Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Temperatura podczas łowienia


GiVesFisH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam takie małe zapytanie. Czy temperatura ma duży wpływ na żerowanie okoni i szczupaków? Jak było zimno w ostatni weekend dostałem 9 szczupaków i ponad 50okoni(nie takich po 20cm tylko konkretów) teraz jak się ociepliło, dzisiaj spłynąłem z jeziora o kiju. Czy jak się ochłodzi znowu będą lepsze brania? Czy to prawda, że jeśli okoń już ma w sobie ikrę to trzeba łowić na mniejsze przynęty, ponieważ jak zobaczy dużą to nie będzie atakował(będzie wypchany ikrą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy to prawda, że jeśli okoń już ma w sobie ikrę to trzeba łowić na mniejsze przynęty, ponieważ jak zobaczy dużą to nie będzie atakował(będzie wypchany ikrą)?

Kiedy okon ma w sobie ikre trzeba skladac graty i wracac do domu, czas na lowienie przyjdzie kiedy skonczy sie tarlo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy równie dobrze możnaby nie wychodzic na lód, bo wtedy większośc okoni jest już z ikrą.

Sezon podlodowy zaczyna sie kilka miesiecy przed tarlem i mozna sobie podarowac kilka tygodni na koniec sezonu. Okonie maja tarlo w kwietniu. Najprosciej jest jednak narzekac ze nie ma ryb i kiedys bylo lepiej. Wielu wedkarzy musi zmienic swoj sposob myslenia, zamiast narzekac nie przeszkadzac rybom w tarle i nie zabierac duzych okazow.

Kilka razy zdarzylo mi sie zlowic leszcza albo ploc z wysypka tarlowa. Wyobraz sobie ze skladam graty i wracam do domu. Za kilka tygodni tez beda braly, nawet lepiej bo beda po tarle i musza odzyskac sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okonie trą się marzec-kwiecień, zależy czy jest długa zima. W marcu tak czy siak nie wchodzę już na lód bo nie jestem kamikadze, a i tak najlepsze okonie łowię na pierwszym lodzie, na ostatnim siadam za płocią i leszczem, co nie znaczy, że nie trafiają mi się okonie. Mam wtedy zmienic nęconą przez tydzień miejscówkę i iśc w pustą toń bo złowiłem okonia ?? Po prostu go wypuszczam i łowię dalej, tak samo jak robie z resztą okoni, które łowie, za bardzo lubie łowic duże garbusy, żeby je kłaśc na patelni. I nie zrezygnuje z polowania na nie w zime, bo przez miesiąc trafiam więcej 40+ niż przez cały sezon letnio-jesienny. Ja też nie łowię ryb, które się trą, szlag mnie trafia jak widze kilogramowego garbusa pełnego ikry zamarzającego na lodzie, ale na pierwszym lodzie nigdy nie odmówie sobie tego polowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja np cale lato obserwuje jazie przy płytkiej śluzie gdzie woda z jednego zbiornika wpada do drugiego taką małą rzeczką kiedy to w czerwcu/lipcu jest ich tam cała masa i to niekóre naprawde duże, potem od sierpnia stopniowo stamtąd uciekają - gdzie nie wiem - ale raczej gdzies glebiej bo od tamtego czasu jak zniknely przy śluzie nie widziałem jazi w zadnym płytkim miejscu przy brzegu a zawsze uwaznie obserwuje co "chodzi" w plytkiej wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous
szczuapki już teraz mają w sobie ikrę, więc co, mam przestać je łowić w październiku???

Wybor nalezy do Ciebie, z tego co pamietam okres ochronny zaczyna sie 1 stycznia. Mozesz je lowic zgodnie z prawem.

chyba zapominacie ze nie ma przymusu zabierania ryb do domu ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko że zwykly michal nie pisze o tym żeby nie zabierać ryb tylko żeby w ogóle nie łowić ich gdy mają w sobie ikrę. Look:

Kiedy okon ma w sobie ikre trzeba skladac graty i wracac do domu, czas na lowienie przyjdzie kiedy skonczy sie tarlo :!:

Zatem pytanie do zwyklego michala - jesienią też odpuszczasz sobie łowienie okoni, szczupaków i sandaczy, dlatego że mają w sobie ikrę?? Ludzie nie dajmy się zwariować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko że zwykly michal nie pisze o tym żeby nie zabierać ryb tylko żeby w ogóle nie łowić ich gdy mają w sobie ikrę. Look:
Kiedy okon ma w sobie ikre trzeba skladac graty i wracac do domu, czas na lowienie przyjdzie kiedy skonczy sie tarlo :!:

Zatem pytanie do zwyklego michala - jesienią też odpuszczasz sobie łowienie okoni, szczupaków i sandaczy, dlatego że mają w sobie ikrę?? Ludzie nie dajmy się zwariować...

