Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na głęboki zarośniety staw na karpia ew. leszcza!


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Dudi a gdzie ten staw ?

Teraz proponuję na karpia zapachy śmierdzące a że staw jest zarośnięty to bardzo dużo tego zapachu. Pastewną kukurydzę pogotuj 15 minut i zostaw w garku do całkowitego ostygnięcia. Następnie przypraw to zapachem ochotki lub kałamarnicy, tylko solidnie i nęć.

Karpie napewno wejdą :)

Na hak kulka z dopalaczem, mi sprawdza się skopex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam nie łowiłem ale będę bo mój kolega tylko tam jeździ i ciągnie karpie. Tak że napewno tam się wybierzemy :) Narazie mam staw pod domem i nie chcę generować kosztów.

Chwalił mi się że w tym roku pociągnoł tam już około 300 karpi ale ile w tym prawdy to nie wiem.

A za tego koguta to powiem Ci że on łowi na kulki ( te najtańsze) i nęci kulkami. Łowi tylko z lotu bo o systematycznym nęceniu nie ma mowy ze względu na odległość (stabłowice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś nie wieże w te 300 karpi :/ Jak ja tam czesto jeżdze i widze jak ludzie łowią to i tak ja mam niezłe wyniki.

Ale ogólnie staw jest ciężki bo cholernie głęboki. Choć wreszcie poznałem ten staw.

A gdzie ty łowisz ?? moze kiedys wpadłbym do ciebie na Karpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mu jakoś nie wierzę bo przeliczająć że jest tam raz w tygodniu to musiał by niezłą ilość ciągnąć.

Tak pocichu powiem Ci że łowię na stawie w Gosławicach, obok którego mieszkam :)

Tak że jak masz ochotę to zapraszam na karpie (chętnie się podzielę) a jestem na stawie codziennie wieczorem :)

Gdybyś był to szukaj wędkarza z czerwonym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!

to napiszecie w koncu jakie te zanety stosowac?? i czy mozna dodawac duzo coco-belge czy niezepsuje to zanety i podobnie z atraktorami. Najbardziej interesuje mnie skuteczna zaneta na leszcza ktory plywa sobie w wyrobisku pozwirowym. POMOŻCIE

post-1146-14544971215023_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi nie będe ci pisał o bazach i dodatkach np .coco-belge czy jakoś tak bo jak chcesz łapac drobnice to wystarczy pinka i prosta sklepowa zanęta .Natomiast jeśli ci podpasuje mój sposób na szybkie zanęcenie leszcza i karpia to musisz zakupić tak

10op. makaronu kolanka-ok. 5kg ok 12-15pln

1op. oleju 0,5l ok 4pln

1op.melasy o,5l ok 8-12pln

1op zapachu tzw.Booster 0,25l ok 14pln -wanilia -lub podobny lub to co jest używane .

ok 5kg kulek zanętowych jest to co prawda wersja drosza ale mało kłopotliwa ,kulki fi 16. ceny nie podaje bo są rużne i jak kogo stać.

Pierwszy dzieni do wody zanęcasz 2 opakowania makaronu kolanka ,drugi dzieni taksamo ale otaej samej godzinie na trzeci dzieni nęcisz 2op. makaronu plus ok0,5kg kulek na czwarty już 1op.makaronu i 1kg kulek na piąty dzieni przerwa nie nęcisz nic

na szusty dzieni można wędkowac ale przed wędkowaniem do wody garści kulek i makaronu.Jeśli po dwóch tygodniach nie masz brani to wybrałeś złe miejsce i zmieniasz miejscówke i od nowa ,dlatego jak zaczniesz nęcić to dobrze się zastanów bo błędy kosztują ,najczęstrzymi błędami wędkarzy w nęceniu jest zły wybór miejsca.

Za ok 2tygodni relacja czy trafiłem w miejsce czy moje wysiłki poszły na marne.

Przygotowanie makaronu jest bardzo proste ,makaron wsypujemy do garnka i zalewamy wrzątkiem po ok. 15-30 sekundach odcedzamy i przesypujemy do woreczka foliowego,

do makaronu dodajemy na 2opakowania 2 łyżki stołowe oleju 2 łyżki melasy i 1 łyżke bostera.Wszystko szczelnie zamykamy i dobrze mieszamy i pod kocyk na ok .30 minut po tym czasie makaron jest gotowy do nęcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Narazie niestety brak czasu na ryby bo meczy mnie "kampania wrzesniowa" :D

Ale moze sie wybiore za jakis tydzien.

A co do miejsca - to juz chyba znalazłem odpowiednie - przynajmniej tam juz miałęm ładnego karpia i jakiś Leszcz sie skusił.

Choc z drugiej strony strasznie mnie na Sandała kusi :D no ale jak wypróbuje to dam znać.

Ale najgorsze ze ciężko namieżyć tam spławiające sie Karpie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak karpie bardzo rzadko się spławiają ,ale nieraz można to zauważyć ,dodam że jesienią właśnie szukam je głęboko i co bardzo ważne na twardym dnie .Co do sandałków to opinie są podzielone ,jedni mówią że bierze inni że nie ,w najbliszy wekend to sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.