Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kretlik, czy agrafka


kubak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie co lepiej zastosowac do spiningu kretlik czy agrafke? agrafke latwiej "zaczepic" ale powoduje skrecanie sie zylki. kretlik nie skreca zylki ale nie wiem jak go "zaczepic" tzn z jednej strony za pomoca wezla przywiazuje sie zylke a z drugie jak doczepic przynete? no i w trakcie lowienia latwiej zmienic przynete z agrafki niz z kretlika (przynajmniej tak mi sie wydaje) czy ktos moglby to wyjasnic?

Pozdrawiam wszystkich :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
:razz: no to faktycznie bedzie dobre rozwiazanie :) dzieki za pomoc. tak przy okazji zawsze sie zastanawialem czy jakis wiekszy okonek albo szczupak (np podczas holu albo zacinania) moze spowodowac pekniecie takiej agrafki lub kretlika? bo przciez wygladaja one (te agrafki i kretliki) na nizbyt mocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprzęt lepszy i gorszy, tańszy i drozszy no i markowy lub nie. I za tym wszystkim idzie jakość.

Niestety nie zawsze, oto co zostało mi po agrafce z krętlikiem firmy Spinwal (6 PLN za 10 szt.) po braniu rybki, którą miałem na haku może z dwie sekundy, a zapomniałem dodać że żyłkę miałem 0,20 mm a krętlik był nr 18.

z1q875454vsuo09lm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinwale mają jeszcze to do siebie że po kilkakrotnej zmianie przynęty trwale się odkształcają (małe modele) ponieważ mają bardzo twardy drut. Ostatnio przerzuciłem się na Robinsony - narazie wszystko z nimi ok, ale na trocie pozostanę przy większych modelach Spinwala, są sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja wczoraj byłem nad Parsętą i wędkarz z okolic Czarnego podczas prezentacji swoich woblerów pokazał mi też agrafki z własnej produkcji,zrobione z drutu dental. Wyglądały niepozornie, a on zapewniał, że łowiąc na plecionkę nie zdarza mu się ich rozgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinwale mają jeszcze to do siebie że po kilkakrotnej zmianie przynęty trwale się odkształcają (małe modele) ponieważ mają bardzo twardy drut. Ostatnio przerzuciłem się na Robinsony - narazie wszystko z nimi ok, ale na trocie pozostanę przy większych modelach Spinwala, są sztywniejsze.
Stary post :wink: Ale muszę przyznać, że niewiele się od tamtej pory zmieniło :lol: Nadal stosuję Spinwale ale omijam najmniejsze rozmiary :wink: A Robinsony z tego co pamiętam to jakaś masakra była :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Mam pytanie jak założyć taką agrafkę na stalkę zakończoną pętlą? :roll:
najpierw otwierasz pierwszy 'zatrzask' , ten większy, później dopiero otwierasz ten drugi 'zatrzask' gdzie jest oczko mniejsze i zakładasz tam pętelkę i zamykasz. Weź sobie do pomocy delikatne kombinerki, np. "bocianówki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozumiem ze chodzi Ci o zamontowanie kretlika na jako łącznik między żyłką główna a przyponem?? Wiec wędka niewiele tu coś wyjasni, musisz wszystko dobrac do wytrzymałości zestawu, jesli zestaw będzie delikatny to nie ma sensu zakładać krętlika nr 4 (17kg) gdy żyłka głowna ma np 0,18, ale np juz nr 16-18 bylby do tego odpowiedni o wytrzymalosci ok 4,5 kg tak wiec opisz dokladniej sam zestaw na jaki chcesz łapac.

Numeracje i wytrzymalość napisalem na podstawie fotki i oferty kretlikow Sato

rozmiary na obrazku wydaja sie byc rzeczywiste:

9b7e3b330cfc4aef437a177a42012d55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.