Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No to super Panowie ze łapiecie rybki i wypuszczacie :mrgreen: ,a jak wygląda sytuacja u Was z drapieżnikami?..U mnie na moim odcinku coś cienko,rok temu o tej samej porze było dużo lepiej...Jestem zajawiony polowaniem na sandacza,tutaj koło Płaszowa..Czy jest któryś z kolegów chętny na wspólny wypad w pogoni za mętnookim?..Może ktoś mnie poduczy bardziej w łapaniu metodą spinningową tej ryby..Chętnie wybiorę się z kimś na wspólne wędkowanie..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jakoś nie chce na spinning ( choć ostatnio bardziej go preferuje od muchy) , ale łowię na trupka i żywca ale brań brak. Podobno ludzie łowią , ale w moim otoczeniu zero efektów. A to jest juz mój chyba 5 albo 6 wyjazd za drapieżnikiem i wszystkie bez najmniejszego brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest nieciekawie z rybą. Od maja złapałem dwa sumy i kilka okoni. Zero szczupaka i zero sandacza. Czytam opisy kolegów z nad Odry i Bugu i łowią. Każdą rybę właściwie. Co się dzieje ?

Tak realnie. Są przecież dobre warunki dla ryb, presja nie oszukujmy się nie jest wcale taka nadzwyczajna ( ile jest miejsc zupełnie niedostepnych dla wędkarzy? Gdzie ani nie dojdziesz ani nie dojedziesz? ) Nie wierzę że ta ryba nagle zniknęła.

Dziś byłem na przeciwko Przegorzał za sandaczem, potem po drugiej stronie ponizej stopnia wodnego na główkach. Zero. Dopiero Kryspinów mnie uspokoił i złowiłem małego szczupaka.

Nie poddawajmy się wszak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wody okręgu Kraków to katastrofa!!!

ja już kolejny raz o kiju powracam zero kontaktu z rybą..

Gdyby nie napotkani nad wodą i też stwierdzenia jak ja ,,, to uznał bym że nie potrafię łapać...

Nawet na brzegach 3 drobiazg się nie uczepił... byłem na Podgórkach tam też nawet nie dotknęło..

w tamtym roku największy sandaczyk z wisły to 40 cm...

Na moim danym łowiku "Rzeka Wieprz" i "Wisła, starorzecza chyba nigdy nie wróciłem o kiju... a w tamtych stronach ni kill to nikt nie stosuje.. chyba złów i weź... i ryba była i jest nadal... a tu....lipa... może na jesień się ruszy .... zobaczymy.. na szczęście przyjemność jest nad tą wodą pochodzić... z kolegami po kiju porozmawiać :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnie wypady na Wisłę nie są takie jak oczekiwania, jeden boleń 50 cm złapany do tej pory a tak to bez klenia, chociaż bolenie się pokazują, lecz ciężko je złapać, ostatnio namierzyłem taką 60, rzucałem każdą odpowiednią przynętą do niego, nie spłoszyłem go a on bił dalej po drobnicy tylko efektywne widowisko można było zauważyć. Nie wiem co się dzieje z kleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Biedronce trzy puszki kukurydzy. Podsypię ze dwa dni i spróbuje spławika. Zobaczymy...

trzy puszki kukurydzy ??? jak chcesz łowic duże ryby na Wiśle to kup trzy wiadra po 15kg i syp przez tydzien lub dwa to będziesz łowił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... w zeszłym roku zadziałało :) To nie muszą być duże ryby. Jak się łowi raz w roku na spławik to nawet płotka cieszy.

Szanuje ludzi którzy rozkładają te wszystkie wiadra, stelaże, mieszają, nawilżają, mają ktapultę, ponton, radar, system do systemu do gruntowania, namiot, garaż i ciężarówkę ale...

Kto by mi kazał ? :)

Wychowałem się na słoiku z makaronem gwiazdki i spławiku z korka od butelki i tak mi już zostało. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wody okręgu Kraków to katastrofa!!!

ja już kolejny raz o kiju powracam zero kontaktu z rybą..

[...] może na jesień się ruszy .... zobaczymy[...])

