierać rosówki. I to nie po 1 czy tam 3 tylko przynajmniej z 10 za jedną próbą. Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej prądem, ale na tym się nie znam :lol:

Po deszczu około 22-23 wychodzisz na trawę ze słabą latarką (uciekają od światła) i powoli chodzisz schylony. Rosówki wylegują się na ziemi a czasem częściowo tkwią w dziurze. Szybko chwytasz żeby nie uciekła. Te częściowo w dziurze próbują uciekać i wtedy musisz powalczyć prawie jak z rybą :lol: delikatnie ją ciągnąc aby jej nie urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zbierałem - pomiędzy godz 22.00 a 22.30 - w ciągu 30 min złapałem jakieś 100 sztuk !

Najlepiej zbierać (by najmniej u mnie) na trawnikach pod blokami - najwięcej jest ich w krótkiej nie za gęstej trawie.

W zeszłym tygodniu z tomii w ciągu godz. zebraliśmy około 3 litrów - większośc poszła do zanęty a kilka wybranek trafiło na nasze haki ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 30 min złapałem jakieś 100 sztuk

To zazdroszcze takiego miejsca,u mnie w parku to są szkolone ,najlepiej się zbiera po deszczu ale dopiero o 2-3 w nocy być może chałas je płoszy,ale staram się je zbierać a nie wyciągać z norek ,łatwo je naderwać i pużniej są jak "flaki" .Najlepiej używać latarki z filtrem [czerwonym] ale jak niema to zwykła folia czerwona pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zbierałem po 23 i uzbierałem...jedną :evil: kilka mi uciekło i nic więcej. Ja zbieram w przydomowym ogródkuwcale nie jest mały- można powiedzieć dosć duży. No ale nic. Niezrażam sier i dziś tesh ide. Powinno byc lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakieś 20 minut ide na te ROSÓWY :mrgreen: potem jeszcze pójde jak nic nie uzbieram o 2. Powinno być dużo tych stworzonek w trawie bo obficie pada deszcz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło latarki powinno byci stonowane ,niereagują tak szybko ucieczką ,najlepszy kolor to jest czerwony ,czy widać ,no słuchaj ja je widze ale trudno mi powiedzieć czy ty też będziesz jak mocno przytłumisz światło to pewnie nie,radze popróbować jak masz możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niepowiem :mrgreen: zebrałem około 15 rosówek co jest dal mnie wielkim sukcesem. Jestem cały mokry ale szczęśliwy:P około 10-15 rosóek mi uciekło ale nic to. Z czasem będe sie szkolił i będe coraz lepszy :cool: ide jeszcze dziś około 2 na chwile też pochoodzić po trawniku i pozbierać . Pozddrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYRZĄD DO WYPŁASZANIA DŻDŻOWNIC

Wędkarze z południowo-wschodnich Stanów USA zbierają dżdżownice stukając drewnianym kołkiem w trzonek łopaty lub metalowy pręt wbity w ziemię. Wydaje wibracjepłosząc dżdzownice, które uciekająna powierzchnię ziemi. Tu podaje sposób na przygotowanie kołka tak, by wydawane przez niego wibracje były silniejsze, dzieki czemu złapiesz dużą liczbędżdzownic małum wysiłkem.

W kołku o długości 60-70 cm i grubości 5x5 cm powycinaj co 1 cm głębokie na pół centymetra rowki. Koniec kołka zastrugaj. Zaostrzonym końcem wbijaj kołek na głębokość 25-30 cm w ziemi, a po rowkach przesuwaj szybko w górę i w dół okrągły patyk :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.