Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
48 minut temu, ziogibom napisał:

Od nie dawna wędkuje w Krakowie, do tej pory przetestowałem Rudawę i Prądnik, chciałbym się wybrać na Wisłę ze spinningiem, mógłby ktoś polecić jakieś miejscówki albo rejony mniej więcej gdzie warto próbować?

Zależy na jakie ryby chcesz się nastawić B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.04.2016 o 12:32, Elast93 napisał:

Zależy na jakie ryby chcesz się nastawić B)

Raczej nie nastawiam się na jeden gatunek ryb, na pewno jak się skończą okresy ochronne na szuczpaki i sandacze chciałbym się za nimi pouganiać. Na ten moment klenie może okonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo okonia jest na podgórkach tynieckich na górnym starorzeczu "no kill", podobnie jak sandaczy.

Jeśli chodzi o Wisłę w głównym biegu, piękne klenie są poniżej stopnia wodnego przewóz ( kolega ubiegłego lata trafił 55 cm na boleniowy wobler :D ), możesz próbować również na wysokości Przylasku Rusieckiego też są klenie/świnki/bolenie/okonie/szczupaki i sumy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pod wieczór wyskoczyłem nad Wisłę. Dla odmiany postanowiłem połowić na przepływankę. Warunki były dosyć ciężkie, podwyższona woda i do tego wiatr z nurtem. W pierwszym miejscu brały same ukleje i po kilkunastu sztukach stwierdziłem, że trzeba zmienić miejsce. Poszedłem w górę rzeki i na drugim miejscu było dużo lepiej. Udało mi się zaliczyć w sumie 8 gatunków ryb, były płocie, wzdręgi, klenie, jazie, ukleje, kiełbiki i po jednej sztuce jazgarza i karasia :D Ryby nie były może rekordowe, ale frajda była, brania były praktycznie w każdym przepuszczeniu zestawu. Największe sztuki zaczęły się pokazywać jak zaczęło robić się ciemno. W ostatnim rzucie spiąłem jakąś dużą rybę, chyba jazia. Żałuję, że nie miałem ze sobą świetlików, bo zostałbym jeszczę z godzinę. Kilka największych rybek: 

DSC_0141.JPG

DSC_0142.JPG

DSC_0143.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bumtarara napisał:

Dzisiaj pod wieczór wyskoczyłem nad Wisłę. Dla odmiany postanowiłem połowić na przepływankę. Warunki były dosyć ciężkie, podwyższona woda i do tego wiatr z nurtem. W pierwszym miejscu brały same ukleje i po kilkunastu sztukach stwierdziłem, że trzeba zmienić miejsce. Poszedłem w górę rzeki i na drugim miejscu było dużo lepiej. Udało mi się zaliczyć w sumie 8 gatunków ryb, były płocie, wzdręgi, klenie, jazie, ukleje, kiełbiki i po jednej sztuce jazgarza i karasia :D Ryby nie były może rekordowe, ale frajda była, brania były praktycznie w każdym przepuszczeniu zestawu. Największe sztuki zaczęły się pokazywać jak zaczęło robić się ciemno. W ostatnim rzucie spiąłem jakąś dużą rybę, chyba jazia. Żałuję, że nie miałem ze sobą świetlików, bo zostałbym jeszczę z godzinę. Kilka największych rybek:

Brawo! Rzeczywiście super zabawa. Ja miałem dzisiaj trzy godzinki wolne ale niestety naprawiałem wersalkę i wszystko na próżno, bo uniwersalny podnośnik do niej okazał się nieuniwersalny a takich samych nie mieli. Zmarnowałem kilka godzin na jeżdżeniu i przykręcaniu al mogło być tak pięknie :-) NIech zgadnę, byłeś gdzieś na prawo od ujścia Rudawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak patrzę i aż poszedłbym nad wisłę ze spinningiem na białoryb z microjigami, ale pewnie jak zwykle okazałoby się, że rzucałbym przez kilka godzin z zerowym efektem ;) Jakoś kompletnie nie potrafię w ten sposób łowić na tej rzece. Jakieś ogólne wskazówki? Głęboko / płytko, daleko, blisko od brzegu, w nurcie czy jakieś zatoczki etc. Cokolwiek, bo strasznie się przez te niewypały zraziłem do łowienia na wiśle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie potrafie się odnaleźć z delikatnym spiningiem na Wiśle :D Łowiłem gdzieś na 7-8 metrze, na końcu pierwszego stoku. Głębokość to około 2 metrów i równy nurt. Dzisiaj tak wiało, że nie miałbyś szans z delikatnym spinningiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki popołudniowy wypad na W3 w celu sprawdzenia co w wodzie piszczy.... Wrzuciłem wszystko co miałem iiiiiiiiiiiii...... NIC ! :D Patrze na lewo - wędkarz wyciąga rybkę :)... Po chwili słyszę za plecami: przepraszam mogę prosić o pstrykniecie fotki - Jasne :) kolejny wędkarz kolejna ryba - Rybson. Kleniozaur - 54 Cm- Gratuluje łowcy.

Wymiana doświadczeń z kolejnym wędkarzem - No działo się dziś. Nie było ryb - ale i tak jest zay****cie :)

W Weekend walczymy dalej - Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara to miałeś pikną zabawę. Tyle lat tu żyje a jeszcze nigdy nie łowiłem na spławik na Wiśle... l ;D
Może czas zacząć tylko jakoś trzeba by było miejsce znaleźć jakieś spokojne bez tłumów bo jakoś mi to nie odpowiada za bardzo ;)
Co do spina na Wiśle to lekki tak ale tylko pod klenia jazia, a tak to ciężko albo sprint za bolkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu wybrałem się ponownie. Łowiłem od 16 do 20. Brań sporo, w większości drobny kleń. Złowiłem ich chyba z 15, niestety żaden nie przekroczył 30cm. Oprócz tego kilka płoci, w tym dwie sztuki 33 i 31cm, 2 małe jazie oraz duża niespodzianka, czyli brzana w okolicach wymiaru :) dawno nie złowiłem tej ryby, fajnie że występuje na miejskim odcinku. Oprócz tego trafił mi się taki cudok, chyba mieszaniec płocia i leszcza, ale nie mam pewności. DSC_0148.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na przepływankę. Łowiłem na pinke i kukurydze, ale robaki były skuteczniejsze. Powiem Ci, że niedaleko kręciło się dwóch spinningistów, z tego co wiem mieli jednego okonia. Co ciekawe, jak szedłem na miejscówkę spotkałem wędkarza. Pokazywał mi zdjęcie płoci sprzed kilku dni: 1,20kg :o mówił, że tego dnia złowił 3 takie sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.