Zadaj sobie tyle trudu i przeczytaj caly temat. Jestem przeciwnikiem lowienia na krotko przed tarlem. W przypadku okonia brak jest okresu ochronnego, mozna sobie podarowac lowienie przez kilka tygodni.

Nikt nie kwestionuje okresow ochronnych ale samodzielne myslenie przychodzi z trudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem Ci Twój pierwszy post i teraz to powtórzę:

Kiedy okon ma w sobie ikre trzeba skladac graty i wracac do domu, czas na lowienie przyjdzie kiedy skonczy sie tarlo :!:

Więc nie wmawiaj mi, że napisałeś inaczej.

A co do "samodzielnego myślenia" to oczywiście masz rację i od razu uznaję Cię za mojego guru. Ciebie i pozostałych wędkarzy, którzy wyznaczają normy wędkarskiej etyki na tym forum, komentując osiągnięcia innych wędkarzy tekstami typu: "czy musiałeś zabrać tą rybę", "szkoda że nie wrócił do wody", albo "ale beznadziejne zdjęcie". Po prostu zaczyna mnie to męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Twoim postem rękami i nogami. Niektórzy marnują zdecydowanie dużo czasu i energii na pouczanie innych jak się powinno łowić i obchodzić ze złowionymi rybami. Panowie, zamiast marudzić na forum zróbcie coś żeby łowiło się lepiej, spożytkujcie tą energię na coś pożytecznego, owszem niektóre zdjęcia czy opisy wypraw nie są idealne, ale nie na tym polega forum, żeby uprzykać innym wędkarzom pobyt na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem Ci Twój pierwszy post i teraz to powtórzę:
Kiedy okon ma w sobie ikre trzeba skladac graty i wracac do domu, czas na lowienie przyjdzie kiedy skonczy sie tarlo :!:

Więc nie wmawiaj mi, że napisałeś inaczej.

A co do "samodzielnego myślenia" to oczywiście masz rację i od razu uznaję Cię za mojego guru. Ciebie i pozostałych wędkarzy, którzy wyznaczają normy wędkarskiej etyki na tym forum, komentując osiągnięcia innych wędkarzy tekstami typu: "czy musiałeś zabrać tą rybę", "szkoda że nie wrócił do wody", albo "ale beznadziejne zdjęcie". Po prostu zaczyna mnie to męczyć.

Wkleje Ci kolejnego post, ulatwie sprawe bo mam watpliwosci czy zechcialo Ci sie poszukac. Rozwiniecie tego co cytujesz, wyslane 24.09.2012 o 8:13

Sezon podlodowy zaczyna sie kilka miesiecy przed tarlem i mozna sobie podarowac kilka tygodni na koniec sezonu. Okonie maja tarlo w kwietniu. Najprosciej jest jednak narzekac ze nie ma ryb i kiedys bylo lepiej. Wielu wedkarzy musi zmienic swoj sposob myslenia, zamiast narzekac nie przeszkadzac rybom w tarle i nie zabierac duzych okazow.

Kilka razy zdarzylo mi sie zlowic leszcza albo ploc z wysypka tarlowa. Wyobraz sobie ze skladam graty i wracam do domu. Za kilka tygodni tez beda braly, nawet lepiej bo beda po tarle i musza odzyskac sily.

Nawet przez mysl mi nie przeszlo ze moge wyznaczac normy etyki w jakiejkolwiek dziedzinie. Widze ze masz swoja opinie na moj temat wyrobiona na podstawie jednego zdania ktore uparcie cytujesz. Przedstawiles bogate zrodlo informacji, z pewnoscia masz w rekawie kilka podobnych na moj temat.

Nie pozostaje mi nic innego jak poczuc sie wyroznionym, w koncu jestem Twoim guru. Chetnie poznam liste uzytkownikow z ktorymi dziele sie tym zaszczytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.