Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam taki problem, że mam blisko akurat nad Wisłę w okolicach Dąbia i to od strony północnej. Kompletnie nie wiem, gdzie szukać ryb na spinning. Bo mając główki, opaski, przelewy już bardziej bym wiedział gdzie posyłać wobka, przynajmniej teoretycznie :) Choć przyznam, że jak po ciężkich próbach znalazłem stanowisko sandaczy, to miałem kontakt co wypad, nie były to sztuki miarowe, ale zabawa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Dziś po południu wyskoczyłem za okoniem. Garbuski ładnie gryzły i dwie godziny udało się złowić ok. 20 ryb. 4 sztuki w okolicach 30-33cm. Do tego 1 mały sandaczyk, a w ostatnim rzucie branie suma. Na wędce do 10g nie mogłem go nawet podnieść z dna i po 15min zerwałem plecionke. 

DSC_0156.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed pracą wyskoczyłem na chwilę porzucać. Nad wodą ciężkie warunki, opadająca woda i duży wiatr. Brania praktycznie niewidoczne, ale kilka sztuk udało się wydłubać. Słabe brania okonie nadrabiały rozmiarami, trafił się ten mały kleń. 

DSC_0158.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczyłem nad Wisłę z gruntówkami. Łowiłem od 12 do 17. Na początku skubała sama drobnica, ale po 2 godzinach w zanęte weszły większe rybki. Złowiłem 5 leszczy, z tego 2 sztuki ponad 50cm, 3 klenie w okolicach wymiaru i 2 małe karpiki. Szkoda mi klenia, który wypiął się przy samym podbieraku, dawno takiej kluski nie widziałem. Miał na pewno ponad 50cm. Jak to mówią, największe ryby zawsze zostają w wodzie :)

DSC_0159.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bumtarara napisał:

Dzisiaj wyskoczyłem nad Wisłę z gruntówkami. Łowiłem od 12 do 17. Na początku skubała sama drobnica, ale po 2 godzinach w zanęte weszły większe rybki. Złowiłem 5 leszczy, z tego 2 sztuki ponad 50cm, 3 klenie w okolicach wymiaru i 2 małe karpiki. Szkoda mi klenia, który wypiął się przy samym podbieraku, dawno takiej kluski nie widziałem. Miał na pewno ponad 50cm. Jak to mówią, największe ryby zawsze zostają w wodzie :)

 

 

Być moze to ten Kleń. Dziś wyjety z Wisły:) 54 cm.

20160519_180336.jpg

20160519_180344.jpg

20160519_180409.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 5 do 12 wypad z feederami. Ładnie brały leszcze, złowiłem chyba z 15 sztuk. Dziś nie było większych sztuk, brały same średniaki 30-40cm. Na koniec złowiłem małą brzanę, a jej starsza koleżanka poszła z przyponem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje pięknych ryb. Ja w tym roku tylko raz ze spinem byłem i efektów zero. Niestety tyle pracy. Jednak zainspirowaliście mnie i przyniosłem sobie sprzęt z garażu. Powiążę sobie przypony itp a w tym tygodniu na pewno wyskoczę na Wisełkę. Mam pytanie jaką żyłkę główną stosujecie do gruntu, a jaką na przypony? Mam koszyczki zanętowe 50 g,- czy takie są ok na tę siłę prądu? Dodam, że wróciłem do wędkowania po wielu latach i wcześniej w zasadzie na stojących wodach łowiłem, stąd mój brak doświadczenia z królową rzek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macbull napisał:

Gratulacje pięknych ryb. Ja w tym roku tylko raz ze spinem byłem i efektów zero. Niestety tyle pracy. Jednak zainspirowaliście mnie i przyniosłem sobie sprzęt z garażu. Powiążę sobie przypony itp a w tym tygodniu na pewno wyskoczę na Wisełkę. Mam pytanie jaką żyłkę główną stosujecie do gruntu, a jaką na przypony? Mam koszyczki zanętowe 50 g,- czy takie są ok na tę siłę prądu? Dodam, że wróciłem do wędkowania po wielu latach i wcześniej w zasadzie na stojących wodach łowiłem, stąd mój brak doświadczenia z królową rzek :-)

Hej, jesli chodzi o koszyczki na Wisle to stosuje 80-150gr w zaleznosci od miejsca no i jednak wedki, bo jeden feeder mam typowy na wody stojace i wiekszym koszyczkiem niz 80gr strach rzucac, druga wedka to juz CW. 210gr,  Lzejsze zestawy bedzie ci sciagac, nie polapiesz chyba ze w jakiejs spokojnej zatoczce ze wstecznym nurtem. Zylka coz w moim przypadku glowna 16-20, przypony 10-14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morelowy, po prostu w maju mam dużo czasu, żeby się dobrać do rybek :) wczoraj wieczorem byłem i było bardzo słabo, kilka małych krąpi. 

Macbull, wszystko zależy gdzie będziesz łowić. Ja w centrum używam gramatury od 20g do 50g. 

Lukasz11, ja bym się bał rzucać 150g koszykiem z towarem na żyłce głównej 0,16 czy nawet 0,20, jak dla mnie trochę samobójstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.