Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Warta ( Poznan, Śrem, Puszczykowo, ) oraz jeziora


Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyszlym tygodniu bede w okolicy Poznania ( Piechanin ) i chcialbym potrenowac na Wielkopolskich łowiskach, ze wzgledu na potrzeby wyprawy ( przynety, zanety itd ) pierwszy dzien spedze napewno w Poznaniu na Warcie ( Beton )

Moje pytanie do was czy zna ktos spokojniesze oraz przyjazniejsze odcinki wolne od cywilizacji w okolicy. Codziennie dojezdzac 80 km w dwie strony ( Poznan ) nie ma sensu, dlatego szukam jakis ciekawych miejscowek w Sremie, Puszczykowie te miejscowosci napewno kojaze chocby z zawodow wedkarskich.

Bede wedkowala tyczka wiec plytsze niz 1,5m odcinki nie wchodza w gre.

Rowniez chetnie wybralabym sie nad jakies Jezioro z mozliwoscia Treningu ( odleglosciowka )

Prosilabym o Pomoc miejscowych wedkarzy w wyborze kilku ciekawych miejscowek, najlepiej z mozliwoscia dojazdu nad samo lowisko ( ilosc sprzetu :oops: ) oraz musi to byc woda PZW badz lowisko komercyjne.

Mapa

Ps: Prosze wszelkie komentarze nie zwiazane z tematem zachowac dla siebie.

Nie wyluczam wspolnego wedkowania, treningu.

Pozdrawiam SerdecznieMapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak już piszesz o Puszczykowie... To do Mosiny masz BARDZO blisko a z Mosiny do Rogalinka i tam jest most nad Wartą... Można zjechać aż do samej rzeki, wygodnie, dużo miejsca. Albo od strony kanału Mosińskiego. Wydaje mi się, że to dobre miejscówki do treningu chociaż uciąg wody może być spory. Przyznam szczerze, że spławika tam nie moczyłem, tylko spining i na niego leszcz 2,56 kg :P więc ryba na bank jest :)

Popatrz na maps google bo ze mnie taka "tempa szczaua", że nie wiem jak wkleić link :mrgreen:

BTW - koleżanka z Bydgoszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Centrum Polski :)

Co do samej wody, czy napewno mozna zjechac nad sam brzeg?

Pisałam do Okregu PZW Poznan i dostalam odpowiedz ze jesli trenuje przed GP Polski mam taka mozliowsc, zezwolen rowniez nie ma dla osob z poza okregu ( Ale to było pytanie dot. Poznania miedzy mostami w centrum)

Duzy uciag? Jak mam rozumiec pojecie duzego uciagu :)?

Wydaje mi sie za najwiekszyy jest w Poznaniu na betonach gdzie woda zasuwa rowno.

Posiadasz moze jakies zdjecia itd jak to wszystko wyglada itd ?

Czekam na inne ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mapy.google.pl/maps/ms?gl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&source=embed&msa=0&msid=105007568143393540555.00045a520ef0be5691b18

powyżej link... powinien działać :) masz tam jedyny most na rzece, zbliżenie można tez niezłe zrobić. Generalnie na całej długości Warty od Poznania w kierunku Rogalinka jest fajnie. Np, miejscowość Wiórek - też polecam. Blisko Poznania - nawet chyba jest specjalny parking dla wędkarzy :D

Jeziora... Jezioro Kierskie: dużo płoci (podobno), dużo miejsc - znajdziesz informacje na forum bez problemu

Sorry za pytanie skąd, ale jestem pewnej Pani "Frugo" krewny, zbieżność imion. Więc spoko, mea culpa :)

PS - na tej mapie też jest Wiórek - tam gdzie w górze po prawej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę pewno przejeżdżał przez Wartę jadąc nad jezioro Stęszewsko Kołatkowskie koło Tuczna... Daj namiary na e-mail to prześlę Tobie zdjęcia wody prosto z terenu (ale przy wyjściu Warty z miasta, czyli przed Koziegłowami) i policzę jak zapitala... ok ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktos spokojniesze oraz przyjazniejsze odcinki wolne od cywilizacji w okolicy

Bywam w miarę często na warcie w okolicy Młodzikowa, Kępa Wielka można tam znaleźć miejsce bezludne. Nic wielkiego tam nie połowiłem, ale ja jadę nad wodę dla przyjemności. Jak koleżanka będzie w okolicy to bardzo chętnie popatrzyłbym jak wygląda łowienie tyczką z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktos spokojniesze oraz przyjazniejsze odcinki wolne od cywilizacji w okolicy

Bywam w miarę często na warcie w okolicy Młodzikowa, Kępa Wielka można tam znaleźć miejsce bezludne. Nic wielkiego tam nie połowiłem, ale ja jadę nad wodę dla przyjemności. Jak koleżanka będzie w okolicy to bardzo chętnie popatrzyłbym jak wygląda łowienie tyczką z bliska.

ja też ;)

Witam

Nad woda bedziemy od Poniedziałku przez caly tydzien, codzienny wyjazd z Piechanina ( Rodzina ), do tej pory wytypowalismy kilka miejscowek na ktorych chcemy łowic, sa to miedzy innymi odcinki:

- Puszczykowo

- Śrem

- Mosina

Metoda wedkowania, bacik, feeder, tyczka

Gdyby ktos z miejscowych polecil jakas fajna wode stojaca ( wieksze rybki ) chetnie wybierzemy sie z odleglosciowkami.

W pierwszym dniu mozliwe ze zostaniemy w Centrum Poznania poniewaz musimy zaopatrzyc sie w przynety, dodatkowy sprzet itd ( Leszcz.pl)

Gdyby ktos mial ochote na wspolne wedkowanie, zapraszam serdecznie.

