Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wobki na późna jesień...


PPucek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Klenia jesienią szukaj w głębszych miejscach, rynny, dołki za wlewami i inne koryta. Czyli tutaj raczej tonące wobki. Fajnie mi się sprawdzały hornety od Salmo oraz Dorado, właśnie tonące, wielkość standardowa 3-4 cm. W zeszłym roku w połowie października, kiedy grzało słoneczko klenie waliły mi też na żuki, którymi smużyłem po powierzchni. Stały pod nawisami krzewów, tam gdzie była spokojna ale głęboka woda. Z tańszych wobków użyj Kenarta, model Hunter. Kolory ? Musisz dostosować je do swojego łowiska i koloru wody w danym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że musze szukać na głębszej wodzie. Pytam gdyż od poczatku tego sezonu nastawilem sie na klenie. Wiosna jak i latem wpadło wiele kleni...czas na jesien.

Mam w swoim pudełku hornety, ale te małe. Szczerze mówiąc w ogole nie sa łowne. Z tego co zauwazyłem patrzac przez polaroidy to ich agresywna praca tylko odstraszała klenie, sporadycznie przyciagła okonia.

PPucek A czy twój zestaw da rade z takim wobaskiem ? Iri do 10g nie podda się szybko naporowi wody na wobka?

Nie bede robil magazynu z wedkami tylko po to zeby załozyc wobka 1g ciezszego niz wczesniej... Wczesniej łowiłem na delikatna wklejankę o której pisano ze nie nadaje sie na klenie, nawet w lekki nurt....jedynie na paprochy. Nic podobnego ! wobki bardzo dobrze było czuć, kazde pukniecie równiez... i ryby bardzo fajnie sie łowiło. Takze to wedzisko miałoby sie nie nadawac ? Bez przesady. Hornetami tymi wiekszymi, ok 3-4cm łowiełem i róznicy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPucek u Ciebie hornetki mogą być nieskuteczne. Wiesz sam, wszystko zależy od wody.

Mam sporo wobków od Gębskiego w pudełku i powiem Ci, że są skuteczniejsze od Salmo. Zawsze sprawdza mi się jesienią kolor czarny, przy czystej wodzie, kiedy biała ryba już tak nie żeruje. Gębale nie są drogie a szczerze mówiąc godne polecenia. Kija nie zmieniaj, jak dobrze Ci leży w ręku a chcesz przynęty niewiele większe zakładać to nie ma sensu wymieniać kija. Będzie dobry. Ja łowię wklejanką do 15 g na różne przynęty spinningowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera pod siebie, przynęty i wodę. Ja nie jestem ani fanem ani przeciwnikiem wklejanek na jazie czy klenia. Może gdybym dostał taką która by obsłużyła moje zachcianki to bym wziął.

Jak możesz to wrzuć fotkę wędki jak zachowuje się pod woblerem takim 4cm ok 4-5g w nurcie. jestem bardzo ciekawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo właśnie miałem zamiar dokupić trochę wobków typowo kleniowych i pewnie to będzie salmo tiny, dorado alaska i może jeszcze coś od huntera.

PPucek piszesz że masz małe hornety i nie zdają egzaminu tzn jaki rozmiar? Ja posiadam 4cm horneta i właśnie zastanawiam się czy nie zamówić czegoś mniejszego.

I powiedzcie mi Panowie jak to jest z tymi wobkami pływającymi tonącymi bo przykładowo taka alaska 2,5 cm czy 3,5 cmschodzi na taką samą głębokość zarówno S jak i F (różnią się tylko wagą). Więc o co kaman bo ja tego nie rozumie :D Czy zatem różnica polega TYLKO na szybkości opadania wobka?

Bo nie wiem czy dobrze rozumiem - zarówno tonące jak i pływające toną więc przy płytkiej rzece nie ma znaczenia czy to będzie S czy F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wrzuć fotkę wędki jak zachowuje się pod woblerem takim 4cm ok 4-5g w nurcie. jestem bardzo ciekawy :wink:

Postaram się zrobić foto jak bedzie ładna pogoda i pojde nad wode.

Lekkie ugięcie szczytówki. To nie jest sztyl od łopaty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny sposób. Klenie skubią przynęte i 80% ryb które łapie zapięte są za jeden grot kotwicy na głębokości pyska 2mm , zacięcie w takiej sytuacji to utrata ryby.Oczywiście to nie reguła bo zdarzały sie ryby którym ciężko było uwolnić kotwice z przełyku . No ale widocznie szkoła falenicka i otwocka podpowiada zacięcie jak przy sandaczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.