Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?? Lipiec 2012r.


Ivan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

We wtorek bylem nad biebrzą w dzień nic nie bralo kompletnie nic. Jeden wędkarz złowił leszcza 1.5kg i nic wiecej. W nocy z wtorku na srode poszedłem na noc na suma bran bylo bardzo duzo niestety sumiki braly w przedziale od 10 do 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem dzisiaj bolka 75 +, piękne branie i walka, kiedy chciałem podebrać go do podbieraka nie zmieścił się i jedna kotwiczka zaczepiła się o siatke podbieraka, po czym bolek zaczął wariować, wygiął kotwiczke którą miał w pysku i tyle go widziałem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano od 5:00 do ok 8:00 wreszcie miłlem pierwszy w tym roku solidny połów na łowisku nęconym 3 dni. łowiłem na głębokości 0,5 - 1 metra. dookoła łowili wędkarze na głebokościach ok 2m i głebiej, którzy nie nęcili i pytali sie kiedy skończe bo też chcieli sobie połowić i zarezerwować jako pierwsi miejsce po mnie.Cały czas dorzucałem zanęty podczas łowienia, gdy sie skończyła brania stopniowo ustawały :) padło kilka karasi ok 25 centymetrów i płotki 15-20 cm.

d3fa9bcea70bfb8em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj woda poniosła moje "gwałtowne wyrażenie niezadowolenia" :lol:

Od powrotu z wczasów na dwóch zasiadkach 3 sumy na haku, dwa dzidziusie i jeden konkret wczoraj o 23.

Po zacięciu hol w miarę spokojny, bliżej brzegu odjazd na płyciznę i nagle gejzer wody i luźna żyłka. :evil:

Chcę wierzyć, że sum przeciągnął żyłkę przez korzenie a nie że po prostu żyłka zawiodła :roll: Ostatnio tak głupio straciłem dużą rybę w 2009 roku :evil: Nie cierpię takich porażek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w zeszłym tygodniu w czwartek podczas pobytu w jednej z nadbałtyckich miejscowości na wczasach w tamtejszej rzece dopisało mi szczęście i złowiłem ładnego łososia o masie 3,70 kg i długości 70cm.

20120720129.jpg

Radocha ogromna jak dla wędkarza z centralnej Polski.

Walka na kiju do 21g to naprawdę wspaniała zabawa hol trwał stosunkowo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię takich porażek...

Całkowicie się zgadzam. Wiele znajomych wędkarzy stosuje żyłki za 5.50, mało tego 2-3 sezony. Ja z kolei nie potrafiłbym psychicznie znieść świadomości, że nie mogę polegać na sprzęcie.

Jutro znów szukam lina. Doczekać się nie mogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek i wtorek Cegielinka - wynik: parę rozpiórów i krąpi, płotka ok. 30 cm, 2 leszczyki(większy koło 35 cm)

Wczoraj Odra w pewnym fajnym miejscu. No i porażka, a mianowicie trzy ryby zerwane. Jeden to był na pewno szczupak, bo miałem go już przy brzegu. Druga to prawdopodobnie sandacz, bo ogonek w twisterze obcięty. Trzecia rybka, pewno największa - mocne przytrzymanie, próbuję powoli holować, ale siedzi przy dnie, wędka mocno wygięta, troszkę podciągam chwila no i niestety rybka urywa. Myślałem że żyłka pękła(łowiłem żyłką, bo nastawiłem się na bolenie, ale te nie brały), ale myliłem się, gdyż na końcu zestawu zobaczyłem rozgiętą agrafkę :cry: . No cóż wczoraj nie był mój dzień - ale kiedy się tym rybkom zrewanżuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 1.5h ze spinningiem nad Odrą zaowocowało okonkiem 26cm i szczupakiem 56cm. Rybki nie za duże, ale cieszą, tym bardziej, że jest to jeden z moich pierwszych zębatych, złowionych w rzece. :mrgreen: Obie rybki wzięły na Jaxon'owskie podróby obrotówek Meppsa, w rozmiarze 2. Okoń - Mepps Comet, Szczupły - Mepps Black Fury. :grin:

oko26cm.jpg

szczupak56cmd.jpg

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.