Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rosówki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie:)

przeczytalem wszystkie posty - mysle ze sprawa jasna juz dla mnie;) prosze mi tylko powiedziec czy o takiej porze jak teraz , poczatek listopada , mamy jeszcze szanse na rosoweczki? powiem szczerze wybralem sie wczoraj z lopata na działke - no zostalo tylko kopanie w ziemi - nazbieralem robaczkow ale sami sie domyslacie jakie - ot poprostu czerwone robaczki taka mlodziez. czy na te pore roku dalej bedzie skuteczne podlanie trawnika i zbieranie ich poznym wieczorem? a mzoe uciekly juz gleboko w ziemie:( aha:) przygotowalem juz im skrzyneczke jako domek;) ziemia zmiaeszana z trawa i namoczonymi gazetami. ale ma glebokosc skrzynka jakies 15 cm - czy to nie za plytko?dziekuje wszystkim za pomoc. mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mironow,

W Niedziele była ciepła noc i na drugi dzień widziałem dziurki porobione przez rosówki więc wygląda na to że nie zeszły jeszcze głęboko ale to wszystko zależy od tego czy jest ciepło czy zimno. Możesz w ciepłe dni spróbować podlać wodą jakąś część ziemi i sam sie przekonasz czy robaczki będą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze mi tylko powiedziec czy o takiej porze jak teraz , poczatek listopada , mamy jeszcze szanse na rosoweczki?
Jeśli w nocy nie ma przymrozków w twojej okolicy i ziemia jest wilgotna to szanse są bardzo spore ,jeśli masz miejsce gdzie występują rosówki i chcesz je zbierać nawet do Grudnia to ziemię nakryj starymi szmatami lub nawet kartonem ,co spowoduje lepszą wilgotnością i minimalnym ociepleniem ziemi ,robakom niczego innego nie trzeba :wink::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Oznajmiam, że sezon na rosówki czas zacząć :mrgreen: U mnie już wyłażą i wczoraj wieczorkiem, tak około 19 nazbierałem ok. 20 rosówek i jeszcze kumplowi pokazałem, jak łapać, bo chce zostać wędkarzem :razz: Mam nadzieję, że w naszym forum również będzie uczestniczył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Najlepiej wyjśc po deszczu wieczorem na ulice i chodniki chodzi tego pełno i ładne sztuki, ogólnie najlepiej szukać po deszczu bo wtedy idą one ku górze i nie trzeba głęboko kopać no i można próbować pod większymi kamieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam pytanie następujące a co jak gleba bardzo piaszczysta, próbuje coś na niej ukopać od dobrych kilku lat i nic. Sąsiad (wędkarz )po drugiej stronie ulicy, ma delikatnie lepszą glebę i tylko ruszy parę razy widłami( udaje , że nadchodzi kret) i wychodzą wszystkie w sporych ilościach a u mnie nic!!!Jak idę czasem chodnikiem to czasem trochę tego jest ale co sobie by sąsiedzi pomyśleli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

.Bombek 007-jak nazbierasz rosówek albo inaczej---koledzy jak nazbieracie sobie rosówek to zróbcie sobie pojemnik do nich---najlepiej drewniany,trzyma wilgoć to jest tak jak ja mam.60 DŁUGOŚCI,50 SZEROKOŚCI,30 GRUBOŚCI.PORWANE KARTONY I NAMOCZONE W WODZIE IDA NA SAME DNO,KILKA GARŚCI DOBREJ ZIEMI J DWIE WARSTWY MCHU .CALOSĆ JESZCZE DOBRZE ZWILŻYC WODĄ I NA TO WYSYPAĆ NAZBIERANE ROSÓWKI.SAME SIE POCHOWAJĄ I NIEWIDZE NIC LEPZEGO DO PSZECHOWYWANIA ROBALI .Początek sezonu zbieranie,caly sezon korzystanie. trzymać w chłodnym zacienionym miejscu co jakis czas polac woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajac222: Ja mam w takim wielki glinianym garcu rosówki 8 wysoki 40 szeroki i też mi się trzymają a w dodatku rozmnażają się i mam ich masę

Jadę na noc to 2-3 pudełka małych czerwonych ( takie 2) na nęcenie a jedno pudełko na łapanie i tak mam co 2 tygodnie.

Tego nigdy nie braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzymSzon to nie są rosówki!!

Naprawdę nie wiem, czemu tylu ludzi dalej nie odróżnia rosówki od czerwonych robaków. W wielu miejscach o tym piszą. Rosówki nie wykopiesz z ziemi (może ci się trafić pojedyncza sztuka w zacienionym trawiastym miejscu. Idź w marcu/kwietniu, na zacieniony krótko skoszony trawnik z latarką z czerwonym filtrem i zobaczysz co to jest rosówka. Duży mięsisty robal, nie wydzielający "smrodu" po przebiciu jak czerwone robale. Bardzo silna potrafi tak się napiąć, że zejdzie z haka.

Rosówki nie będą ci się rozmnażać. Może, jakbyś miał wielgaśną, głęboką wannę, i zasianą na wierzchu trawę.

Rosówki najlepiej przechowuje się w skoszonej trawie z dodatkiem mchu. Można to zmieszać z niewielką ilością ziemi. Ale niewielką bo ziemia ma tendencję do ubijania się co tragicznie wpływa na rosówki. W samej ziemii szybko padną. Jak jedna padnie to za nią padają kolejne. A w trawie w 3 litrowym pojemniku pożyją i 3 tygodnie. W trawie dodatkowo oczyszczają się, są mięsiste i żywe. W ziemi flaczeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś chowałem dżdżownice kalifornijskie,niewiele się różniły od naszych gnojaczków ale one rzeczywiście się rozmnażały, co w sumie nie powinno dziwić bo to nie rosówki :razz: . Kolego SzymSzon, skąd Ty wytrzasnąłeś takie cuda ? Chyba nie występują obok naszych rodzimych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szymszon to daj foto twoich rosówek i ich "młodych" bo ja nie daję wiary.

OGŁASZAM!!, że sezon rosówkowy czas zacząć. Przed chwilą byłem na podwórku i wylegują się na trawniku :D. Jutro zacznę zbierać. Polecam zbieranie zacząć właśnie teraz póki są niemrawe po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to są rosówki bo sam zosbieram.

Rosówki się rozmnażają ale muszi to być specjalny gatunek czyli kanadyjskie.

One są trochę mniejsze ale to są rosówki

Wydaje mi się ze mylisz dwa rózne gatunki

a poza tym kopałem przedwczoraj działkę i z robaczkami powiedzmy średnio ,gleba wilgotna po zimie już odmarżnieta co najmniej na szpadel a tu możę z 50 czerwonych w tym samej typowej rosówki może z 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.