Zeszłoroczna jesień była bardzo marna jeśli chodzi o sandacza. Niestety jest problem z tą rybą. Ja w tym roku na razie tylko klenie łowiłem na wiśle i bodajże jednego bolenia.

Oby nadeszły lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam w zeszłą jesień nie było źle... sandacze i szczupłe gryzły... wielkością może nie grzeszyły ale były, i były też większe ale niestety wygrywały....

W tym z braku czasu byłem dopiero dwa razy na Wiśle i dwa razy baaardzo niekorzystne warunki. Był ktoś może w ostatnim czas i mógłby napisać jak woda wygląda??

Może dziś wieczorem się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam w zeszłą jesień nie było źle... sandacze i szczupłe gryzły... wielkością może nie grzeszyły ale były, i były też większe ale niestety wygrywały....

W tym z braku czasu byłem dopiero dwa razy na Wiśle i dwa razy baaardzo niekorzystne warunki. Był ktoś może w ostatnim czas i mógłby napisać jak woda wygląda??

Może dziś wieczorem się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiśle gryzły? Ciekawe. W śród moich znajomych to była klapa a nie jesień :lol:

Wracając do teraźniejszości woda teraz bardzo fajna jest. Trochę podwyższona, przejrzystość dobra. Tak to wygląda w dół od Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i dziś Wisełka nie dała mi się pobawić.....

Najpierw prawie dwie godziny w korku - trasa którą rano się pokonuje w 15 minut, a następnie tony zielska niesione wodą.... masakra..... :shock:

Jakieś bolenie w tym zielsku biły ale nie było szans poprowadzić przynęty bez zaczepienia o jakąś zieleń.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do łowiących na Przewozie - od którego miejsca łowienie jest dozwolone?

Prawy brzeg są dwie tablice, jedna jakieś 20 metrów poniżej progu i druga przy samym ujściu rzeczki (nie da się do niej podejść)

Na lewym brzegu jest tablica (mniej więcej dokładnie pomiędzy tymi na prawym brzegu)

Dawniej można było wędkować tuż poniżej progu (nie łowiłem tam z 10 lat) a teraz ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po spławiku :) Za późno sie wybrałem bo od 8 do 9 brania były a po 9 jak nożem uciął.

Brak wprawy spowodował że spaprałem 3 brania, wyjąłem karasia 35 cm i małego jazia. Na druga wędke z robakiem okonie miedzy 15 a 20 cm brały co 10 minut. W sumie bardzo fajna zabawa ale wracam do spiningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do łowiących na Przewozie - od którego miejsca łowienie jest dozwolone?

Prawy brzeg są dwie tablice, jedna jakieś 20 metrów poniżej progu i druga przy samym ujściu rzeczki (nie da się do niej podejść)

Na lewym brzegu jest tablica (mniej więcej dokładnie pomiędzy tymi na prawym brzegu)

Dawniej można było wędkować tuż poniżej progu (nie łowiłem tam z 10 lat) a teraz ????

Przepraszam ale się kulnę, bo rzeczywiście to już się zrobiła komedia z tymi przepisami na Przewozie ;D. Dokładnie sytuacja wygląda tak:

1. Od 1 stycznia do 30 kwietnia możesz łowić tylko poniżej tablicy przy ujściu Drwinki.

2. W pozostałym okresie poniżej tej tablicy 20m od progu. ALE!:

3. Można łowić poniżej linii skośnej przechodzącej przez tablicę 20m od progu i przez tablicę na drugim brzegu (tej pomiędzy tymi dwoma).

Były jaja jak przyszedł Sz. P Strażnik i chciał wlepić mandat, bo się rzucało prostopadle do tablicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davly - dzięki za wyjaśnienie. Byłem pierwszy raz od ~ 10 lat na Przewozie i .....

porozglądałem się jedynie po okolicy, bo strach było łowić, w koło czerwone tablice, a licho nie śpi.

Nie mam nic przeciwko strażnikom, ba nawet ich wypatruję z wytęsknieniem (wiadomo więcej kontroli mniej kłusownictwa - więcej ryb)

Ale jak to w życiu często bywa - obrywają najmniej winni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.