Wiecej informacji na PW. Przewodnik zawsze sie przyda, w miedzy czasie grill itd

Pozdrawiam i do zobaczenia nad woda.

Zna ktos okoliczne sklepy wedkarskie, co 2 dni jezdzic po przynety do Poznania ( 80 km w dwie strony ) mi sie nie widzi dlatego pytanie do was czy gdzie w okolicy Piechanin mozna kupic pinke, grube kolorowe robaki, ew jakies zanety, doadtki itd cos ala Leszcz.pl wieksza ilosc przynet w taka pogode to marny pomysl poniewaz wiekszosc po 2 dniach bedzie nie od uzytku a na caly dzien lowienia potrafie nawet 3 litry wrzucic przy dobrym zerowaniu rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z łowisk komercyjnych stojących - pod matcha polecam iwno (25zł/doba)- staw deszczownia - głownie dla tego, że wygląda naturalnie z karpiem (głównie takie ~2000pt ale parę kolosów pływa) i masą karasia, mniejszego amura - jest dość płytkie ale w razie naprawdę kiepskiego żerowania da rade podłubać leszczyki i płotki z tyczki, normalnie to

da się połapać ok 10-20kg/tura (głownie na karasiu 300-1000pt) - tylko trochę daleko i dojazd tylko do parkingu nad wodą - dalsze stanowiska wymagają syst. transportowego (zbiornik z wyspą) - gdzieś na leszczu była kiedyś relacja z zawodów też

link: http://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+434&daddr=piechanin&hl=pl&ll=52.402275,17.272031&spn=0.009871,0.022402&sll=52.404311,17.277009&sspn=0.004935,0.011201&geocode=FQqkHwMdbp0HAQ%3BFfLnGwMdlGf_ACn3hg2AhbIFRzHIkybJ6MKHqw&t=h&mra=dme&mrsp=0&sz=17&z=16

z łowisk pzw o.poznań - ciekawa jest żwirownia w Batorowie - mało sportowe (wielkość) za to ciekawe bo dość trudne technicznie łowisko z kapryśna rybą i przyzwoitymi bonusami ,karp do 15k, sporo kroczka (o ile od 2miesięcy nie wyłowili) lin, trochę karasia i ratunkowa płoć,okoń. Silna presja wędkarska w weekendy, za to dojazd do wszystkich stanowisk dogodny (zbiornik w kształcie trapezu) (powstał z połączenia 2 wyrobisk - w północnej części jest głębiej) . Bywa różnie - czasem nawet ciężko pod tyczkę ściągnąć cokolwiek i trzeba matchem "dłubać" drobiazg (wyniki 1.5-3kg/tura) czasem karpk jak w amoku i najefektywniej mocnym floatem z żyłką 0.20 i szybki siłowy hol (karpik przedział 500-2500 i karaś do 1000 - wyniki ponad 15k/tura , )

link: http://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=piechanin&hl=pl&sll=52.418577,16.724024&sspn=0.004934,0.011201&geocode=FaHTHwMd9i__AA%3BFfLnGwMdlGf_ACn3hg2AhbIFRzHIkybJ6MKHqw&t=h&mra=ls&z=11

jak znajdę więcej czasu to jeszcze napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dzekuje za odpowiedz.

Niestety to jest dla mnie za daleko aby tak codziennie sobie jezdzic :)

Do Warty w Śremie mam 20 km wiec w tych granicach szukam jakiegos lowiska.

No chyba ze naprawde ciekawa woda to mozna gdzies sie udac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe miejsca na Warcie sa w okolicy wsi Wiórek. Gdybys chciala tam polowic zapytaj miejscowych o Droge dla Wedkarzy. Prowadzi ona do wielu stanowisk nad brzegiem Warty.

Kolega juz wspominal o Warcie w okolicy mostu Mosina-Rogalinek. Mozna tam dojechac nad sama wode.

Jest jeszcze ciekawy odcinek Warty w Radzewicach. Jest to obszar starego portu rzecznego z rozlewiskami i łachami. Tylko nie we wszystkich miejscach tam mozna lowic, czesc terenu jest obszarem chronionym. Ktos, kto zna ten teren musialby Ci lepiej wytlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

pytanie mam. Planuję na początku września wybrać się z kolegą na 3 dni pod namiot gdzieś nad wodę (totalnie nie wiemy gdzie, ale zdecydowaliśmy się wstępnie na Strykowo lub Wartę). Można legalnie przyjechać nad rzekę, rozbić namiot, przesiadywać tam 3 dni i łowić przy tym? Trzeba mieć jakieś zezwolenia? Nad jeziorem musi to być miejsce campingowe czy coś? Chodzi mi o kwestie prawne. A jak ktoś zna jakieś fajne miejsce na taką wyprawę to byłbym wdzięczny +- 50km od Poznania. Płacenie za wędkowanie raczej odpada, chyba że niewielka kwota, czyli wody PZW nas interesują. I żeby nie było tam dużej presji, najlepiej jakby w pobliżu nikt się nie kręcił przez te pare dni :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W innym watku pisałem ze nad Wartą w Bąblinie i Kiszewku są fajne miejsca na wędkowanie i takie wypady. Są tam miejsca gdzie wedkarze przez kilka miesiecy koczuja w przyczepach campingowych wiec raczej nikt problemu wam robic nie bedzie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kyrtap, dzięki za radę, jednak zdecydowaliśmy się pojechać pod namiot na Zalew Radzyny, swoją drogą niedaleko Twojej miejscowości :grin: Jest tam węgorz, sandacz? Planujemy w nocy wywalać zestawy na drapieżnika, w dzień poławiać białoryb z gruntu, a jak będzie siła to pobawić się bacikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.